آماده سازی زمین های مسکن مهر در خوزستان تا آبان ماه‏ 

استاندار خوزستان از آماده سازی زمین های مسکن مهر تا آبان ماه سال‌جاری خبر داد و خواستار برقراری ارتباط مستقیم بین بانک های عامل و فرمانداری ها برای تسریع در آماده سازی این زمین ها شد.     

سید ‌جعفر حجازی در جلسه بررسی مسکن مهر خوزستان افزود: بنیاد مسکن، شهرداری های استان، بانک های عامل، تعاونی ها و فرمانداران تلاش کنند تا  بار مالی اضافه بر متقاضیان این زمین ها وارد نشود.

وی تاکید کرد: هزینه تمام شده در ساخت اینگونه مسکن ها باید در همه شهرها متعادل ومعقول باشد.

در این جلسه پس از بحث و بررسی، مواردی همچون ابلاغ برآورد آماده سازی زمین ها به اتحادیه ها و فرمانداری ها، همکاری تعاونی ادارات با اتحادیه ها از قبیل هماهنگی جهت ماشین آلات و نیروهای فنی، پیگیری جهت تهیه و واگذاری مسکن مهر به شهرهای فاقد زمین همچون حمیدیه،لالی، بستان، هویزه، رامشیر، ویس، ملاثانی، شیبان، برگزاری جلسه مسکن مهر و شورای تامین مسکن مهر با حضور بانکها و فرمانداریها به صورت هر دو هفته یکبار در استانداری و هماهنگی با دفترخانه‌ها جهت ثبت زمین های واگذار شده، به تصویب رسید.

همچنین در این نشست سازمان جهاد کشاورزی مکلف شد زمین های کشاورزی درون محدوده را طبق قانون ساماندهی کند و به سازمان مسکن و شهرسازی جهت واگذاری مسکن مهر انتقال دهد.

همچنین در این جلسه مقرر شد دستگاه‌های خدمات زیربنایی نسبت به پیگیری و تامین اعتبار جهت توسعه شبکه‌های خدماتی آب و برق طبق قانون ساماندهی اقدام لازم را انجام و نتیجه را به دبیر شورای مسکن استان منعکس کنند.