با تشکیل تعاونی مسکن امیدواریم خبرنگاران صاحب مسکن شوند

مدیرکل تعاون استان خوزستان خبرنگاران را به تشکیل تعاونی‌های مسکن توصیه و عنوان کرد: حداقل سه نفر از افراد فعالی که می‌توانند این کارها را پیگیری کنند به عنوان هیئت مؤسس به اداره مراجعه و با تهیه لیستی از مهدی قطبی زادهافراد کارها را دنبال کنند.

مهدی قطبی‌زاده در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که روز17مردادماه در تالار اجتماعات سازمان آب و برق اهواز برگزار شد، اظهار داشت: یکی از خدمات مهمی که این اداره از سال 86 تا 87 توانسته است در سطح وسیعی از جامعه پیگیری و اقدام کند، تشکیل تعاونی‌های مسکن و مسکن مهر بوده است.

وی با بیان اینکه توانسته‌ایم در سطح وسیعی متقاضیان مسکن را ثبت نام و واجدین شرایط را دسته‌بندی و برای ساخت مسکن 99 ساله معرفی کنیم، افزود: تفاهم‌نامه زمین بین تعاونی‌های مسکن و سازمان مسکن و شهرسازی بسته و برخی از طراحی‌ها انجام شده است و زمین‌ها در حال آماده سازی‌اند.

وی اظهار داشت: با تفاهمی که با رئیس مسکن و شهرسازی داشتیم قرار شد که زمین 99 ساله در اختیار این تعاونی ها قرار گیرد.

قطبی‌زاده تصریح کرد: زمین به صورت اجاره با پرداخت وام بسیار اندکی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. در شهرهای حداکثر یک میلیون نفر اجاره هر متر زیربنا برای یکسال 1000 تومان و در شهرهای کم تر از آن 500 تومان خواهد بود.

قطبی‌زاده گفت: مبلغ یک میلیون تومان با 30 درصد یارانه برای آماده سازی و 14 میلیون تومان با 50 درصد یارانه برای ساخت و ساز در اختیار هر متقاضی قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: با تهیه لیست متقاضیان توسط افراد و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارسال لیست به اداره کل تعاون، تعاونی مسکن خبرنگارا ن تشکیل خواهد شد تا انشاء الله در یک مدت معلوم همگی خبرنگاران صاحب مسکن شوند . چرا که  یکی از مهم‌ترین مشکل خبرنگاران ، مسکن است . 

مدیرکل تعاون استان خوزستان تصریح کرد: خبرنگاران می توانند اقدام به تشکیل  تعاونی اعتبار و یا  صندوق قرض‌الحسنه کنند تا با پرداخت پول اندکی که سپرده گذاری می‌شود و استفاده از تجمیع این وجوه، تسهیلاتی برای کارهای ضروری آن ها در نظر گرفته شود و با نگهداری در سیستم بانکی حتی از تسهیلات وام استفاده کنند.