اجرای طرح مسکن مهر تاثیر بسزایی در کاهش قیمت مسکن داشته است

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز گفت: با تشکیل هیئت‌های پنج نفره متشکل از کارشناسان مشاور املاک، میزان اجاره بها و رهن واحدهای مسکونی در مناطق مختلف شهر اهواز تعیین می‌شود.

بهرام نوذری توضیح داد: با این اقدام هر یک از صاحبان ملک پس از مراجعه به بنگاه‌های املاک با دریافت یک برگه ارزیابی مسکن به این هیئت معرفی می‌شوند. اعضای هیئت مدیره نیز پس از بررسی ملک با توجه به موقعیت منطقه، خیابان، امکانات و دیگر ویژگی‌های آن برحسب تقاضا، میزان اجاره‌بها، رهن و یا خرید و فروش آن ملک را تعیین می‌کنند.

وی بیان کرد: اجاره بها پس از مراجعه به مشاوران املاک و تکمیل فرم ارزیابی کارشناسی معین می‌گردد که در نتیجه این اقدام دیگر صاحبان ملک نمی‌توانند بر حسب سلیقه و میل شخصی هر قیمتی را برای ملک خود تعیین کنند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز تاکید کرد: قیمت اجاره حدود 20 درصد کاهش یافته که این میزان در سال آینده با کاهش بیشتری همراه خواهد بود.

نوذری تصریح کرد: زمانی کسب و کار برای اتحادیه املاک وجود دارد که نرخ‌ها پایین باشد. زیرا افراد در زمان افزایش قیمت قادر به خرید و فروش و یا اجاره ملک نیستند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر خرید و فروش در بازار مسکن راکد است و تا زمانی که بانک‌ها به بخش مسکن وام ندهند این وضعیت همچنان ادامه خواهد داشت. بسیاری از واحدهای مسکونی ساخته شده خالی از سکنه هستند، زیرا خرید و فروش صورت نمی‌گیرد.

نوذری یادآور شد: اجرای طرح مسکن مهر تاثیر بسزایی در کاهش قیمت مسکن داشته است زیرا مردم مطمئن شده‌اند که از طریق طرح مسکن مهر صاحب خانه می‌شوند و به همین دلیل خرید و فروش خانه کاهش یافته است.