مددجویان متقاضی اشتغال در خوزستان تعاونی تشکیل می‌دهند

معاون امور اشتغال سازمان بهزیستی استان خوزستان گفت: مددجویان بهزیستی که داوطلب تشکیل تعاونی‌های اشتغال هستند، خود را به اداره تعاونی معرفی کنند.

رجب‌علی عادی‌زاده در جلسه تشکیل تعاونی‌های اشتغال مددجویان بهزیستی استان خوزستان اظهار داشت: مددجویان و توانخواهان زیرپوشش بهزیستی به صورت تشکل‌های هفت نفره به اداره کل تعاون خوزستان معرفی می‌شوند تا در مورد تشکیل تعاونی‌های اشتغال زا اقدامات لازم صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه در حال ‌حاضر تعدادی از تعاونی‌های مددجویان تشکیل شده است، گفت: در صورت تامین اعتبار، این تعاونی‌ها ی اشتغالزا در زمینه های  تولیدی و خدماتی آغاز به کار می‌کنند.
عادی‌زاده با اشاره به اینکه هم‌اکنون 70 گروه همیار در خوزستان وجود دارد، تصریح کرد: ایجاد تعاونی های اشتغال زا محدودیت ندارد.
وی با بیان اینکه این طرح با انعقاد تفاهم نامه همکاری‌ میان اداره کل تعاون و سازمان بهزیستی اجرا می‌شود، افزود: توانمندسازی، ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری مددجویان از جمله مهم‌ترین اهداف تشکیل تعاونی‌ها است.
معاون امور اشتغال بهزیستی خوزستان بیان داشت: تمام داوطلبان در این زمینه می‌توانند خود را به اداره تعاون استان معرفی کنند.
وی افزود: در صورت نیاز، آموزش‌های لازم از طریق سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای افراد نیازمند به داشتن مهارت ارائه می‌شود.