تعاون، کار و رفاه اجتماعی

خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان

رییس اداره تعاون اهواز:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۳:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۳۱
 

مدیریت نوگرانه در تعاون استان کلید همه قفل ها بوده است

 

رییس اداره تعاون اهواز با اشاره به تفکرات نوگرانه در برخورد با تعاونی ها توسط تعاون استان بر ضرورت توجه به توصیه های مدیران ارشد استانی تاکید کرد و افزود: با برنامه های اصولی و ایجاد راهکارهای روشن گرانه وضعیت تعاونی ها در استان رضایت بخش است و امید می رود که در راستای اعتلای این بخش در شهرستان، برنامه ریزی انجام شده اصولی و کارشناسانه ادامه پیدا کند .

سید قادر احمدی ضمن رد ادعای بعضی ها مبنی بر دخالت در امور تعاونی ها افزود: نظارت های مستمر و برنامه ریزی شده توسط مسوولان ادارات یکی از ضرورت های قانونی بخش تعاونی است و ماده 66 قانون بخش تعاونی این اختیار را نیز به وزارت تعاون تکلیف نموده است .

وی ضمن قدردانی از حمایت ها و پشتیبانی حوزه ستادی تعاون استان، ارایه ی اندیشه های نوگرانه توسط مدیران ارشد استانی را به عنوان یک راهنما در سرلوحه برنامه ها مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: علی رغم مسایل و مشکلات موجود، جنب و جوش فعالیت ها و راهنمایی ها و ارایه ی روش های روشنگرانه توسط مدیر کل تعاون، کلید همه قفل ها بوده است.


 
 
مدیرکل تعاون استان خوزستان:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٥:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٩
 

طرح سرشماری تعاونی‌ها در خوزستان آغاز شد

مدیرکل تعاون استان خوزستان از آغاز طرح سرشماری تعاونی‌ها در خوزستان خبر داد و گفت: طرح سرشماری تعاونی‌ها از 27 تیرماه به مدت 22 روز اجرا می‌شود.

مسعود امینی اظهار کرد: قرار است با اجرای این طرح، از مجموع تعاونی‌های تحت نظارت اداره کل تعاون استان، تعاون‌های عشایری تحت نظارت اداره کل عشایر کشور و تعاونی‌های روستایی سرشماری شود.

وی با بیان این‌که 20 هزار تعاونی در سطح کشور در این طرح سرشماری می‌شوند تصریح کرد: از این تعداد 1047 تعاونی در سطح خوزستان است که حدود یک‌بیستم کل تعاونی‌های کشور را تشکیل می‌دهد.

مدیرکل تعاون خوزستان عنوان کرد: حجم زیادی از تعاونی‌های استان مربوطه به اداره کل تعاون و مابقی تعاونی عشایری و تعاونی روستایی هستند.

امینی با بیان این‌که مسوولیت نظارت این سرشماری بر عهده اداره کل تعاون است گفت: هم‌اکنون فهرست تعاونی‌های شهرستان‌ها در اختیار اداره کل دفتر آمار استانداری قرار گرفته و این اداره موظف است با آموزش نیروها عملیات سرشماری را انجام دهد.


 
 
سعید حمید رییس اداره تعاون خرمشهر:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٩
 

طولانی بودن روند دریافت تسهیلات و تامین وثیقه

مشکل عمده تعاونگران است

رییس اداره تعاون شهرستان خرمشهر با بیان این‌که ارزش قیمت منازل مسکونی در این شهرستان ارزان است گفت: تامین وثیقه ملکی مشکل عمده تعاونگران این شهرستان است و تعاونی‌ها برای تامین وثیقه مورد نیاز بانک‌ها برای دریافت تسهیلات با مشکلاتی رو‌به‌رو هستند.

سعید حمید اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 15 تعاونی جدید با اشتغالزایی برای 125 نفر در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدمات تشکیل شده است.

وی افزود: 53 تعاونی مسکن مهر در این شهرستان وجود دارد که 43 تعاونی مربوطه به بخش‌های مختلف و 10 تعاونی مربوط به مسکن ادارات است.

حمید تصریح کرد: در مجموع 2128 واحد مسکن مهر در خرمشهر در حال ساخت است که تا پایان سال متعهد به احداث و اتمام این واحدها هستیم و میانگین پیشرفت فیزیکی این واحدها 50 درصد است.

رییس اداره تعاون خرمشهر ادامه داد: در سال گذشته بهره‌برداری از واحد مسکن مهر نداشتیم اما در حال حاضر 438 واحد مسکن مهر فرهنگیان خرمشهر در کوی معلم آماده تحویل به متقاضیان است.

وی اظهار کرد: میزان تعهد اشتغال در سال جاری ایجاد فرصت‌های شغلی برای 622 نفر است که تاکنون برای 125 نفر شغل ایجاد شده است.

حمید با ابراز رضایت از عملکرد و همکاری بانک‌ها با تعاونگران گفت: بانک مسکن همکاری خوبی در زمینه ارایه تعهدات داشت ولی در مجموع همه بانک‌ها دارای پیچ و خم‌های اداری هستند و روند انجام کارهای اداری و فرآیند پرداخت تسهیلات طولانی و این شرایط برای تعاونگران سخت است.


 
 
در زمینه ی کیفیت فعالیت ها و برنامه های هفته تعاون و سنجش نظرهای مردمی؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٩:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢۸
 

اداره کل تعاون استان خوزستان رتبه عالی کسب کرد


اداره کل تعاون استان خوزستان در خصوص کیفیت کلی فعالیت ها و برنامه های هفته تعاون سال گذشته و نیز سنجش نظرهای مردمی پیرامون بخش تعاونی توانست با کسب امتیاز نهایی 44337 (با اعمال ضرایب مربوط) حائز رتبه عالی در بین ادارات کل تعاون سراسر کشور شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استان خوزستان متن پیام مشاور محترم وزیر و مدیر کل امور استان ها به شرح ذیل است:

جناب آقای امینی

مدیر کل محترم تعاون استان خوزستان

با سلام و احترام

بر اساس ارزیابی به عمل آمده در خصوص کیفیت کلی فعالیت ها و برنامه های هفته تعاون سال 1389 و همچنین سنجش نظرات مردمی پیرامون بخش تعاونی، آن اداره کل با کسب امتیاز نهایی 44337 (با اعمال ضرایب مربوط) حائز رتبه (عالی) در بین ادارات کل تعاون سراسر کشور شده است.ضمن تشکر از زحمات جنابعالی و همکاران محترم آن اداره کل تعاون امیدواریم این روند برای سال جاری نیز تداوم یافته و شاهد ارتقای بیش از پیش سطح کمی و کیفی برنامه های آن اداره کل باشیم

صاحب حجتی

مشاور وزیر و مدیر کل امور استان ها


 
 
توسط استاندار خوزستان صورت گرفت؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٢
 

انتصاب مدیرکل تعاون خوزستان

به عنوان مسوول کمیته تخصصی صادرات در بخش تعاونی استان


مدیر کل تعاون خوزستان، مسوول کمیته تخصصی صادرات در بخش تعاونی استان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، در حکمی از سوی استاندار خوزستان، مسعود امینی به عنوان مسوول کمیته تخصصی صادرات در بخش تعاونی استان منصوب شد.

در حکم دکتر سید جعفر حجازی آمده است: در اجرای بند یک مصوبات چهارمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان و با توجه به هدف گذاری صادرات غیر نفتی استان در سال جاری به میزان 8 میلیارد دلار و تعیین سهم بخش تعاونی به میزان 9 درصد به ارزش 720 میلیون دلار از محل کل صادرات استان اهمیت و ضرورت برنامه ریزی در این بخش را بیش از پیش نشان می دهد.

در این حکم اظهار امیدواری شده است: با اتکال به خداوند منان و با تعامل و بهره گیری از تجربیات سایر اعضای کمیته و استفاده از کارشناسان مجرب نسبت به برنامه ریزی و ارایه پیشنهادهای عملی به دبیرخانه ی کارگروه توسعه صادرات استان شاهد رشد و شکوفایی استان و در نتیجه توسعه اقتصاد کشور عزیزمان باشیم.

همچنین استاندار خوزستان، اعضای کمیته تخصصی صادرات در بخش تعاونی استان را اداره کل تعاون خوزستان، سازمان های بازرگانی و اموراقتصادی و دارایی استان، اتاق تعاون، اتاق های بازرگانی و صنایع و معادن اهواز و آبادان، بانک توسعه تعاون، اتحادیه شرکت های تعاونی مرزنشینان استان، ناظر گمرکات استان و اداره کل انتظامی و مرزی خوزستان اعلام کرده است.


 
 
27 تیرماه و همزمان با سراسر کشور؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۳:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٢
 

طرح آمارگیری میدانی از 1047 تعاونی‌ در خوزستان آغاز می شود


معاون امور تعاونی های اداره کل تعاون خوزستان اعلام کرد: همزمان با سراسر کشور، طرح آمارگیری میدانی از یک هزار و 47 اتحادیه و شرکت تعاونی از بیست و هفتم تیرماه جاری، به مدت 22 روز در استان خوزستان اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، اقبال عالی پور در جلسه ای که با حضور کارشناسان تعاون و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در اهواز تشکیل شد، افزود: به منظور احراز آمار دقیق تعاونی‌های فعال و نیمه فعال و تعیین سهم واقعی میزان مشارکت آن ها در فعالیت‌های اقتصادی در سطح ملی و بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، سهم بخش تعاونی در اقتصاد ملی باید تا پایان سال چهارم از برنامه پنجم توسعه به 25 درصد افزایش یابد که البته تحقق این سهم نیازمند پایش سهم حقیقی بخش تعاونی در اقتصاد ملی در شرایط فعلی است.

وی افزود: اداره کل آمار و اطلاعات معاونت برنامه ریزی استانداری خوزستان به عنوان مسوول اجرای طرح در سمینار سه روزه ای ضمن آموزش آمارگیران، از 27 تیر ماه جاری نیزعملیات اجرایی آمارگیری را با هماهنگی اداره های تعاون شهرستان ها آغاز خواهند کرد.

