ازتعاونی صنایع غذایی فرید بهبهان تجلیل شد
 
  مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان خوزستان گفت: لزوم نهادینه شدن استاندارد در همه بخش های جامعه احساس می شود و در همین راستا این اداره درس استاندارد را به عنوان یک درس اختیاری از ترم آینده در دانشگاه شهید چمران تدریس می کند.  

مسلم بیات به مناسبت روز جهانی استاندارد در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: دانشجویان، مدیران آینده نظام جمهوری اسلامی هستند و تبیین جایگاه استاندارد بین آنان الزامی به نظر می رسد به همین علت اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی خوزستان با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز از ترم تحصیلی آینده درس استاندارد را به عنوان یک درس اختیاری به دانشجویان این دانشگاه تدریس می کند.

وی ادامه داد: کارهای فراوانی برای نهادینه کردن استاندارد بین مردم استان انجام شده است که در همین راستا برنامه هایی در سه سطح مدارس، دانشگاه ها و جامعه برنامه ریزی و تدوین شده و در حال اجرا است و امیداوریم این برنامه در نهایت باعث گسترش استاندارد در بین کلیه جمیعت کشور شود.

بیات یکی از اقدامات این اداره کل برای ترویج استاندارد را آموزش آن به کودکان در سنین پایین عنوان و تصریح کرد: در سال گذشته سه جلد کتاب برای کودکان استان خوزستان در تیراز 60 هزار نسخه چاپ و در بین مهدکودک ها و کانون ها پرورش فکری نوجوان توزیع شد ضمن اینکه 30 هزار حلقه سی دی آموزشی نیز بین سایر مردم توزیع شده است.

وی ایجاد کمیته فنی تدوین استاندار خرما را یکی از برنامه های در دست اجرای این اداره کل عنوان کرد و گفت: در این برنامه 30 استاندارد ملی در ارتباط با خرما و فرآورده های آن در دست تدوین است که می تواند الگوی خوبی برای ساماندهی صادرات این محصول با ارزش باشد.

در این آیین از ‪11 واحد نمونه استان خوزستان شامل شرکت دزنوش دزفول، شرکت نفت پاسارگاد، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، صنایع غذایی فدلک، زمرد آرد ایذه، شرکت مهندسی نیک تابان دز، کشت و صنعت گلستان دزفول، شیر پاستوریزه پگاه خوزستان، شرکت تولیدی رینگ سایپا، تعاونی صنایع غذایی فرید بهبهان و نصب و تعمیرات نیروگاه های خوزستان در زمینه رعایت اصول استاندارد تجلیل شد.