153 تعاونی مسکن مهر در شوشتر تشکیل شد

مدیرمسکن و شهرسازی شهرستان شوشتر گفت: تاکنون بیش از 153 تعاونی مسکن مهر در شوشتر به ثبت رسیده است.

محمدکاظم قاسمی اظهار داشت: تاکنون بیش از 153 تعاونی مسکن مهر در شوشتر ثبت شده و مرحله آماده سازی زمین‌ این تعاونی‌ها آغاز شده است.
وی تعداد اعضای این تعاونی‌ها را بیش از 12 هزار نفر اعلام کرد و گفت: اتمام پروژه‌های مسکن مهر در شوشتر از بین رفتن نسبی نیاز به مسکن را در این شهرستان به همراه خواهد داشت.
قاسمی در خصوص تسهیلات بانکی مورد نیاز این تعاونی‌ها گفت: برای هر فرد متقاضی مسکن در تعاونی‌های مسکن مهر باید10 میلیون بابت آماده‌سازی زمین پرداخت شود که هنوز به هیچ تعاونی در شوشتر این وام پرداخت نشده‌است.
وی خاطرنشان کرد: اعضای بیش از 21 تعاونی برای دریافت تسهیلات به بانک مراجعه کرده‌اند اما به هیچ‌کدام از معرفی شدگان وام پرداخت نشده‌است.
قاسمی تاکید کرد: با توجه به پیشرفت مناسب پروژه از برنامه‌های زمان‌بندی شده عقب نیستیم، اما باید تلاش شود تا مشکل تسهیلات هم برطرف شود.
مدیر مسکن و شهرسازی شوشتر ادامه داد: بانک‌ها در ابتدا برای دریافت ضمانت‌نامه از تعاونی‌ها، سخت گیری می‌کردند و اکنون که این مشکل حل شده است، باز هم از پرداخت وام خودداری می‌کنند.
قاسمی تأکید کرد: در حالی که دیگر وام‌های متعدد تا قبل از اتمام ساخت منزل به متقاضی پرداخت می‌شود، اما تاکنون وامی در شوشتر در اختیار متقاضیان مسکن مهر قرار نگرفته است که می‌تواند سبب بروز تاثیر منفی بر روند ساخت این منازل شود.