سال گذشته 2290 تعاونی در خوزستان تشکیل شد

 مدیرکل تعاون خوزستان اعلام کرد: در یک سال اخیر دو هزار و 290 شرکت و اتحادیه تعاونی دمهدی قطبی زاده مدیر کل تعاون خوزستانر استان خوزستان تشکیل شد.  

مهدی قطبی زاده آمار تعاونی های تشکیل شده در یک سال گذشته را بی سابقه دانست و گفت: از هفته تعاون سال گذشته تاکنون دو هزار و 290 شرکت تعاونی و اتحادیه تعاونی تشکیل شده که این تعداد، یک سوم تعاونی هایی است که در طول 30 سال گذشته تشکیل شده است.

وی افزود: تشکیل این تعداد تعاونی، نشانگر آن است که مردم بخش تعاونی را باور دارند و تعاون بخشی است که می تواند در جهت ایجاد اشتغال و ساخت مسکن برای آنها تلاش و فعالیت کند.

وی با اشاره به ثبت نام متقاضیان مسکن مهر گفت: تاکنون تعداد یک هزار و 270 تعاونی مسکن مهر در استان به ثبت رسیده است و 125 هزار نفر عضو تعاونی های مسکن مهر شده اند که به سازمان مسکن و شهرسازی برای تامین زمین معرفی شده اند.

قطبی زاده افزود: در بیشتر شهرستانها زمین تعاونی های مسکن مهر تامین شده و کار طراحی و آماده سازی با هماهنگی اتحادیه ها شروع شده است که به زودی زمینهای آماده شده برای ساخت و ساز در اختیار تعاونی های مسکن مهر قرار خواهد گرفت.

مدیرکل تعاون خوزستان از اعضای تعاونی هایی که وجه اولیه آماده سازی زمین را ( مبلغ 10 میلیون ریال ) به حساب تعاونی های خود واریز نکرده اند، خواست که در اسرع وقت نسبت به واریز وجه اولیه اقدام کنند تا بعد از استفاده از 10 میلیون ریال وام مسکن مهر که دارای 30 درصد یارانه با دوره بازپرداخت 15 ساله است از وام 140 میلیون ریالی ساخت و ساز نیز که دارای 50 درصد یارانه با بازپرداخت 15 ساله است، بهره مند شوند.

قطبی زاده همچنین از افتتاح 25 طرح تعاونی تولیدی و خدماتی در هفته تعاون در شهرستانهای اهواز، خرمشهر، دزفول، ماهشهر، شادگان، شوش و دشت آزادگان خبر داد.