آغاز عملیات آماده سازی تعاونی های مسکن مهر در شروع عملیات آماده سازی  تعاونی های مسکن مهر شهرستان سوسنگرددشت آزادگان

عملیات آماده سازی فاز نخست تعاونی های مسکن مهر دشت آزادگان در ششمین روز از هفته ی تعاون با حضور معاون عمرانی استاندار خوزستان ، در کوی ابوجلال شمالی شهرستان سوسنگرد شروع شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، در این آیین – که مدیرکل تعاون خوزستان ، رییس شورای شهر ، شهردار و مسوولان شهرستان سوسنگرد حضور داشتند - فرماندار سوسنگرد در سخنانی گفت : از 4000 متقاضی ثبت نام شده در سایت مسکن مهر 2600 نفر واجد شرایط شدند که 40 هکتار زمین در کوی ابوجلال شمالی برای آماده سازی و ساخت ساز در قالب طرح مسکن مهر به آن ها اختصاص یافت که امروز کلنگ آماده سازی فاز نخست آن در 5/11 هکتار به زمین زده شد . شروع عملیات آماده سازی تعاونی های مسکن مهر سوسنگرد

قائد اسلامی نسب خواستار ساخت جاده برای کوی ابوجلال شمالی به منظور تسهیل در عبور و مرور و رونق شهر شد . در ادامه معاون عمرانی استاندار خوزستان در سخنانی در مورد طرح مسکن مهر گفت : دولت از سال 86 تصمیم گرفت زمینه ساخت و ساز سالی 5/1 میلیون واحد مسکونی در شهرها و روستاهای کشور را در قالب طرح مسکن مهر  فراهم کند که به همین منظور ، نیاز جامعه را به 6 تا 7 میلیون واحد مسکونی مقاوم و جدید در مدت 3 تا 4 سال پیش بینی کرد .

دکتر طباطبایی سهمیه شهرستان سوسنگرد را از طرح مسکن مهر در سال گذشته و امسال 2400 واحد مسکونی برشمرد و با اشاره به اعتبارات عمرانی استان گفت :  اعتبارات عمرانی سال 86 و 87 خوزستان دوبرابر اعتبارات عمرانی استان تهران 7/2  برابر اعتبارات استان اصفهان و 4/2 برابر اعتبارات عمرانی استان فارس است .

وی تصریح کرد : بر خلاف سال های قبل که اعتبارات عمرانی از 5 تا 40 میلیارد تومان به پایتخت برگشت می شد ، برای نخستین بار در طول 20 سال اخیر تمام اعتبارات عمرانی استان در سال 86 جذب شد و هیچ اعتباری برگشت نشد .

معاون عمرانی استاندار خوزستان ضمن قدردانی از دست اندرکاران طرح مسکن مهر و مسوولان ذی ربط در این منطقه خاطرنشان کرد : هر جایی که بین فرماندار ، شهردار ، شورای شهر و دستگاه های اجرایی شهر هماهنگی و همدلی باشد ، ما در آن شهر تحول ، توسعه و عمران ، رضایت مندی مردم و ارزش افزوده روی مستحدثات می بینیم . ان شاا... این هماهنگی و همدلی بین مسوولان منطقه تداوم داشته باشد .

این گزارش حاکی است : با حضور معاون عمرانی استاندار خوزستان ، مدیرکل تعاون ، فرماندار ، شهردار و رییس شورای شهر سوسنگرد ، از تعداد 5 تعاونی دام پروری گوسفند در این شهرستان بهره برداری شد .

این تعداد تعاونی – که ظرفیت 1000 راس دام را دارند - با 13 میلیارد و 500 میلیون ریال سرمایه گذاری ، زمینه ی اشتغال 75 نفر را فراهم آورده اند .