فعالیت‌های مسکن مهر در استان موفقیت‌آمیز به نظر می‌رسد

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: با تصویب طرح جامع مسکن خوزستان، اطلاعات شهرها و روستاهای استان در زمینه کمبود مسکن جمع‌آوری شد.

دکترسیدعباس طباطبایی اظهار داشت: با جمع‌آوری اطلاعات کافی از واحدهای مسکونی بادوام، کم‌دوام و بی‌دوام شهرها و روستاها، نیاز استان به تعداد واحدهای مسکونی مورد نیاز برآورد شده است.
به گفته وی بر اساس اطلاعات موجود، برنامه ریزی‌های لازم در زمینه ساخت مسکن و بازسازی واحدهای مسکونی صورت می‌گیرد.
طباطبایی از تصویب طرح جامع مسکن استان خبر داد و تأکید کرد: با اجرای کامل این طرح، نیاز استان تا سال 1405 در بخش مسکن تأمین می‌شود.
وی افزود: در اواخر سال 86 با انتخاب مشاور طرح، جلسه نهایی برگزار و نواقص طرح جامع مسکن خوزستان مورد بررسی قرار گرفت.
معاون امور عمرانی استانداری خوزستان خاطرنشان‌ کرد: بررسی‌های صورت گرفته از سوی مشاور این طرح نشان‌دهنده 11 درصد کمبود مسکن در شهرها و 24 درصد در روستاهای خوزستان است.
وی سیاستگذاری‌های ملی در زمینه مسکن استان تا سال 1390 و 1405 را با محوریت طرح جامع مسکن خوزستان دانست و گفت: با اجرای طرح جامع مسکن، ضرورت مقاوم سازی مسکن روستایی بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند.
طباطبایی همچنین عنوان کرد: فعالیت‌های مسکن مهر در تمام مراحل اجرایی از قبیل پذیرش افراد، تشکیل تعاونی و ساماندهی آنها، تحویل زمین به 48 هزار واحد، آغاز عملیات اجرایی و آماده‌سازی موفقیت‌آمیز به نظر می‌رسد.
به گفته وی در طرح جامع مسکن استان، وضعیت تحولات جمعیتی، ابنیه مسکونی بر اساس نوع مصالح بادوام، کم‌دوام و بی‌دوام، عمر بنا و همچنین وضعیت میزان تراکم ساختمانی مورد ارزیابی قرار گرفته است.