‪ ۱۲۸‬هزار فرصت شغلی توسط تعاون خوزستان ایجاد شد مهدی قطبی زاده

مدیر کل تعاون خوزستان اعلام کرد: پارسال ‪ ۱۲۸‬هزار و ‪ ۷۷۱‬فرصت شغلی توسط اداره کل تعاون خوزستان ایجاد شد.

"مهدی قطبی زاده" شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ‪ ۲‬هزار و ‪ ۲۱۰‬تعاونی پارسال به ثبت رسیده‌اند ، تعداد کل تعاونی فعال موجود در استان خوزستان را هفت هزار و ‪ ۸۹۰‬مورد برشمرد . 

وی اعضای افزوده شده به تعاونیهای خوزستان به جز تعاونیهای سهام عدالت را ‪ ۹۱‬هزار و ‪ ۵۱۷‬نفر اعلام کرد و گفت: پارسال بیش از ۳۶ میلیون دلار صادرات توسط تعاونیهای فعال استان خوزستان صورت گرفته است.

مدیرکل تعاون خوزستان افزود:سهام عدالت واگذار شده به واجدان شرایط از طریق تعاونیها ‪ ۳۳۳‬هزار و ‪ ۹۹۵‬مورد بوده که در این ارتباط ‪ ۱۲۳‬میلیارد و ‪ ۲۰۷‬میلیون ریال سود پرداختی به واجدان شرایط پرداخت شده است.

قطبی زاده اضافه کرد: برای ‪ ۱۱۲‬تعاونی غیر فعال نیز تعیین تکلیف وضعیت صورت گرفته و برای ‪ ۴۹۹‬هزار و هفت مورد نیز پیگیری وصول چهار درصدی حق آموزش و تعاون انجام شده است.

وی در خصوص تفاهم نامه‌های منعقده شده گفت: ‪ ۱۶‬مورد تفاهم نامه منعقد شده و ‪ ۹‬مورد نیز اجرا شده‌اند.

مدیر کل تعاون خوزستان در مورد مبلغ جذب تسهیلات طرح های زودبازده اقتصادی گفت :  یک هزار و ‪ ۷۹۷‬میلیارد و ‪ ۳۷۲‬میلیون ریال طرح برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند.

قطبی زاده همچنین در مورد تعداد متقاضیان اشتغال گفت : تا کنون ‪ تعداد ۱۴۹‬هزار و ‪ ۲۶۱‬مورد  درخواست شغل و وام خود اشتغالی از طریق نامه ی تقدیمی به نهاد ریاست جمهوری و تکمیل فرم در سایت کارجویان در بخش تعاونی به ثبت رسیده  است .

وی تعداد جلسات مشاوره و راهنمایی ترویجی برای تشکیل تعاونی در پارسال را نیز ‪ ۱۱‬هزار و ‪ ۶۱۴‬مورد عنوان کرد.