عالی پور اظهار داشت: در این طرح کارشناسان آمارگیر استان به 1047 اتحادیه و شرکت تعاونی برای جمع آوری آمار تعاونی های خدماتی، کشاورزی، صنعت و معدن و ساختمانی مراجعه خواهند کرد که ان شاا... مدیران شرکت‌های تعاونی با حساسیت و اهتمام لازم نسبت به ارایه ی پاسخ‌های دقیق به آمارگیران اقدام کنند.

وی گفت: در اجرای این طرح، عملکرد تعاونی های استان در سال 89 در قالب فرم های آماری درج خواهد شد.

 وی شهرستان های اهواز، ایذه و رامهرمز را دارای بیش ترین تعاونی هایی برشمرد که می بایست مورد سرشماری قرار گیرند.

معاون امور تعاونی های خوزستان افزود: نتایج حاصل از اجرای این طرح علاوه برتعیین سهم بخش تعاونی در اقتصاد کشور, مبنایی برای سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در بخش تعاونی در سطوح ملی و منطقه‌ای تلقی می‌شود.


 
 
از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٧:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢۱
 
ایجاد 300 فرصت شغلی برای جوانان ماهشهری

فارس: رئیس اداره تعاون ماهشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 300 فرصت شغلی در راستای ایجاد تعاونی‌های صنعتی و خدماتی برای جوانان ماهشهری ایجاد شده است.

قاسم عباسی اظهار داشت: در راستای ایجاد اشتغال پایدار اداره تعاون ماهشهر از متقاضیان تشکیل تعاونی‌های مختلف حمایت می‌کند.


 
 
یک مقام مسوول در اداره تعاون اهواز:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٥:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٠
 

ایجاداشتغال جوانان از وظایف مهم بخش تعاونی است


یک مقام مسوول در اداره تعاون شهرستان اهواز اعلام کرد: ایجاداشتغال جوانان از طریق تشکل های تعاونی ها از وظایف مهم بخش تعاونی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، حاج احمدرضا غلامپور با اشاره به نامگذاری سال 90 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهاد اقتصادی، تاکید کرد: تعاونی ها در کنار اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف و کار مضاعف، می توانند حرکتی موثر و رو به رشد برای پیشبرد اهداف اقتصاد مردمی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال جهاد اقتصادی نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گسترده ‌تر خواهد شد، گفت: ایجاد اشتغال برای جوانان با هدف تشکیل تعاونی از وظایف مهم بخش تعاونی در سال جاری است.

وی بر ضرورت توانمندسازی جوانان و قشر ضعیف جامعه برای ورود به چرخه اقتصادی و تولید و توزیع ثروت و ایجاد فرصت برای مردم به منظور رسیدن به عدالت اجتماعی تاکید و تصریح کرد: پیشبرد اهداف اقتصاد مردمی با توجه به امر تعاون و باور به بخش تعاونی محقق می‌شود.

غلامپور با اشاره به این نکته که فرایند اشتغال باید اتفاق بیفتد، اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال، کارجویان باید به سایت وزارت تعاون مراجعه و ثبت نام کنند تا بتوان در راه ساماندهی این عزیزان گام برداشت.

این مقام مسوول ابراز امیدواری کرد: با تلاش و جهاد اقتصادی بتوان در سال جاری گام های بلندی برای رشد، توسعه و آبادانی هرچه بیشتر ایران اسلامی برداشت.


 
 
اعلام نتــایــج اولیـه آزمـون استـخدامــی اداره کــل تعـاون خوزستان؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٠
 

اعلام نتــایــج اولیـه آزمـون استـخدامــی اداره کــل تعـاون خوزستان

نتــایــج اولیـه آزمـون استـخدامــی اداره کــل تعـاون اسـتان در پنج شهرستان های استان خوزستان اعلام شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، نتــایــج اولیـه آزمـون استـخدامــی اداره کــل تعـاون اسـتان در شهرستان های مسجدسلیمان، شادگان ، باغملک، دشت آزادگان و هندیجان اعلام شد

قبول شدگان عبارتنداز:  شهین بدرود، ناهید باران پور و مریم رحیمی زاد از مسجدسلیمان- لیلی آل سوف، فاطمه حاجی زاده و صفا شیرازی از شادگان- عصمت احمدی، احمد راهدار و سهیلا نظری از باغملک-

فائزه باوی، سهام مرانی یوسفی و سهام مولائی هویزه از دشت آزادگان- فاطمه آچاق، مینا اقاجری و سمیه شعبانی از هندیجان.

به زودی از طریق همین سایت از قبول شدگان دعوت به عمل خواهد آمد


 
 
رییس اداره تعاون اهواز در جمع شوراها و دهیاران شهرستان:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٩:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱۸
 

دهیاران می توانند در توسعه اشتغال روستایی نقش مهمی ایفا کنند


رییس اداره تعاون اهواز تصریح کرد: دهیاران می توانند در توسعه اشتغال روستایی نقش مهمی را ایفا نمایند و از فرصت ها و منابع موجود دولت نیز برای گسترش شغل در روستا و کاهش آمار و نرخ بیکاری برنامه ریزی کنند و در کنار دستگاه های متولی اشتغال از جمله تعاون همیار خوبی برای هدایت برنامه های دولت در روستاها باشند.


سید قادر احمدی که در جمع دهیاران و اعضای شورای روستاییان شهرستان اهواز سخن می گفت با تشریح  نقش دهیاران در توسعه اشتغال روستایی به عنوان بازوان دولت و با اشاره به ظرفیت های موجود در بخش تعاونی و سیاست های دولت عدالت محور در ایجاد فرصت های شغلی در مشاغل خانگی و حمایت های مالی و اعتباری موجود از دهیاران خواست که در توسعه مشاغل خانگی برنامه ریزی کنند تا بتوان با همکاری بخش تعاونی در ایجاد مشاغل خانگی گام های موثری برداشت و استعداد های موجود در روستاییان از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل کرد.


وی با اشاره به فعالیت های خوب روستاییان در برنامه های ترویجی و داشتن روحیه همکاری در بین مردم روستایی بر ضرورت ایجاد کارگاه های خیاطی – قالی بافی و هنرهای دستی به عنوان یک شاخص مهم در برنامه ریزی های مشاغل خانگی تاکید کرد و با ارائه لیست های مشاغل خانگی و توجیه برنامه های دولت برای گسترش این شغل ها از اعضای شورا ها و دهیاران خواست در این زمینه به طور جدی گام بردارند و از ظرفیت های موجود برای حل معضل بیکاری جوانان روستایی استفاده کنند.

در این نشست سی دی های ترویجی شامل دستور العمل های تشکیل تعاونی و لیست مشاغل خانگی در اختیار دهیاران قرار گرفت.


 
 
فرماندار هندیجان خواستار شد؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٩:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱۸
 
افزایش فعالیت تعاونی‌های مرزنشینان در ماه رمضان

فارس: فرماندار هندیجان خواستار افزایش فعالیت تعاونی‌های مرزنشینان هندیجان در آستانه ماه‌مبارک رمضان شد.

بهروز فرج‌الهی در جلسه تنظیم و کنترل بازار اظهار داشت: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها یک اقدام بزرگ در راستای تحول اقتصادی منطقه بود.


 
 
معاون اقتصاد، آموزش و برنامه ریزی تعاون خوزستان:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٦:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱۸
 

برگزاری ششمین جشنواره تعاونی های برتر در شهریور ماه 90


معاون اقتصاد، آموزش و برنامه ریزی تعاون خوزستان از برگزاری ششمین جشنواره تعاونی های برتر در شهریور ماه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان خوزستان، سرکار خانم ابراهیمی افزود: کلیه تعاونگران و مدیران تعاونی ها می توانند در این جشنواره نام نویسی کنند.

وی تشریح کرد: از آنجا که مکتب ترویج تعاون بر پایه تشویق و جلب هر چه بیشتر مشارکت‌های مردمی بنیان نهاده شده است، انتخاب تعاونی‌های برتر در سال جاری (به روش المپیادی) در ششمین جشنواره تعاونی‌های برتر با هدف به تصویر کشیدن نقاط قوت، موفقیت‌ها و توانمندی‌های بخش تعاونی، تقدیر از تعاونگران نمونه کشور و ایجاد انگیزه مضاعف در زمینه کار گروهی و بهره‌مندی بیشتر از استعدادها و تجمیع سرمایه‌های اندک در هفته تعاون 13 شهریور ماه  برگزار می شود.

معاون اقتصاد، آموزش و کارآفرینی تعاون خوزستان افزود: شرکت‌های تعاونی می توانند از طریق پورتال جشنواره به نشانی www.tb6.ir نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم‌های مربوط اقدام کنند.

وی تصریح کرد: تعاونی‌های کشاورزی، صنعتی، معدنی، حمل و نقل، خدماتی، مسکن، عمران و فرش دستباف می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

سرکار خانم ابراهیمی گفت: تعاونی های اعتبار، آموزشگاهی و اتحادیه‌ها را نیز از دیگر شرکت کنندگان در این همایش نام برد و افزود: علاوه بر تعاونی های فوق تعاونی‌های بانوان، تعاونی‌های سهام عدالت، تعاونی‌های تامین نیاز صنوف خدماتی و تامین نیاز تولید کنندگان نیز می‌توانند حداکثر تا 25 تیرماه جاری اقدام به ثبت نام کنند.

وی افزود: در سال جاری تعاونی‌های دهیاری‌ها در وب‌سایت ثبت نام نمی‌کنند. شناسایی، انتخاب و معرفی این تعاونی‌ها از طریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها صورت خواهد گرفت.

یادآورمی‌شود جشنواره تعاونی‌های برتر هرساله در هفته تعاون از 13 لغایت 19 شهریور ماه برگزار می‌شود و از مدیران تعاونی‌های برتر در مراسمی ویژه تقدیر می شود.

همچنین پایبندی به قانون بخش تعاونی، پرداخت حق چهار درصد آموزش، عدم احراز تخلف قانونی در تعاونی و نشان دادن تراز مثبت اقتصادی از الزامات حضور تعاونی ها در این جشنواره به شمار می رود.


