خوزستان نیازمند اعتبار و کمک های دولتی است
 
یکی از نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: خوزستان محروم نیازمند اعتبار و کمک های دولتی است.
به گزارش چهارشتبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان "سید شریف حسینی" در دیدار بامدیرکل تعاون این استان افزود: وقتی که خوزستان درگیر جنگ تحمیلی بود و رو به ویرانی می رفت، دیگراستان های کشور با دلارهای 70 ریالی آباد شدند.
وی اضافه کرد: اکنون که خوزستان جزو استان های محروم قرار دارد و نیازمند اعتبارات و کمک های دولتی است خیلی ها سهم خواهی می کنند.
حسینی گفت: خوزستان در بحث صنایع کوچک و تبدیلی نسبت به دیگر استان ها ضعیف تر است و باید خیلی کار کنیم تا بتوانیم استان مان را به جایگاه مناسبی برسانیم.
وی باتاکید بر مشارکت مردم در امر تولید اظهار داشت: در استان کرمانشاه نیروگاهی می سازند و 100 درصد سهام آن را به مردم واگذار می کنند اما در استان ما پتروشیمی ماهشهر را می خواهند به دیگران بدهند.
حسینی افزود: این درحالی است که مردم شهرستان های ماهشهر و اهواز چیزی جز دود و آلودگی عایدشان نمی شود و حتی خیلی از نخل های ما بر اثر آلودگی قرمز شده اند.
وی بااشاره به نگاه ویژه رییس جمهور به خوزستان ادامه داد: رییس جمهور تصریح کرده که حق خوزستان از درآمدهای نفتی پنج درصد است و ماباید زمینه را در مجلس فراهم کنیم تا دولت لایحه اش را به مجلس ارایه نماید.
نماینده مردم اهواز درمجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به کمبود منابع بانکی واتخاذ سیاست های انقباضی از سوی بانک مرکزی اظهار داشت: ترس ما از این است که در بخش تولید، سرمایه های اولیه سرمایه گذاران هم ازبین برود، بنابراین لازم است بانک مرکزی در پرداخت بخشی از تسهیلات بانکی به بنگاههای زودبازده تصمیم گیری و اقدام کند.
حسینی بخش تعاونی را متولی افراد جویای کار برشمرد و بیان داشت: بخش تعاونی با تشکیل تعاونی برای جویندگان کار و افرادی که وسایل کار ندارند زمینه های ورود آنها را به بازار کار و بخش خصوصی فراهم می کند اما متاسفانه در سال های گذشته بخش تعاونی در سایه بخش خصوصی گم شده بود.
وی ادامه داد: باید با پیشگیری از تمرکز ثروت در دست افراد و گروههای خاص مدیریت و سرمایه و منافع حاصله در اختیار نیروی کار در بخش تعاونی قرار گیرد نه اینکه بیاییم و در بخش خصوصی افرادی را که سرمایه کافی دارند بزرگ و بزرگ تر نماییم.
مدیر کل تعاون خوزستان نیز گفت: پارسال توانستیم دو هزار و 290 شرکت تعاونی را در استان به ثبت برسانیم که از نظر ثبت تعاونی نسبت به جمعیت در کشور مقام نخست را داریم.
"مهدی قطبی زاده" با اشاره به نرخ بالای بیکاری، محرومیت و عقب ماندگی که خوزستان با آنها روبه رو است خواستار حمایت سیستم بانکی از بنگاههای زود بازده و پرداخت تسهیلات به موقع به طرحها در استان شد.