برخی بازارچه‌های ماهی سطح شهر اهواز تعطیل شده‌اند

مدیرعامل اتحادیه شرکتهای تعاونی آبزی‌پروران خوزستان گفت: در حال حاضر برخی بازارچه‌های عرضه ماهی در سطح شهر تعطیل شده است و امکان بازگشایی غرفه‌ها وجود ندارد.

سید مصطفی موسوی توضیح داد: از اواخر سال گذشته تا پانزدهم فروردین ماه سال جاری، سه بازارچه برای عرضه مستقیم آبزیان پرورشی ایجاد و 80 تن ماهی با قیمت و کیفیت مناسب در این بازارچه‌ها عرضه شد.

وی افزود: هدف از دایر کردن بازارچه های عرضه ماهی، کسب سود نیست زیرا در این مکان‌ها، ماهی با قیمت بسیار مناسب به فروش می‌رسد. احداث چنین بازارچه‌هایی بار مالی سنگینی برای اتحادیه ایجاد کرد و باید در این زمینه به اتحادیه کمک می‌شد.

موسوی تاکید کرد: متاسفانه هیچ کدام از نهادهای مرتبط به ما کمک نکردند و حداقل امکانات مورد نیاز ما را نیز تامین نکردند. ما به عنوان بخش خصوصی امکاناتمان محدود است و تاکنون هیچگونه کمکی نیز به ما نشده است.

مدیرعامل اتحادیه شرکتهای تعاونی آبزی‌پروران خوزستان بیان کرد: اتحادیه برای نخستین بار اقدام به عرضه ماهی در چنین نقاطی کرد و مسئولان باید اهمیت بیشتری به مسئله ماهی و آبزیان می‌کردند و در این زمینه فرهنگ سازی می‌شد.

موسوی یادآور شد: یکی از بازارچه‌ها را به دلیل بالا بودن میزان اجاره و نداشتن توانایی برای پرداخت اجاره مجبور به تحویل آن شدیم. در حال حاضر نیز تنها بازارچه سمت ساحل در شهر اهواز دایر است که در بلندمدت، ضررهای بسیاری به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنان در انتظار انجام برخی فعالیتها برای افزایش فرهنگ مصرف آبزیان در استان هستیم و از افرادی که خواهان اجرای چنین طرحهایی هستند استقبال می‌کنیم.

مدیرعامل اتحادیه شرکتهای تعاونی آبزی‌پروران خوزستان تاکید کرد: اتحادیه برای بالا بردن فرهنگ مصرف ماهی و افزایش مصرف سرانه طرح‌هایی دارد که امیدواریم این طرح‌ها عملی گردد.

موسوی تصریح کرد: مصرف کنندگان آبزیان باید توجه کافی داشته باشند که در خرید ماهی به کیفیت آن نیز توجه کنند زیرا گوشت ماهی بسیار حساس است.

مدیرعامل اتحادیه شرکتهای تعاونی آبزی‌پروران خوزستان یادآور شد: اتحادیه ماهی اقدام به ایجاد یک غرفه عرضه ماهی در بازار مرکزی تره‌بار تهران کرده است. در این غرفه، ماهی‌های تازه جنوب عرضه می‌شود. مصرف کنندگان آبزیان در تهران به دنبال ماهیان استان ما هستند.