 
 
رییس اداره تعاون اهواز:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٧
 

رییس اداره تعاون اهواز اعلام کرد: در راستای تقویم اردوهای جهادی گسترش این اردوها به مناطق محروم در حال برنامه ریزی است

سید قادر احمدی با اشاره به خبر فوق افزود: پیرو هماهنگی با ستاد توانمندسازی منطقه کوت عبدالله اولین همایش آموزشی ویژه کارجویان ثبت نام شده در سامانه وزارت تعاون در 26 تیرماه سال جاری در مجتمع فرهنگی مهدیه کوت عبدالله برگزار خواهد شد که هدف از این برگزاری تقویت آموزش کارجویان برای حضور در اشتغال بخش تعاونی است که بتوانند در حوزه مولدین اشتغال و توسعه مشاغل خانگی گام بردارند.

وی ایجاد این گونه فرصت ها در قالب همایش های آموزشی را جزو سیاست های کلان و مهم وزارت تعاون دانست و افزود: توجه به اشتغال می تواند خیلی از آسیب های اجتماعی را کنترل نماید.

وی اظهار امیدواری کرد: با هماهنگی های لحاظ شده با دفتر توانمندسازی منطقه کوت عبدالله بتوان در این منطقه در زمینه ی ایجاد اشتغال گام های مهمی برداشت.


 
 
سخنگوی ستاد آموزش نوین الکترونیکی کشور:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٦
 
سخنگوی ستاد آموزش نوین الکترونیکی کشور گفت: ارائه وام یک میلیون تومانی خرید رایانه از مهمترین خدمات طرح شهروند الکترونیک است و تاکنون تعدادی از شهروندان اهوازی این وام را دریافت کرده‌اند.

روح‌الله معینی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هم‌اکنون حدود 30 هزار نفر از شهروندان اهوازی در دوره‌های رایگان طرح "شهروند الکترونیک" ثبت‌نام کرده‌اند و در حال آموزش هستند.

وی با بیان این‌که فعلا به دلیل گرمای هوا ثبت‌نام از شهروندان متوقف شده است، افزود: پس از سپری شدن فصل تابستان ثبت نام مجدد آغاز می‌شود و در فاز دوم طرح، ظرفیت ثبت نام به 130 هزار نفر افزایش می‌یابد.

معینی‌زاده با بیان این‌که آموزش‌ مجازی شهروندان اکنون در حال انجام است، تصریح کرد: با مطالعه بسته‌های آموزشی یک تا چهار از سوی شهروندان، دوره‌های آموزش عمومی طرح شهروند الکترونیک تا پایان تابستان تکمیل می‌شوند و گواهی پایان دوره در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد؛ پس از آن می‌توانند در دوره‌های آموزش تخصصی شرکت کنند.

 سخنگوی ستاد آموزش‌های نوین الکترونیکی کشور با اشاره به فعالیت تعاونی مسکن طرح شهروند الکترونیک، خاطرنشان کرد: این تعاونی کار خود را در اهواز آغاز کرده و افرادی که در طرح ثبت نام کرده‌اند می‌توانند به عضویت این تعاونی درآیند. دوره آموزشی "بهداشت و سلامت" از دیگر خدمات ارائه شده در طرح شهروند الکترونیک است که در شهر اهواز اجرایی شده است.

 وی گفت: اختصاص وام پنج میلیون تومانی به شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی طرح شهروند الکترونیک از دیگر خدمات پیش‌بینی شده است.

 
 
رییس اداره تعاون دشت آزادگان:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٦
 

ایسنا: رییس اداره تعاون شهرستان دشت‌آزادگان با انتقاد از سیاست انقباضی بانک‌ها در ارایه تسهیلات گفت: انتظار می‌رود که بانک‌ها با تعاونگران بهتر برخورد کنند و از بانک توسعه تعاون انتظار بیشتری داریم اما این بانک که بانک عامل بخش تعاونی است نقش زیادی ندارد و در ارایه تسهیلات ضعیف عمل می‌کند.

قاسم ثابتی اظهارکرد:‌ بانک‌ها همکاری لازم را در ارایه تسهیلات به تعاونگران ندارند و انتظار داریم همکاری بیشتری داشته باشند.

وی افزود: در سه ماهه نخست سال جاری 13 تعاونی در بخش‌های مختلف کشاورزی، خدمات و صنعت با اشتغال‌زایی 27 نفر در این شهرستان تشکیل شده است.

ثابتی تصریح‌کرد: درمجموع 360 تعاونی در این شهرستان وجود دارد که در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات فعالیت می‌کنند.
 
وی عنوان‌کرد:‌ سال گذشته تعهد اشتغال بخش تعاون در دشت آزادگان ایجاد فرصت شغلی برای 90 نفر بوده که در نهایت برای 320 نفر و بیش از سه برابر میزان تعهد، شغل ایجاد شد.

 ثابتی گفت: در سال جاری 43 تعاونی، متقاضی دریافت تسهیلات هستند. البته گرایش ما بیشتر به سوی صندوق مهر امام رضا (ع) است به دلیل این‌که این صندوق با تعاونگران راحت‌تر و روان‌تر برخورد می‌کند.

وی افزود: تعداد 10تعاونی مسکن مهر در دشت آزادگان فعالیت می‌کنند که 1200 نفر از متقاضیان مسکن مهر عضو این تعاونی‌ها هستند. پیشرفت فیزیکی این تعاونی‌ها 30 درصد است و امیدواریم که تا پایان سال جاری 500 مسکن به بهره‌برداری برسد.


 
 
در راستای اصل 44 قانون اساسی و پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری صورت گرفت؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٥
 

برگزاری اردوی جهادی اشتغال تعاون در شهرستان رامهرمز

در راستای اصل 44 قانون اساسی و پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری، اردوی جهادی اشتغال تعاون شهرستان رامهرمز در سال جهاد اقتصادی با حضور عده ای از کارجویان و جمعی از مسوولان محلی در محل تالار هنر اداره ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، در این آیین رییس اداره تعاون شهرستان رامهرمز پیرامون سه بخش اقتصادی کشور و چگونگی اشتغال از طریق سه بخش اقتصادی و کشش پذیری و اهمیت بخش تعاونی در امر اشتغال سخنانی ایراد کرد.

نریمی زاده از کلیه کارجویان و علاقه مندان به سرمایه گذاری در بخش تعاونی دعوت کرد با  فعالیت در این بخش مردمی در جهت اشتغال بیکاران و شکوفایی اقتصاد کشور تلاش کنند.

 وی در پایان بر حضور مردم در اردوهای جهادی اشتغال تعاون و تداوم اردوها برای شناسایی فرصت های بخش تعاونی تاکید کرد.


در ادامه، امام جمعه رامهرمز در سخنانی به امر مهم اشتغال پرداخت و با اشاره به مشکل بیکاری و نیز نهی بیکاری در سیره نبوی و با استناد به  ایات قرآن  به تشریح اشتغال از طریق بخش تعاونی پرداخت.


در پایان نیز حاضران ضمن استقبال از اردوی  جهادی اشتغال تعاون، پرسش های خود را مطرح کردند که مرادی زاده کارشناس تعاون، پسندیده مدیرعامل شرکت تعاونی کارآفرینی و نریمی زاده رییس اداره تعاون رامهرمز پاسخ های لازم را ارایه کردند.


 
 
رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان در دیدار با قائم مقام وزیر تعاون:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٢
 

عده ای در راه تضعیف بخش تعاونی گام بر می دارند!


رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان با قائم مقام وزیر تعاون دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، در این دیدار- که مدیرکل تعاون خوزستان نیز حضور داشت- در مورد اهمیت بخش تعاونی و نیز ادغام وزارت تعاون با وزارت کار و رفاه بحث و گفت و گو شد.

حجت الاسلام والمسلمین ناصری نژاد در این خصوص گفت: عده ای از مسوولان علی رغم نظر مقام معظم رهبری که به تعاون اعتقاد دارند و در ابلاغیه ی سیاست‌های کلی بخش تعاونی، بر ضرورت افزایش سهم بخش تعاونی در اقتصاد کشور به 25درصد تا آخر برنامه پنج‌سالة پنجم تاکید کرده اند، در راه تضعیف بخش تعاونی گام بر می دارند!

نماینده ی مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه خواستار حمایت بیش تر وزارت تعاون از اداره های تعاون شهرستان ها از جمله حوزه ی انتخابیه خود و حل مشکل های تعاونی های شهرستان شادگان شد.

در این نشست، قائم مقام وزیر تعاون در سخنانی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت بخش تعاونی و وزارت تعاون و اقدام موثر دولت در ایجاد تعاونی‌ها برای بیکاران در جهت اشتغال مولد و نیز حمایت دولت از تشکیل و توسعه تعاونی‌ها از طریق روش‌هایی از جمله؛ تخفیف مالیاتی، ارایه تسهیلات اعتباری حمایتی به وسیله کلیه مؤسسات مالی کشور و پرهیز ازهرگونه دریافت اضافی دولت از تعاونی‌ها نسبت به بخش خصوصی، تصریح کرد: علی رغم این که مقام معظم رهبری می فرماید:"یک کاری در این کشور وجود دارد که اگر وزارت تعاون نکند، هیچ دستگاه دیگری نخواهد کرد. یک کاری وجود دارد که فقط کار وزارت تعاون است و من بر خلاف کسانی که تصور می کردند وزارت تعاون جدی نیست یا خوب است ادغام در فلان تشکیلات شود، من معتقدم نه؛ یکی از کارهای خوب دولت این است که وزارت تعاون را به وجود آورد و ..."عده ای دنبال رفع محدودیت از حضور تعاونی‌ها در تمامی عرصه‌های اقتصادی از جمله  بانکداری و بیمه و حمایت دولت از دستیابی تعاونی‌ها به بازار نهایی نیستند.

