73 نامه مردمی پاسخ داده شد

معاون طرح و برنامه وزارت تعاون در اهواز

در دو روز گذشته به 73 نامه مردمی که به ستاد وزارت تعاون ارجاع شده بودند پاسخ های لازم داده شده است.

 معاون طرح و برنامه وزارت تعاون با بیان این خبر، موضوع های مراجعه کنندگان را در زمینه های اشتغال، وام خود اشتغالی، تسهیلات بانکی، مسکن و گله از اعضای هیات مدیره چند تعاونی عنوان کرد و اظهار داشت: برخی متقاضیان که تقاضای اشتغال داشتند در زمینه تشکیل تعاونی راهنمایی شدند. عده ای نیز که دارای مهارت های فنی و حرفه ای از جمله صنایع دستی بودند و نیاز به وام خود اشتغالی داشتند به دستگاه های ذیربط معرفی شدند. عده ای هم مشکل مسکن داشتند که قرار شد در سایت مسکن ثبت نام کنند تا به عضویت تعاونی های مسکن مهر درآیند. مهندس عبدالمجید غریب رضا افزود: عده ای از صاحبان تعاونی ها نیز تسهیلات اشتغالزایی نیاز داشتند که امیدواریم با همکاری و مشارکت بانک ها و استفاده از تسهیلات زودبازده و نیز صندوق تعاون مشکلاتشان حل شود.

برخی نیز با هیات مدیره تعاونی های موجود مشکل داشتند که قرار شد از طریق اداره کل تعاون و اداره های تعاون شهرستان با تشکیل جلساتی مشکلاتشان پیگیری و حل شود.

معاون وزیر تعاون افزود: کار ویژه ای در ستاد با حضور دو تعاونی بزرگ در اهواز و نیز برای تاسیس بازارچه های اشتغال در منطقه کیان در حال پیگیری است. این دو تعاونی مشکلاتی داشتند که در جلسه ای با حضور شهردار، مدیران بانک ها، معاونان  وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و مسکن و شهرسازی و نماینده وزارت کشور مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی اتخاد و صورتجلسه شد که امیدواریم این بازارچه ها فعال و تحویل این دو تعاونی شود تا ضمن ساماندهی دست فروشان، کسب و کار رونق گیرد.

مهندس غریب رضا با قدردانی از تلاش های کارکنان اداره کل تعاون خوزستان گفت: خوشبختانه اداره کل تعاون دارای نیروهای با انگیزه در سطح استان هستند و در جهت رفع مشکلات و توسعه ی بخش تعاونی تلاش می کنند و ما امیدواریم با مشارکت مردم بتوانیم بخش تعاونی را توسعه دهیم. وی در ادامه به راه اندازی سامانه ثبت و تشکیل الکترونیکی تعاونی ها برای توسعه ی بخش تعاونی اشاره کرد و گفت: متقاضیان تشکیل تعاونی می تواند با ورود به این سامانه از طریق پورتال وزارت تعاون به نشانی: http: //ei.icm.ir تقاضای تشکیل تعاونی خود را از طریق محل زندگی خود پیگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: تقاضای این افراد بعد از بررسی از طریق ایمیل شان به اطلاع آنها خواهد رسید.

معاون طرح و برنامه وزارت تعاون در پایان در مورد تشکیل بانک توسعه تعاون گفت: اساسنامه ی این بانک با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی تدوین شده و به زودی برای تصویب در اختیار هیات دولت قرار می گیرد که امیدواریم تا پایان امسال بانک توسعه تعاون راه اندازی شود