عدالت اجتماعی از طریق نظام اقتصادی بازار و دولتی تحقق نمی یابد مهندس غریب رضا معاون طرح و برنامه وزارت تعاون در حال تجلیل از تعاونی های برتر

ما نمی توانیم در نظام اقتصادی به بازار و رقابت های درون بازار متکی باشیم . چرا که تنظیم نظام اقتصادی صرفا در بازار امکان پذیر نیست . چرا که دولت باید به صورت مستمر در امور تنظیم بازار و اقتصاد وارد شود و کنترل کند . از سوی دیگر ،  عدالت اجتماعی نیز از طریق نظام اقتصادی بازار و دولتی تحقق نمی یابد .

معاون طرح و برنامه وزارت تعاون با بیان این مطلب توضیح داد : سیستم های اقتصادی زیادی تجربه شده و از بین رفته است که می توان به سیستم سوسیالیستی و اقتصاد اشتراکی اشاره کرد که با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به فراموشی سپرده شد . همچنین نظام بازار و سرمایه داری تجربه ی دیگری بود که در نظام اقتصادی دنیا با مسایل و مشکلات سختی درگیر است و نشانگر این است که ما نمی توانیم متکی بر بازار و رقابت های درون آن نظام اقتصادی داشته باشیم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، مهندس عبدالمجید غریب رضا – که در جمع شرکت های تعاونی برتر استان خوزستان سخن می گفت – ضمن تجلیل از مدیران تعاونی های برتر و بیان این نکته که رسیدن به مقام برتر یک کار ارزشمند و با ارزش است ، خاطر نشان کرد : در نظام اقتصاد اسلامی آن چیزی که طراحی شده حضور و مشارکت مردم در محیط کسب و کار سالم و رقابتی است که منافع عموم مردم را نیز در بر می گیرد . وی افزود : اگر فرهنگ تعاون در جامعه نهادینه شود و باور به اقتصاد تعاونی در دستگاه های اجرایی به وجود آید نه تنها همه موانع بر سر راه توسعه این بخش برداشته می شود و سهم بخش تعاونی در اقتصاد کشور به 25 درصد می رسد که در بهبود اقتصاد کشور نیز تاثیر عمده ای می گذارد .

 معاون طرح و برنامه وزارت تعاون از مدیران و اعضای هیات مدیره تعاونی ها خواست با افزایش سطح دانش و آگاهی خود  و با تدبیر لازم کیفیت فعالیت ها ی اقتصادی را بالا ببرند و ارتقای بهره وری را در آن ها لحاظ کنند که نه تنها منافع این امور به جمع خواهد رسید که باعث کاهش هزینه ها می شود و توزیع درآمد نیز به نحو مطلوب تری صورت می گیرد .

این گزارش حاکی است : در پایان این آیین توسط معاون وزیر تعاون و مدیرکل تعاون خوزستان از تعداد 13 تعاونی برتر استان با نام های گل و گیاه پرهام اهواز – اتحادیه تعاونی های آبزی پروری خوزستان –ارجان سوخت بهبهان –آرام خواب نور –گبه و گلیم جهان افروز الوار –خدمات مرغداری رامهرمز – اعتبار آموزش و پرورش رامهرمز – مصرف کارگران آرد جنوب – کارخانه آسفالت سیاه فرش اهواز – آموزشی غیر انتفاعی سعدی ایذه – مسکن شماره دو نیروی انتظامی خوزستان –   انبوه سازان دزپارت شوش و تهیه و توزیع لاستیک دزفول و حومه  با اعطای لوح تقدیر و جوایز نفیس تجلیل شد .

شایان گفتن است : در همایش تعاونی های برتر و مدیران نمونه استان ها - که در مشهد مقدس برگزار شد - از تعاونی مصرف کارگران صنایع فولاد اهواز نیز به عنوان تعاونی برتر و از سید سعید هاشمی نور به عنوان مدیرعامل نمونه ، توسط  وزیر رفاه کشور تجلیل به عمل آمد.