مهندس سید علی علوی به صراحت قانون اساسی در بیان جایگاه تعاون به عنوان مهم و مردمی ترین بخش اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب بارها در بیانات خود در چند سال اخیر ضمن برشمردن اهمیت بخش تعاونی، مخالفت خود را با تضعیف این بخش اعلام داشته اند و می فرمایند:" یکی از راه حل‌ها و اساسی ترین و منطقی ترین و بنیادی ترین کارهایی که می‌تواند در این کشور برای استقرار عدالت انجام بگیرد، «تعاون» است" ولی متاسفانه برخی از مسوولان ، بر خلاف عقیده ی رهبر معظم انقلاب، مخالفت خود را با استقلال بخش تعاونی به انحاء مختلف اعلام داشته اند!

قائم مقام وزیر تعاون اظهار امیدواری کرد: مخالفان بخش تعاونی و آنانی که به دنبال تضعیف وزارت تعاون هستند، همانند مقام معظم رهبری به تعاون اعتقاد پیدا کنند و به جای تضعیف در راه حمایت از این بخش مردمی گام بردارند.

در پایان این نشست، مسعود امینی مدیرکل تعاون خوزستان فعالیت های حوزه ی مسوولیت خود را در سال گذشته- که منجر به اشتغال بیش از 6 هزار نفر شده است- تشریح کرد.


 
 
رییس اداره تعاون گتوند خواستارشد:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٢
 

ایجاد شعبه بانک توسعه تعاون در شهرستان گتوند

رییس اداره تعاون شهرستان گتوند گفت: تا پایان سال جاری 30 تعاونی در این شهرستان تشکیل می‌شود.

محسن شکری‌زاده اظهارکرد:‌ در سه ماه نخست سال جاری سه تعاونی در بخش‌های مختلف خدمات کشاورزی و توزیعی با اشتغال‌زایی برای 14 نفر به ثبت رسیده است.

وی افزود: میزان تعهد اشتغال در سال گذشته، برای 110 نفر بوده که با تشکیل 12 تعاونی برای 134 نفر و بیش از میزان تعهدشده، شغل ایجاد شد.

شکری‌زاده تصریح‌کرد:‌ البته سال گذشته به دلیل وجود اشکال در سامانه ، تنها 60 درصد عملکرد این اداره به ثبت رسید.

وی عنوان‌کرد:‌ دو تعاونی مسکن مهر در این شهرستان وجود دارد که این تعاونی‌ها دارای 120 عضو هستند. پروژه‌های مسکن مهر این تعاونی‌ها با پیشرفت 75 درصدی همراه هستند و 120 واحد آن تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

رییس اداره تعاون شهرستان گتوند افزود: یک تعاونی سهام عدالت در این شهرستان وجود دارد و 42 هزار نفر در این تعاونی‌ عضو شده‌اند.

وی اظهارکرد: در مجموع 64 تعاونی در شهرستان گتوند تشکیل شده که در بخش‌های مختلف خدمات کشاورزی، صنعتی، معدنی، تولیدی و توزیعی با اشتغال‌زایی بیش از 250 نفر فعالیت می‌کنند.

شکری‌زاده بیان‌کرد: سال گذشته سه تقاضای دریافت تسهیلات داشتیم که یک مورد از این تقاضاها محقق شد. البته دلیل محقق نشدن تسهیلات تاحدودی به عملکرد تعاونی‌های مربوط بوده است.

وی باتوجه به شرایط مطلوب گتوند به ویژه در بخش کشاورزی، خواستار راه‌اندازی یک شعبه بانک توسعه تعاون در این شهرستان شد و بیان‌کرد: ‌اگرچه اداره تعاون گتوند از تمام ظرفیت‌های موجود بانکی در این شهرستان به خوبی استفاده کرده است اما به دلیل این‌که بانک توسعه تعاون، بانک ویژه وزارت تعاون می‌باشد لازم است که این شعبه در شهرستان راه‌اندازی شود.

رییس اداره تعاون شهرستان گتوند افزود: ‌در صورت راه‌اندازی این شعبه دیگر نیازی نیست که برخی از تعاونی‌ها را به بانک‌های خارج از شهرستان ارجاع دهیم.


 
 
رئیس هیات مدیره تعاونی سهام عدالت خرمشهر:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٠
 
مردم دعوتنامه‌های آبی‌رنگ را به پست تحویل دهند

فارس: رئیس هیات مدیره تعاونی سهام عدالت خرمشهر گفت: مردم در راستای سهام‌دار شدن باید دعوتنامه‌های آبی رنگ را با تکمیل مدارک به اداره پست یا تعاونی سهام عدالت خرمشهر تحویل دهند.

شهرزاد جلیلیان اظهار داشت: توزیع سهام عدالت در راستای توسعه و گسترش عدالت در جامعه اقدامی ارزشمند از سوی دولت بوده است.


 
 
از نخستین جشنواره ملی عکس تعاون چه خبر؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٢:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٧
 

راه‌یابی چهار عکاس خوزستانی

به بخش حرفه‌ای نخستین جشنواره ملی عکس تعاون

چهار عکاس خوزستانی به بخش حرفه‌ای نخستین جشنواره ملی عکس تعاون راه یافتند.

امین نظری، علی سراج همدانی، مریم پشمی‌زاده و محمد محمدعلی‌پور بنا بر اعلام دبیرخانه نخستین جشنواره ملی عکس به بخش حرفه‌ای این جشنواره رسیدند.

از میان نزدیک به ۱۰۴۰۰ عکس رسیده به جشنواره و از نزدیک به ۲۷۰۰ عکاس تعداد ۲۸۳ اثر به جشنواره‌های ۱۰گانه راه یافته‌اند و نفرات برگزیده مشخص شده‌اند که در مراسم اختتامیه جشنواره‌های منطقه‌ای که در سه شهر بوشهر، گرگان و ارومیه برگزار خواهد شد از آنان تقدیر می‌شود. ضمن آن که تمامی ۲۸۳ عکس راه یافته مجدد مورد قضاوت داوران بخش ملی قرار خواهد گرفت. 
از آن جا که بنا به تصمیم شورای برگزاری جشنواره ملی عکس تعاون این رویداد در دو قسمت منطقه‌ای و ملی برگزار می‌شود ابتدا تمامی استان‌های کشور در ۱۲ منطقه منطقه‌بندی شده و آثار هر منطقه به صورت مجزا مورد ارزیابی قرار گرفت به طوری که برای رفع هر گونه شبهه عکس‌های رسیده هر منطقه در منطقه دیگری مورد قضاوت قرار گرفت.
در مجموع ۲۸۳ عکس برای قضاوت نهایی به جشنواره ملی راه پیدا کرده تا توسط داوران بخش ملی شامل مژگان طریقی، دکتر محمد ستاری و آقای فر‌هاد سلیمانی ارزیابی شوند.


 
 
در آیین اردوی جهادی اشتغال تعاون شهرستان شوش دانیال عنوان شد:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٧
 

تخصیص 20 درصد تسهیلات صندوق مهر امام رضا(ع) به تشکل های تعاونی


شوش دانیال یکی از شهرستان های فعال در بخش تعاونی است. امسال 20 درصد تسهیلات صندوق مهر امام رضا(ع) را در بخش تعاونی و برای ایجاد اشتغال بیکاران این شهرستان در نظر خواهیم گرفت.

فرماندار شوش دانیال ضمن بیان این مطلب با اشاره به سال 90 به عنوان سال جهاد اقتصادی از همایش اشتغال تعاون در شهرستان شوش به عنوان یک حرکت جهادی یاد کرد و گفت: تعاونی یکی از بخش های بسیار مهم و موثر در اقتصاد کشور است و جایگاه آن در زمینه های تولیدی و اشتغال بسیار عالی است.


مهندس سعیدی نیا که در آیین اردوی جهادی اشتغال تعاون سخن می گفت دغدغه ی اصلی مردم را موضوع اشتغال دانست و با اشاره به مناسب نبودن زیرساخت های صنعتی و اداری و نیز ظرفیت های محدود اشتغال در بخش دولتی کشور و آمار بالای جویندگان کار در سطح کشور و استان و نیز شهرستان شوش دانیال خواستار مدیریت بهینه استفاده از ظرفیت های شهرستان برای ایجاد اشتغال در بخش های مختلف اقتصادی به ویژه در بخش تعاونی شد و گفت: سهم اشتغال این شهرستان از 137 هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده برای کارجویان و جویندگان کار در استان خوزستان، 6300 فرصت شغلی است. با توجه به ظرفیت های بسیار خوبی که در شهرستان شوش دانیال در زمینه های دامپروری و کشاورزی وجود دارد می بایست از حمایت های دولت و ظرفیت هایی موجود برای ایجاد اشتغال بیکاران به ویژه از طریق تشکل های تعاونی استفاده ی لازم را به عمل آوریم و تنها به کار در دستگاه های دولتی فکر نکنیم.


وی بر ضرورت راه اندازی تشکل های تعاونی در زمینه های مشاغل خانگی تاکید کرد و در ادامه سخنانش ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت تعاون خوزستان و دست اندرکاران تعاون شهرستان، نمونه ی بارز تعاونی های فعال در شهرستان شوش دانیال را تعاونی های مسکن مهر ذکر کرد و از افتتاح 700 واحد مسکونی مهر در هفته ی دولت و تعاون امسال در شوش دانیال به متقاضیان مسکن مهر خبر داد.


در ادامه پس از نمایش نماهنگی از فعالیت های اداره تعاون شوش دانیال، مهندس عبدالکریم انصاری زاده نماینده ی اداره کل تعاون خوزستان و مهندس رمضانی مسوول سازماندهی کارجویان استان خوزستان راهکارهای لازم را برای ایجاد اشتغال از طریق تشکل های تعاونی ارایه کردند و به پرسش های کارجویان پاسخ گفتند.


 
 
باتوجه به پایان مراحل شناسایی سهام عدالت؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٦
 
30 هزار خرمشهری هنوز سهام‌دار نشده‌اند

فارس: رئیس هیئت مدیره تعاونی سهام عدالت خرمشهر گفت: باتوجه به پایان مراحل شناسایی خانوارها توسط دولت، متاسفانه هنوز 30 هزار خرمشهری از سهام عدالت بی‌بهره ماندند.

