آغاز به کار پروژه طرح مسکن مهر در بندر امام خمینی(ره)
 
  پروژه طرح مسکن مهر در بندر امام خمینی(ره) امروز با حضور معاون عمرانی استانداری خوزستان افتتاح شد.  

سید عباس طباطبایی، در این مراسم گفت: دولت با جدیت به دنبال خانه دار کردن افراد کم در آمد است و برای حل این معضل طرح مسکن مهر در را اجرا کرده است.

وی افزود: طرح مسکن مهر در سال گذشته آغاز شد و امروز یکی از دستاوردهای این طرح در بندر امام به بار نشسته است.

طباطبایی اظهار داشت: در پروژه مسکن مهر بندر امام خمینی(ره)، زمین هایی به وسعت 58، 42 و 32 هکتار به سه اتحادیه واگذار شده تا این اتحادیه ها با دریافت تسهیلات لازم، برای خانه دار کردن اعضای خود در اسرع وقت اقدام کنند.

معاون عمرانی استانداری خوزستان عنوان کرد: با توجه به عملیات آماده سازی مطلوبی که اتحادیه های مسکن مهر در بندر امام خمینی(ره) انجام دادند، دولت آمادگی دارد 40 هکتار دیگر زمین برای ساخت مسکن مهر در اختیار تعاونی های این شهر قرار دهد.

در ادامه این مراسم مسئول اتحادیه تعاونی مسکن بندر امام خمینی(ره) در سخنانی گفت: این اتحادیه متشکل از 17 تعاونی مسکن مهر است و هم اکنون 1450 عضو دارد.

سعید چشم پاک یادآور شد: پیشرفت فیزیکی عملیات خانه سازی این اتحادیه 17 درصد است و روند کار سرعت بسیار مطلوبی دارد.

وی با انتقاد از تحمیل هزینه های اضافی به متقاضیان طرح مسکن مهر بیان داشت: متاسفانه اعضای اتحادیه مسکن مهر به ناچار برای دریافت 75 متر زمین، هزینه های متفرقه فراوانی را پرداخت می کنند که شامل آماده سازی زمینهای تجاری، جاده ها، بوستانها و مکانهای آموزشی موجود در طرح می شود.

چشم پاک ادامه داد: این هزینه ها برای متقاضان مسکن مهر که عموما افراد کم در آمد هستند بسیار سنگین است و جا دارد دولت برای جبران اینگونه هزینه ها راهکاری بیندیشد.