چرا سرمایه گذاران را فراری می دهیدمعاون استاندار ، مدیر کل تعاون ، فرماندار و شهردار اندیمشک

معاون عمرانی استاندار خوزستان تاکید کرد : نباید شهرها و روستاهای مان را بد معرفی و موارد ضعیف را بزرگ کنیم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، دکتر طباطبایی - که در آیین شروع عملیات نخستین پروژه 1٠20 واحدی تعاونی های مسکن مهر اندیمشک در ششمین روز از هفته ی دولت و در حضورمدیرکل تعاون خوزستان ، فرماندار ، شهردار ، اعضای شورای شهر و مسوولان این شهرستان سخن می گفت - تصریح کرد : وقتی می گوییم : " اهواز یک روستای بزرگ است " سرمایه گذار از سرمایه گذاری در کلان شهر اهواز منصرف می شود و می گوید : من بروم در روستا چه کار کنم ؟! دکتر طباطبایی

در صورتی که استان خوزستان مثل طاووسی است که پاهای زشتی هم دارد . کشور دارد در زمینه های کشاورزی نفت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد ، نیشکر، آب و برق از استان ما ارتزاق می کند .

وی خاطرنشان کرد : خوزستان می تواند در بحث گردشگری ، جذب گردشگر و ایجاد فرصت های شغلی و درآمد حرف نخست را در کشور بزند . باید تلاش کرد تا جاذبه ها معرفی شوند نه این که با گذاشتن ذره بین ضعف ها دکتر طباطبایی در حال کلنگ زنیرا بزرگ کنیم  و کارشناسان و متفکران و سرمایه گذاران را فراری دهیم !

معاون عمرانی استاندار خوزستان با انتقاد از کسانی که استان را بد معرفی می کنند تاکید کرد : ما از بد معرفی کردن استان و شهرستان اهواز چه منظوری داریم ؟! آیا با این روش نادرست می خواهیم شهرها و استانمان را درست کنیم ؟!!

دکتر طباطبایی خاطرنشان کرد : آمار مهاجرت از خوزستان به دیگر استان ها کاهش یافته است . حتا آمار مهاجرت از روستا ها به سوی شهرها و حاشیه های شهرها پایین آمده مهدی قطبی زاده مدیرکل تعاون خوزستاناست .

وی توضیح داد : در یکی از روستاهای "اندیکا " که یکی از جاهای توسعه نیافته در استان است ، تعداد 13 خانوار پس از مهاجرت به حاشیه ی یکی از شهرها بازگشتند و دارند زندگی می کنند . در مناطق دیگری نیز این امر اتفاق افتاده است .  چرا که وجب وجب استان به کارگاه عمرانی تبدیل شده و این امور در استان بی سابقه بوده است .  بنابراین دلیلی ندارد که خانواده ها از مناطق خود مهاجرت کنند و بروند در حواشی شهرها با وضعیت نامنخانم مهندس جاوری از مسوولان سازمان مسکن و شهرسازی خوزستاناسب زندگی کنند .

 وی افزود : برای نخستین بار استان خوزستان در دهه اخیر از تیر ماه ‪ ۸7 تا تیر ماه ‪ 86 به موفق به جذب ‪ ۱۰۰درصد اعتبارات خود شد. این در حالی است که پیش از این سالانه ‪ ۳۰۰تا ‪ ۴۰۰میلیارد ریال از اعتبارات در این استان برگشت می‌خورد و در حالی است که ما در دو سه سال اخیر بیش ترین اعتبارات را نسبت به سایر استان ها داشته ایم .

دکترطباطبایی ، میزان این اعتبارات را هشت هزار و ‪  ‪ ۲۱۳میلیارد و۲۱۳میلیون ریال عنوان کرد و افزود: اعتبارات ما دو برابر اعتبارات تهران 7/2 برابر استان فارس و 4/2 برابر اعتبارات استان اصفهان بوده است .

وی همچنین اعتبارات عمرانی خوزستان درسال مالی جدید را بیش از ‪۱۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و از مدیران دستگاه‌ها خواست در جذب آن تلاش کنند.

معاون عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به افتتاح پروژه‌های مختلف در هفته دولت در خوزستان گفت: در این هفته یکهزار و ‪ ۴۰۰پروژه با چهار هزار میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال دراستان به بهره برداری رسیده و یا عملیات ساخت آنها شروع شده است.

شایان گفتن است : مجتمع 1٠20 واحدی در زمینی به مساحت چهار هکتار توسط 14 تعاونی مسکن مهر برای متقاضیان ساخته می شود.

اندیمشک با 190 هزار نفر جمعیت در شمال استان خوزستان واقع شده است.