شهرزاد جلیلیان اظهار داشت: توزیع سهام عدالت در راستای توسعه و گسترش عدالت در جامعه اقدامی ارزشمند از سوی دولت بوده است.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به‌اینکه در دو ماه گذشته اداره پست شهرستان خرمشهر اقدام به توزیع برگه‌های دعوت‌نامه دریافت سهام عدالت به درب منزل افراد کرده‌ بود، متاسفانه برخی خانوارها دعوت‌نامه‌ها را هنوز به ادارات پست تحویل نداده‌اند.
رئیس هیئت مدیره تعاونی سهام عدالت خرمشهر از خانوارهایی که برگه آبی‌رنگ دعوت‌نامه سهام عدالت در اختیار دارند خواست با تکمیل مدارک این فرم‌ها را به اداره پست یا تعاونی سهام عدالت شهرستان تحویل دهند.
وی با اشاره به نزدیک شدن به پایان تحویل برگه‌های دعوت‌نامه، افزود: افرادی که قبل از پایان ماه‌جاری اقدام به تکمیل و تحویل مدارک موردنیاز کنند، در سال جاری سهام‌دار خواهند شد.
جلیلیان ادامه داد: در غیر این‌صورت تعاونی پس از این مهلت، اقدام به ثبت خانوارها خواهد کرد اما این افراد در سال آینده سهام‌دار خواهند شد.
وی با اشاره به پایان مرحله شناسایی در سال گذشته، تصریح کرد: از سال آینده سهام عدالت آزاد و در وارد بورس خواهد شد.
رئیس هیئت مدیره تعاونی سهام عدالت خرمشهر در ادامه با اشاره به تعداد زیاد خانوارهای شناسایی نشده به‌منظور دریافت سهام عدالت در خرمشهر، گفت: اگر مراحل شناسایی در دولت صورت پایان یافته، امکان شناسایی این خانوارها وجود نخواهد داشت.
وی با اشاره به جمعیت بیش‌از 30 هزار نفر شناسایی نشده در خرمشهر، اضافه کرد: در صورتی که دولت مجدداً مهلتی برای شناسایی این افراد تعیین کند، امکان سهام‌دار شدن این افراد وجود خواهد داشت.
جلیلیان اظهار داشت: هنوز مصوبه‌ای به‌منظور پرداخت سود سهام عدالت به تعاونی ابلاغ نشده است و در صورت ابلاغ مصوبه سریعاً ازطریق رسانه‌ها به مردم ابلاغ خواهد شد.
وی از سهام‌داران خواست تنها در صورت اعلام تعاونی سهام عدالت در خصوص پرداخت سود سهام به این تعاونی مراجعه کنند.
رئیس هیئت مدیره تعاونی سهام عدالت خرمشهر در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون 72 هزار و 645 خرمشهری سهام‌دار شده‌اند و از این تعداد در مرحله نخست افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و نیروهای مسلح، در مرحله دوم عشایر و روستاییان و در مرحله سوم بازنشستگان دولت به همراه کارکنان آموزش و پرورش سود سهام خود را دریافت کرده‌اند.


 
 
گزارش خبری تعاونی؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٥
 

شکوفایی جوانه های امید در طرح مسکن مهر استان خوزستان


زیرساخت ها نیز فراهم شود

مهر: خانه های طرح مسکن مهر در استان خوزستان با وجود تمام مشکلات ریز و درشتش و دغدغه های موجود به مراحل پایانی نزدیک شده و جوانه های امید را در دل متقاضیان این طرح در خوزستان ایجاد کرده است.


همایش تعاونی های مسکن مهر استان خوزستان شامگاه شنبه در سالن شهید هاشمی استانداری با حضور استاندار خوزستان و مدیران دست اندرکار در بخش ساخت مسکن مهر برگزار شد و در آن مدیران اتحادیه ها و تعاونی های مسکن مهر شهرستان های استان به بیان مشکلات خود پرداختند.

اعتبارات مورد نیاز برای ساخت 72 هزار واحد مسکن مهر در استان خوزستان در سال جاری تامین شده این در حالی است که امسال قرار است 37 هزار واحد مسکن مهر در استان تکمیل و تحویل متقاضیان شود.


طرح مسکن مهر که همواره با دیده تردید به آن نگاه می شد و اخبار ضد و نقیضی باعث دلسرد شدن اعضای تعاونی یا همان افرادی که قرار بود با تکیه بر این طرح خانه دار شوند، می شد ولی استان خوزستان با وجود اینکه در بین سایر استان ها از مشکلات منحصر به فردی برخوردار بوده در حال رسیدن به نقطه های امیدوار کننده ای است.

این در حالیست که قرار بود تا به امروز تعداد بیشتری از این خانه ها به بهره برداری برسد ولی مشکلات ریز و درشت سر راه ساخت این خانه ها بوجود آمده است. با این حال استاندار خوزستان نسبت به تحویل 37 هزار واحد مسکن مهر تا پایان امسال خوشبین است.

سید جعفر حجازی در این خصوص می گوید: به مدیران تاکید کرده ام هیچ خانه ای در طرح مسکن مهر را بدون اینکه زیرساخت هایی مانند آب، برق، تلفن، فاضلاب، مسجد، مدرسه و فضای سبز در سایت آن ایجاد  نشود افتتاح نکنید حتی اگر از برنامه زمانبندی عقب بیفتیم.


مدیر کل تعاون استان خوزستان نیز در این مراسم که با حضور تعاونی های مهر سراسر استان خوستان برگزار شد، گفت: در جلساتی که با حضور مدیران تعاونی های مسکن مهر داشته ایم اجرای مصوبات شورای مسکن استان خوزستان را به آن ها گوشزد کرده ایم.

* برنامه ریزی برای افتتاحیه در نیمه دوم سال


مسعود امینی افزود: همچنین قرار است اعضای تعاونی هایی که بیشترین سهم آورده را داشته باشند شناسایی و طبق قرعه کشی واحدهای مسکونی آماده را در اختیار آن ها قرار دهیم تا با این کار رغبت سایر اعضا که در پرداخت سهم آورده خود تعلل می کنند، بیشتر شود.

وی عنوان کرد: برنامه ریزی های ما برای این کار این است که در نیمه دوم امسال یک افتتاحیه پرتعداد داشته باشیم.

اما نمایندگان تعاونی های مسکن مهر در این خصوص درد دل های فراوان و شنیدنی در خصوص موانع سر راه خود داشتند که مدیران مسوول مسکن به همراه استاندار خوزستان به سخنان آن ها گوش فرا دادند و نسبت به رفع آن ها قول دادند.

* سایت های مسکن مهر ورودی های مطلوبی ندارند


مرتضی رخیصی، مدیر عامل اتحادیه ی تعاونی های مسکن مهر آبادان در این مراسم اظهار داشت: متاسفانه سایت های مسکن مهر در اغلب شهرستانها به خصوص آبادان از داشتن یک ورودی آبرومندانه و مطلوب بی بهره هستند و متاسفانه ورودی ها در طراحی مشخص نشده است.

وی افزود: شهرداری هم حاضر نیست که ورودی ها را تکمیل کند زیرا آن ها نداشتن بودجه را بهانه کرده اند که به نظر می رسد مدیران ارشد استان باید شهرداری های استان را مجبور به اجرای مناسب ورودی های سایت های مسکن مهر کنند.

رخیصی عنوان کرد: متاسفانه اداره کل مالیاتی تاکید دارد که حتما از تعاونی های مسکن مهر مالیات بگیرد و معافیت ما را به رسمیت نمی شناسد که مالیات هر ساله برای ما بسیار گران است و ما به این شرایط قادر به پرداخت آن نیستیم.

* گلایه پیمانکاران

این مدیر طرح مسکن مهر در آبادان با اشاره به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و گرانی مصالح ساختمانی اظهار داشت: این موضوع باعث گلایه پیمانکاران شده و آن ها اعلام کرده اند با این شرایط کار کردن برای آنها به صرفه نیست.


تهرانی یکی از مدیر عامل اتحادیه  تعاونی های مسکن مهر شهرستان دزفول نیز در این مراسم اظهار داشت: 756 واحد از طرح مسکن مهر شهرستان دزفول قرار است به صورت صنعتی ساخته شوند که بانک مسکن حاضر به پرداخت تسهیلات صنعتی برای این تعداد واحدها نیست.

وی افزود: فضای سبز سایت های طرح مسکن مهر دزفول هنوز اجرا نشده که این وظیفه به عهده شهرداری هر شهرستان محول شده ولی شهرداری دزفول اعلام کرده برای این کار اعتبار لازم را در اختیار ندارد.

* فشار ضعیف آب در سایت مسکن مهر اندیمشک

فرزام مدیر اتحادیه تعاونی های مسکن مهر شهرستان اندیمشک نیز در این مراسم گفت: فشار آب برای خانه های مسکن مهر اندیمشک خیلی پائین است و افت فشار آن برای مسکونی کردن این خانه ها یکی از نگرانی های جدی ما به شمار می رود این در حالیست که عملیات ساخت واحدهای مسکن مهر اندیمشک تقریبا تکمیل و آماده افتتاح هستند.

وی عنوان کرد: در سایر شهرهای کشور من خبر دارم که مدیران مسکن و تعاون به تعاونی های طرح مسکن مهر شهرستان و استان خود کمک بلاعوض کرده اند در حالیکه در استان خوزستان حتی یک ریال نیز به ما نداده اند و انتظار می رود مدیران استان نیز چنین دیدگاهی نسبت به مسکن مهر استان داشته باشند.

* نبود راهکار قانونی برای دریافت سهم آورده

فرزام ادامه داد: یکی از مشکلات ما در ساخت واحدهای مسکن مهر این است که نمی دانیم چه راهکاری برای دریافت سهم آورده از کسانی که حاضر به پرداخت آن نیستند وجود دارد. زیرا این کار آن ها باعث ایجاد تعلل در مسکن مهر شده و ما قادر نیستیم با اتخاذ شیوه های مناسب سهم آورده را از آن ها بگیریم.

* هزینه های بالای ساخت در خوزستان

سعید حمید رییس اداره تعاون خرمشهر نیز گفت: متاسفانه در استان خوزستان با یک مشکل اساسی مواجه هستیم و آن هزینه بالای ساخت واحدهای مسکن مهر است زیرا در استان خوزستان مجبور هستیم تمام مصالح ساختمانی را از خارج از استان وارد کنیم ضمن اینکه برخی عوامل اجرایی ساختمان نیز از خارج از استان می آیند.

