* قرارداد ساخت 200 هزار واحد مسکونی در شیرین شهر منعقد شد رییس سازمان مسکن و شهرسازی استان در کنار مدیرکل تعاون خوزستان
* مشکل عدم پرداخت تسهیلات به تعاونیها برطرف شد

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان گفت: با حل مشکلات در اجرای طرحهای مسکن مهر در شیرین شهر، طی یک ماهه گذشته قرارداد ساخت 200 هزار واحد مسکونی در این شهر منعقد شده است.

نصراله دهقانی توضیح داد: عمده مشکل اجرای طرحهای مسکن مهر در تعاونی‌ها در خصوص عدم پرداخت تسهیلات به تعاونی‌ها بوده که طی یک ماهه اخیر مشکل برطرف شده و قرار شده بانکها همکاری لازم را با اعضای تعاونی‌ها برای اجرای طرحهای مسکن مهر انجام دهند.

وی افزود: تاکنون بانک مسکن و تجارت پرداخت تسهیلات طرح مسکن مهر را آغاز کرده‌اند و سایر بانکها نیز در حال بستن قرارداد با اعضای تعاونی‌های مسکن مهر هستند.

دهقانی تصریح کرد: به ازای هر واحد یک میلیون تومان برای آماده‌سازی زمین و 14 میلیون تومان به اعضای تعاونی‌ها پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: انبوه‌سازان می‌توانند خود مجری احداث واحدهای طرحهای مسکن مهر باشند و برای این کار نیاز به سرمایه‌گذاری از سوی انبوه‌ساز نیست.

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: سرمایه مورد نیاز برای اجرای طرحهای مسکن مهر از سوی تعاونیها به طور کامل پرداخت می‌شود، به صورتی که بخشی از این سرمایه توسط اعضای تعاونی‌ها و بخشی دیگر از طریق تسهیلات بانکی تامین می‌شود .