وی افزود: گرما و سختی کار کردن در آن نیز باعث کندی عملیات ساخت و در نتیجه بالا رفتن هزینه های ساخت مسکن مهر شده به همین دلیل انتظار می رود تمهیداتی برای تسریع در کار از سوی وزارت مسکن و بانک های عامل در اختیار تعاونی های مسکن مهر قرار بگیرد.

* حق کارشناسی بالای بانک

حمید اظهار داشت: همچنین مبلغ کارشناسی که بانک ها از تعاونی ها دریافت می کنند خیلی بالاست. انتظار داریم در این خصوص آن ها دست به یک تجدید نظر اساسی در قیمت کارشناسی بزنند.

* صداو سیما هم مقصر شناخته شد

همچنین یکی از مدیران تعاونی ها هنگام سخنرانی گفت: اسفند ماه سال قبل چندصد واحد مسکن مهر افتتاح شد ولی صدا و سیما تبلیغ چندانی در این خصوص انجام نداد که اگر این کار می شد باعث ترغیب سایر اعضا برای مشارکت بیشتر می شد.

در واکنش به این سخنان امید زمانی مدیر روابط عمومی سازمان مسکن و شهرسازی که مجری برنامه نیز بود گفت: ما قصد چنین کاری را داشتیم ولی مبلغ درخواستی صدا و سیمای مرکز استان خوزستان برای پخش دستاوردهای دولت آنقدر بالا بود که ما حتی جرات نزدیک شدن به این کار را نیز نداشتیم.

استاندار خوزستان نیز در این مراسم گفت: هفته آینده وزیر مسکن و سرپرست وزارت راه و ترابری قصد سفر به استان خوزستان را دارد به همین دلیل کلیه مشکلات تعاونی های مسکن مهر که در این جلسه مطرح شد در اختیار وزیر قرار می گیرد.


سید جعفر حجازی عنوان کرد: باید در نیمه دوم امسال عقب ماندگی نیمه اول سال را جبران کنیم و تا آخر سال جاری اکثر واحد های مسکن مهر استان را تحویل اعضای تعاونی ها بدهیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه یک سوم بودجه آماده سازی طرح های مسکن مهر باید از منابع استانی تامین شود ما در بودجه سال جاری تمام اعتبارات لازم را در اختیار سازمان هایی مثل شهرداری برای آماده سازی و ایجاد فضای سبز قرار خواهیم داد.

رئیس شورای مسکن مهر استان تاکید کرد: با تمام این وجود هیچ واحدی بدون ایجاد زیرساختها و فضای سبز به بهره برداری نخواهید رسید حتی اگر این کار باعث عقب ماندگی استان در طرح مسکن مهر شود.

* دیوار کوتاه بانک ها!

با وجود اینکه تنها حدود پنج درصد مشکلات بیان شده توسط اعضا از عملکرد بانک های عامل بود ولی در هنگام سخنرانی استاندار و برخی مدیران استانی هیچکس زحمت یک قدردانی خشک و خالی از بانک های عامل پرداخت تسهیلات به خود را نداد و این کار باعث ناراحتی آن ها شد.

با این حال، به همت تعاونگران و کمک و مساعدت مسوولان اجرایی کشور از جمله استان خوزستان، امروزه ساخت و تکمیل خانه های مسکن مهر جوانه های امید را در دل متقاضیان دریافت خانه های مسکن مهر در استان خوزستان که ریال ریال خود ر ا جمع کرده و در اختیار تعاونی ها قرار داده اند،  شکوفا شده است.


 
 
مدیرکل تعاون خوزستان در همایش تعاونی‌های مسکن مهر:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٦:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٥
 

تعاونی‌‌ها مصوبات شورای مسکن استان را دنبال کنند

ایسنا: مدیرکل تعاون خوزستان سازماندهی تعاونی‌ها، به روز بودن آن‌ها، دنبال کردن مصوبات شورای مسکن استان و واقعی کردن اعضای تعاونی‌ها از جمله اقداماتی دانست که باید توسط تعاونی‌ پیگیری شود.

 مسعود امینی در همایش‌ تعاونی‌های مسکن مهر استان که روز گذشته (چهارم تیرماه) در محل اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد:‌ از ویژگی‌های نظام جمهوری اسلامی این است که مردم و مسئولان در کنار یکدیگر به امور جامعه برسند.

وی افزود:‌ با همکاری و همدلی سازمان مسکن و شهرسازی توانستیم بخشی از عقب‌افتادگی‌هاب بخش تعاون‌ استان را جبران کنیم.

امینی تصریح کرد:‌ هفته گذشته از تعاونی‌های مسکن مهر شهرستان‌های ماهشهر، شوشتر، شوش، آبادان و شادگان بازدید و مجموعه‌ای شامل 426 مدیرعامل تعاونی و 23 اتحادیه مسکن شهرستان‌‌های شناسایی شد.

مدیرکل تعاون خوزستان عنوان کرد:‌ باید جلسات به‌صورت مستمر در شهرستان‌ها برگزار و در شهرستان‌ها به‌صورت جدی پیگیری شود.

وی گفت:‌ باید مشکلات تعاونی‌های استان بازگو شود بدون این‌که این مشکلات به چه ارگانی مربوط است و مدیران نیز باید در زمینه این مشکلات پاسخگو باشند.

امینی افزود:‌ مشکلات و مسایل تعاونی‌ها به‌صورت شهرستان به شهرستان مشخص شده است و امیدواریم با تلاش بخش تعاونی‌ها در نیمه دوم سال افتتاحیه پر تعداد و آبرومندی برای استان داشته باشیم.

در ادامه این همایش از نمایندگان و مدیران عامل تعاونی‌های مسکن مهر شهرستان خواسته شد مشکلات و مسایل تعاونی‌های مربوطه را بیان کنند. برخی از این نمایندگان خواستار جدی گرفتن مسایل زیرساختی در پروژه‌ها، زیباسازی محوطه آپارتمان‌ها، تامین جاده‌های دسترسی، تامین خروجی‌های فاضلاب برای پروژه‌ها، اجرای دقیق و فعال بودن تفاهم‌‌نامه‌های سه‌جانبه، حل مشکلات اعتباری پیمانکاران اعطای نظارت پروژه‌ها به اتحادیه‌ها، دستور صریح مدیران در مکاتبات اداری برای تسریع در اجرای پروژه‌ها را خواستار شدند.

 
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان در همایش بررسی مشکلات طرح مسکن خبر داد:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٥
 

برای ارایه خدمات به تعاونی های مسکن از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان گفت: برای احداث واحدهای مسکن مهر در این استان 250 کیلومتر لوله کشی آب و فاضلاب توسط آبفا صورت گرفته است. محسن پویا در همایش بررسی مشکلات طرح مسکن مهر استان خوزستان اظهار داشت: با وجود اینکه 250 کیلومتر لوله کشی آب و فاضلاب توسط آبفا صورت گرفته ولی ظاهرا هنوز از سوی تعاونی ها انتقاداتی به کار وارد شده ولی آنها بدانند ما از هیچ کوششی دریغ نکرده ایم.

وی در خصوص تکمیل نشدن شبکه فاضلاب طرح های مسکن مهر شوشتر افزود: ما اولویت خود را به طرح های آماده برای افتتاح قرار دادیم که آنها تکمیل شده اند ولی از امسال ما برای تکمیل شبکه سایر سایتهای مسکن مهر وارد عمل شده ایم و از این بابت تعاونی های شوشتر مشکلی ندارند.
پویا عنوان کرد: طبق قانون باید 70 درصد فعالیتهای آماده سازی و ساخت در سایتهای مسکن مهر انجام شود آنگاه ما برای لوله کشی آب و فاضلاب وارد عمل شویم ولی در استان برای اینکه همکاری خوبی داشته باشیم حتی قبل از این مرحله نیز ما کار خود را آغاز کردیم.
عضو شورای مسکن استان خوزستان در خصوص عدم تامین آب مناسب و افت فشار در شهرستان اندیمشک نیز تصریح کرد: این موضوع را در شرایط فعلی قبول دارم ولی برای تقویت فشار آب، فعالیتهایی صورت گرفته که همین جا قول می دهم 48 ساعت قبل از افتتاح پروژه های مسکن مهر آب لازم را به آنها خواهیم رساند.
پویا در خصوص مشکل خروجی فاضلاب سایت مسکن مهر شهرستان آبادان نیز گفت: فاصله سایت مسکن مهر تا کانالهای فاضلاب در این شهرستان زیاد است ولی به طور موقت برای حل این مشکل قرار شد فاضلاب وارد کانالهای دفع آبهای سطح متعلق به شهرداری وارد شود و برای انجام شبکه فاضلاب برنامه ریزی مناسبی صورت گرفته است.


 
 
عضو شورای مسکن مهر استان خوزستان در همایش بررسی مشکلات تعاونی های مسکن خبر داد:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٥
 

سقف پرداخت تسهیلات مسکن مهر خوزستان به تعاونی ها

روزانه 20 میلیارد ریال است


مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان سقف تسهیلات پرداختی این بانک به تعاونی های مسکن مهر استان را روزانه 20 میلیارد ریال عنوان کرد. فرید جلالی عزیز پور شامگاه شنبه در همایش بررسی مشکلات تعاونی های مسکن مهر استان خوزستان اظهار داشت: از ابتدای امسال و برخلاف سال های قبل بانک مسکن سقفی را برای پرداخت تسهیلات طرح مسکن در استانهای کشور تعیین کرده است.

وی افزود: بر اساس همین تقسیم بندی ها، مدیریت شعب استان خوزستان روزانه مجاز به پرداخت حداکثر 20 میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی هاست و ما نیز این مبلغ را میان شهرهای استان تقسیم کرده ایم.
جلالی عنوان کرد: با توجه به حجم بالای تسهیلات پرداختی به تعاونی ها از سوی این بانک، مدیران بانک مجبور به اتخاذ چنین روشی شدند ولی با این وجود پرداخت مبلغ روزانه 20 میلیارد ریال نیز نمی تواند رقم کمی باشد.
عضو شورای مسکن مهر استان خوزستان در مورد اعتراض برخی تعاونی ها به کارمزد بالای کارشناسی بانک مسکن نیز گفت: این رقم کارشناسی مصوبه شورای عالی پول و اعتبار بوده و بانک موظف به اجرای آن است.
جلالی در خصوص اعتراض تعاونی مسکن مهر شهرستان دزفول در خصوص عدم تخصیص وام با شرایط ساخت به روش صنعتی نیز تصریح کرد: پرداخت وام 250 میلیون ریالی نیاز به مجوز مدیریت بانک مسکن داشت که خوشبختانه این فعالیت در حال اجراست و به زودی بانک مسکن پرداخت آن را به مدیریت شعب بانک مسکن در استان خوزستان ابلاغ می کند.
مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان با اشاره به اینکه بیشترین حجم تسهیلات پرداختی به مشتریان در قالب طرح مسکن مهر بوده است، اظهار داشت: بانک مسکن در خوزستان با پرداخت حدود11 هزار و 414 میلیارد ریال تسهیلات در مقایسه با تمام بانک های استان بیشترین حجم پرداخت تسهیلات را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه این میزان تسهیلات در مقایسه با سال قبل 66 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: در بخش آماده سازی زمینهای طرح مسکن مهر در سال گذشته 219 قرارداد برای ساخت 19 هزار و 95 واحد منعقد شد که در این بین حدود 163 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شد.
جلالی افزود: در بخش ساخت واحدهای طرح مسکن مهر نیز در سال گذشته شش هزار و 194 قرارداد برای ساخت 32 هزار و 952 واحد مسکونی قرارداد منقعد و دو هزار و 76 میلیارد ریال به مشتریان پرداخت شد.


 
 
رییس مسکن و شهرسازی خوزستان در نشست هم‌اندیشی اتحادیه‌های تعاونی مسکن مهر:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٦:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٥
 

تعاونی های مسکن مهر توانمندی خود را به اثبات رسانده‌اند


 رئیس مسکن و شهرسازی خوزستان گفت: شرکت‌های تعاونی‌ سالم‌ترین تشکل‌های ‌اقتصادی هستند که در عرصه ساخت و ساز مسکن مهر توانمندی خود را به اثبات رسانده‌اند. نصرالله دهقان در نشست هم‌اندیشی اتحادیه‌های تعاونی مسکن مهر که به منظور بررسی مشکلات موجود در این اتحادیه‌ها برگزار شد از غیر فعال بودن 13 درصد از اتحادیه‌ها در استان خبر داد و اظهار داشت: این موضوع هرچند نسبت به دیگر مقیاس‌ها محسوس نیست، اما برای بخش مسکن استان نگران‌کننده است. وی افزود: از مجموع 515 تعاونی مسکن مهر در استان، 57 درصد (23 هزار واحد) از این تعاونی‌ها فعال، 30 درصد نیمه فعال و حدود 13 درصد غیرفعال است.

دهقان ادامه داد: در بین 12 هزار و 500 تفاهمنامه منعقد شده با اتحادیه‌ها حدود 12 درصد راکد هستند، اما خوشبختانه 74 تا 75 درصد این تفاهمنامه‌ها فعالند که با تلاش شبانه‌روزی خود سعی در خدمات‌رسانی به مردم استان داریم.
وی گفت: گام نهادن به آینده درخشان استان زرخیزمان دور از دست نیست، اگر ارتباط میان مردم و خدمتگزاران آنها محکم‌تر و صمیمی‌تر باشد.
دهقان افزود: دولت‌ها، مدیران و خدمتگزاران به مردم در هیچ جای دنیا به تنهایی نه موفق شده‌اند و نه خواهند شد، بلکه پله‌های رو به سعادت و کامیابی باید یکی پس از دیگری با همیاری تنگاتنگ دولت و ملت پشت سر گذاشته شوند.
عضو شورای مسکن خوزستان اظهار داشت: عوامل فراوانی مانع پیشرفت طرح مسکن و پروژه‌های مربوط به آن می‌شوند، اما با این وجود، مدیران دستگاه‌های مختلف و فرمانداران باید با تلاش فراوان این موانع را به حداقل برسانند تا روند اجرای طرح مسکن مهر در استان شتاب لازم را داشته باشد.
وی اضافه کرد: مردم باید این فرصت طرح ملی مسکن مهر را مغتنم بشمارند و لازم است این آگاهی به مردم داده شود که مسکن مهر شرایطی استثنایی برای خانه‌دار شدن است که شاید هیچ زمان دیگری مهیا نشود.
وی با ابراز رضایت‌ از عملکرد شرکت‌های خدماتی همچون آبفا، توزیع برق و گاز استان در تأمین زیرساخت‌های طرح مسکن مهر، گفت: در طرح مسکن مهر نگران زیرساخت‌ها نیستم، چرا مطمئن هستیم که مدیران و مسئولان با جدیت در پی خدمت‌رسانی به مردم شهید‌پرور هستند.
دهقان خاطرنشان کرد: بیشتر فعالیت ما در مدت اخیر معطوف به طرح مسکن مهر بوده است و همواره تلاش کرده‌ایم به نحوی در این طرح فعالیت کنیم که روند کار، با سرعتی متعادل اما نه با کندی، بلکه با درایت و تدوین هم‌زمان برنامه‌های مربوط در امر ساخت و ساز شکل بگیرد.


 
 
استاندار خوزستان در همایش تعاونی های مسکن مهر:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٦:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٥
 

تعاونی ها مشکلی برای تامین اعتبار ندارند


استاندار خوزستان با تأکید به مدیران اتحادیه‌های تعاونی مسکن مهر استان از وجود اعتبار کافی برای فعالیت در ساخت و ساز خبر داد و گفت: تعاونیها مشکلی برای تامین اعتبار ندارند سید جعفر حجازی در نشست هم‌اندیشی تعاونی‌های مسکن مهر استان گفت: از محل اعتبارات استانی یک سوم و از محل اعتبارات ملی نیز دو سوم به این پروژه تخصیص داده شد پس اتحادیهََ‌ها در بخش اعتبارات مشکلی ندارند.

وی افزود: تلاش بر این است که با برنامه‌ریزی منظم تا پایان سال جاری همه واحدهای مسکن مهر در خوزستان به بهره‌برداری برسد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با تلاش شبانه‌روزی مسئولان و با رفع مشکل مالی این پروژه می‌توانیم شاهد جهش در اجرای این طرح عظیم ملی باشیم و مردم خوزستان هم در طرح یک و نیم میلیون واحد مسکن مهر کشور سهمی برای خود قائل شوند.
وی با اشاره به موفق بودن پروژه‌های عمرانی استان و لزوم تکمیل آن‌ها، خاطرنشان کرد: اگر اعضای تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها در بخش آورد خود کوتاهی نکنند با یاری خدا تا پایان سال اعضای تعاونی‌ها شاهد بهره‌برداری تعداد زیادی از واحدهای مسکن مهر خواهند بود.
استاندار خوزستان تأکید کرد: فرمانداران باید با نظارت بر عملکرد مشاوران مسکن مهر در شهرهای استان مانع از ایجاد هزینه‌های سنگین و زاید در ساخت و ساز شوند.
حجازی گفت: در شهرهایی که هزینه آماده‌سازی به دلایل مختلفی بسیار بالا رفته، تلاش می‌شود از روش‌های دیگری به تعاونی‌ها کمک شود تا از ساخت و ساز عقب نمانند.
استاندار خوزستان بر تسریع در روند فعالیت اتحادیه‌ها تاکید کرد و گفت: مدیران با تمام تلاش و جدیت و پاسخ مثبت به اعضای خود در امر مسکن مهر، به این پروژه یاری دهند.
وی گفت: بانک‌های استان آمادگی کامل برای اعطای تسهیلات مسکن مهر دارند و متولیان مسکن مهر در شهرستان‌ها باید به هر تعداد که شناسایی و آماده دریافت وام بود، به بانک معرفی کنند و منتظر کامل شدن همه اعضای تعاونی‌ها نباشند.


 
 
نماینده مردم ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس در دیدار با مدیرکل تعاون خوزستان:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٥:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٤
 

بخش تعاونی در اقتصاد و اشتغالزایی نقش بسیار مهمی دارد


بخش تعاونی در اقتصاد و اشتغالزایی نقش بسیار مهمی دارد اما متاسفانه در کشور مظلوم واقع شده است.

نماینده مردم شهرستان های ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت آیت ا... دکتر بهشتی و 72 تن از یاران با وفایش، اهمیت بخش تعاونی را در اقتصاد یادآور شد و گفت: شهید بهشتی شیوه تعاون را بهترین  روش اقتصادی برای دستیابی به پیشرفت و عدالت معرفی کرد تا رهروانش با پس زدن نظام های سرمایه داری و سوسیالیسم شیوه ی تعاونی را به عنوان رویکرد قانون اساسی جمهوری اسلامی باور کنند.

خلیل حیات‌مقدم افزود: درست است که در قانون اساسی، اصولی به بخش تعاونی اختصاص یافته ولی در خیلی از تصمیم گیری ها تعاون جایی ندارد و مظلوم واقع شده است. جایگاه تعاون این نیست که هم اکنون ما می بینیم. بخش تعاونی می تواند بیش تر و بهتر از این ها در شکوفایی اقتصاد و توانمندسازی جامعه نقش داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: بحمدا... عشق و علاقه ، گرمی و نظم خاصی در کار تعاونگران خوزستانی بوده و در یک سال اخیر نیز شاهد تحول بسیار خوبی در تعاونی های استان بودیم.

در این نشست مسعود امینی گزارشی از عملکرد سال گذشته و سه ماه سال جاری بخش تعاونی استان و نیز نیاز شرکت های تعاونی تشکیل شده به تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال را تشریح کرد.


 
 
رییس اداره تعاون شادگان با انتقاد از عدم پرداخت تسهیلات به تعاونی‌ها:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٢:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٤
 

تعاونی‌ها سالم‌ترین تشکل‌های ‌اقتصادی هستند

رییس اداره تعاون شادگان از نحوه همکاری بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات به تعاونگران انتقاد کرد و گفت:‌ سال گذشته 12 تقاضای تسهیلات به بانک توسعه تعاون شد که از این تعداد تنها یک شرکت تعاونی موفق به دریافت سرمایه در گردش شد.

هاشم خنفری اظهار کرد: اگر چه در حال حاضر تقاضای دریافت تسهیلات از سوی تعاونی‌های جدید وجود دارد ولی به دلیل این‌که تعاونی‌های متقاضی تسهیلات در سال گذشته هنوز بلاتکلیف هستند، انتظار می‌رود تسهیلات این تعاونی‌ها در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: انتظار ما این است که بانک‌ها نسبت به تعاونی‌ها حداقل به‌موجب قوانین بانک مرکزی برخورد کنند.

خنفری تصریح کرد:‌ با توجه به این‌که شادگان، شهرستان محرومی است می‌خواهیم که بانک‌ها با نگاهی مثبت پرونده‌های تعاونگران را مورد بررسی قرار دهند و با هدف ایجاد اشتغال و رفع محرومیت تسهیلات را به متقاضیان ارایه دهند زیرا تعاونی‌ها از سالم‌ترین تشکل‌های اقتصادی هستند.

رییس اداره تعاون شادگان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار تعاونی در بخش‌های خدماتی و صنعتی در این شهرستان تشکیل شده که از این تعاونی‌ها فرصت شغلی برای 34 نفر ایجاد شده است.

وی ادامه داد: تعهد اشتغال در سال گذشته ایجاد 136 شغل بوده که 107 درصد بیش از این میزان شغل ایجاد شده است. میزان تعهد اشتغال امسال این اداره فراهم کردن فرصت شغلی برای 237 نفر است که تاکنون 34 شغل محقق شده است.

خنفری با بیان این‌که یک تعاونی سهام عدالت با 107 هزار عضو در این شهرستان وجود دارد، اظهار کرد: همچنین 436 متقاضی مسکن مهر در این شهرستان عضو 6 تعاونی مسکن مهر هستند که پروژه‌ها در این تعاونی‌ها بیش از 15 درصد رشد داشته است.

رییس اداره تعاون شادگان ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری تعداد 436 واحد مسکن مهر در این شهرستان به بهره‌برداری برسد.


 
 
با حضور دست اندرکاران تعاون استان؛
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ٤:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱
 

برنامه عملیاتی سال 90 تعاون خوزستان بررسی شد


نخستین جلسه بررسی برنامه عملیاتی سال 90 اداره کل تعاون خوزستان ابلاغی از سوی وزارت تعاون با حضور مدیرکل، معاونان، رییسان و کارشناسان تعاون در شهرستان اهواز تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان، در این جلسه مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی به تشریح سیاست های توسعه فرهنگ تعاون پرداخت و خواستار تلاش بیش تر برای ترویج روحیه ی مشارکت و فرهنگ تعاون در بین آحاد مردم و توسعه کارآفرینی و گسترش تعاونی ها شد.

مسعود امینی در ادامه بر ضرورت گسترش پژوهش های کاربردی در زمینه تعاون و عدالت اجتماعی، استاندارد سازی و ارتقای کیفیت کالاها و خدمات تعاونی ها، تسهیل دسترسی تعاونی ها به دانش روز و مهارت ها و تخصص های مورد نیاز، حمایت از شبکه سازی، گسترش فن آوری و ارتباطات در بخش تعاونی و حمایت از توسعه صادرات و بازار تعاونی ها تاکید کرد و در مورد افزایش سرمایه گذاری و تقویت نهادهای پولی بخش تعاونی، جلب حمایت سیستم بانکی، توسعه منابع انسانی، توسعه نظام جامع آمار و فن آوری اطلاعات و نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات در تعاونی ها سخنانی ایراد کرد.

در این نشست، معاونان، رییسان و کارشناسان تعاون خوزستان در خصوص توسعه فرهنگ تعاون در جامعه پیشنهادهایی ارایه کردند.


 
 
روزنامه ها چه می گویند:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱
 

تعاونی های خوزستان دیگر نگران ضمانت نباشند

 

فرهنگ جنوب: پس از پیگیری های فراوان مدیرکل تعاون و سواری رییس اتاق تعاون خوزستان،  گشایش یافت. از این به بعد شرکت های تعاونی سرمایه گذار که برای دریافت وام و اجرایی کردن طرح های اقتصادی خود با مشکل مواجه هستند می توانند با مراجعه به این صندوق، مشکل وثیقه وام خود را حل کنند.

صندوق ضمانت سرمایه گذاری در خوزستان وام هایی که تا سقف 5/1میلیارد تومان را ضمانت می کند تا مشکل متقاضیانی که برای ارائه ضمانت نامه های با کسری وثیقه و سرمایه مواجه هستند رفع و رجوع شود.

پیش بینی می شود با راه‌اندازی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون در استان بخش عمده‌ای از مشکلات وثیقه تعاون گران حل می‌شود.

این صندوق با پیگیری‌های عضو هیات مدیره صندوق ضمانت و مدیرعامل این صندوق که حلقه‌ای مفقوده در بخش تعاونی است، در استان ایجاد شده است.

ذره بین بدستان امیدوارند با توجه به وجود بیش از 10 هزار و 311 شرکت تعاونی در بخش‌های مختلف در استان، با آغاز به‌کار صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون شاهد شکوفایی، رشد و توسعه اقتصاد استان و تشویق و ترغیب هر چه بیشتر سرمایه‌گذاری در بخش تعاونی باشیم.


 
 
روزنامه ها چه می گویند:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱
 

برگزاری اردوهای جهادی اشتغال در تعاون خوزستان

فرهنگ جنوب: مهندس مسعود امینی مدیرکل تعاون خوزستان را باید در زمره یکی از مدیران پرجنب و جوش، با برنامه و دلسوز استان به شمار بیاوریم.

امینی با اینکه زمان زیادی از انتصابش در این سمت نمی گذرد اما اقدامات شبانه روزی وی تحسین ناظران و هر انسانی منصفی را برانگیخته است.

کسب رتبه اول اداره کل متبوع وی در میان سایر ادارات کل تعاون کشور گواه روشنی بر این مدعا می تواند باشد.

امینی توانسته است جو صمیمی و دوستانه را در مجموعه  اداره خود بوجود آورد که اتفاقا رمز موفقیت این اداره کل را هم باید در این مولفه جستجو کرد. اخیرا نیز در راستای تحقق 137هزار شغل در استان امینی و همکارانش در اداره کل تعاون دست به یک اقدام ابتکاری زده اند.

بدین شکل که امینی و جمعی از همکارانش هر روز رنج سفر به چند شهر از شهرهای استان را بر خود هموار می کنند تا در قالب اردوهای جهادی اشتغال گامی در جهت رفع مشکل بیکاری در استان بردارند.

این سفرها از قبل توسط مسئولین محلی اطلاع رسانی می شود. در این سفرها جلساتی با حضور فرماندار، امام جمعه و دیگر مسئولین ستادی اشتغال آن شهرستان برگزار می شود.

شناسایی کارجویان و متقاضیان کار، وارد کردن مشخصات و توانمندهای کارجویان در سامانه کارجویان اشتغال و تشکیل تعاونی های مختلف از جمله مصوبات این جلسات است.

برای نمونه در سفر این مجموعه به شهر لالی ، 21 تعاونی با عضویت بیش از 130 نفر  تاسیس شد. شناسایی قریب 500 قالیباف (با شهردار تهران اشتباه نشود!) در شهرهای هفتکل و باغملک از جمله دستاوردهای اردوهای جهادی اشتغال در طول  یک هفته است.

ذره بین بدستان برای این مدیرکل سختکوش  و مجموعه متبوعش آرزوی موفقیت می کند

 
 
روزنامه ها چه می گویند:
نویسنده : حبیب اله بهرامی - ساعت ۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱
 

برگزاری اردوهای جهادی اشتغال در تعاون خوزستان


فرهنگ جنوب: مهندس مسعود امینی مدیرکل تعاون خوزستان را باید در زمره یکی از مدیران پرجنب و جوش، با برنامه و دلسوز استان به شمار بیاوریم.

امینی با اینکه زمان زیادی از انتصابش در این سمت نمی گذرد اما اقدامات شبانه روزی وی تحسین ناظران و هر انسانی منصفی را برانگیخته است.

کسب رتبه اول اداره کل متبوع وی در میان سایر ادارات کل تعاون کشور گواه روشنی بر این مدعا می تواند باشد.

امینی توانسته است جو صمیمی و دوستانه را در مجموعه  اداره خود بوجود آورد که اتفاقا رمز موفقیت این اداره کل را هم باید در این مولفه جستجو کرد. اخیرا نیز در راستای تحقق 137هزار شغل در استان امینی و همکارانش در اداره کل تعاون دست به یک اقدام ابتکاری زده اند.

بدین شکل که امینی و جمعی از همکارانش هر روز رنج سفر به چند شهر از شهرهای استان را بر خود هموار می کنند تا در قالب اردوهای جهادی اشتغال گامی در جهت رفع مشکل بیکاری در استان بردارند.

این سفرها از قبل توسط مسئولین محلی اطلاع رسانی می شود. در این سفرها جلساتی با حضور فرماندار، امام جمعه و دیگر مسئولین ستادی اشتغال آن شهرستان برگزار می شود.

شناسایی کارجویان و متقاضیان کار، وارد کردن مشخصات و توانمندهای کارجویان در سامانه کارجویان اشتغال و تشکیل تعاونی های مختلف از جمله مصوبات این جلسات است.

برای نمونه در سفر این مجموعه به شهر لالی ، 21 تعاونی با عضویت بیش از 130 نفر  تاسیس شد. شناسایی قریب 500 قالیباف (با شهردار تهران اشتباه نشود!) در شهرهای هفتکل و باغملک از جمله دستاوردهای اردوهای جهادی اشتغال در طول  یک هفته است.

ذره بین بدستان برای این مدیرکل سختکوش  و مجموعه متبوعش آرزوی موفقیت می کند