دیدگاه ما درباره ی اشتغال باید تغییر کند
دکتر محمد عباسی وزیر تعاون در هفتکل

وزیر تعاون با اشاره به نرخ بیکاری 25 درصدی در شهرستان هفتکل، بر ضرورت تغییر دیدگاه نسبت به اشتغال و تحول فکری در این زمینه تاکید کرد.

دکتر محمد عباسی که به نمایندگی از سوی رئیس‌ جمهور در سفر به خوزستان به شهرستان هفتکل سفر کرده است، در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: با توجه به استعدادها و قابلیت‌های این منطقه در زمینه کشاورزی، دامپروری و امور اقتصادی، نرخ بیکاری 25 درصد به هیچ وجه زیبنده آن نیست.
وی تصریح کرد: لازم است با تلفیق اندیشه و امکانات و استفاده از استعدادهای موجود منطقه، در زمینه اشتغالزایی گام‌های مثبت و موثری برداشته شود.
وزیر تعاون با اشاره به اینکه الزاما رابطه مستقیمی میان منابع یک کشور و توسعه‌یافتگی آن وجود ندارد، گفت: بسیارند کشورهایی که از نفت بی‌بهره‌اند اما قطب اقتصادی و نمونه‌ای از کشورهای توسعه یافته به شمار می‌روند.
عباسی با تاکید بر ضرورت ریشه‌یابی مشکلات اشتغال افزود: در زمینه اشتغال و کاریابی نیاز به تحول فکری در کشور به شدت احساس می‌شود.
وی با بیان اینکه باید فرآیند توانمندسازی را برای خودمان فراهم کنیم تا دولت نیز تسهیلات بدون بهره را برای کسب و کار فراهم کند، تصریح کرد: دولت در زمینه اشتغال تلاش بی‌وقفه می‌کند اما نباید انتظار معجزه داشته باشیم.
همچنین فرماندار شهرستان هفتکل به محرومیت منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه غالب جمعیت این منطقه را خانواده‌های زیر پوشش حمایت مالی بهزیستی و کمیته امداد تشکیل می‌دهند از سازمان مسکن وشهرسازی تقاضا می‌شود برای حل مشکل مسکن این قشر جامعه، واحدهای مسکونی به صورت اجاره به شرط تملیک ساخته و در اختیار آنان قرار دهد.
سیدامیر حمزه موسوی وضعیت بهداشت و درمان، شبکه‌های فاضلاب، فرسودگی شبکه آب را در این شهرستان اسفناک توصیف کرد و افزود: علاوه بر این، نداشتن طرح جامع شهر، ساخت و ساز در هفتکل را در وضعیت بلاتکلیفی قرار داده است.
وی همچنین از تشکیل 10 تعاونی مسکن کارگری و کارمندی خبر داد و گفت: منطقه‌ای به مساحت 27هکتار برای اجرای پروژه مسکن مهر در شهرستان هفتکل در حال آماده‌سازی است.
براساس این گزارش، وزیر تعاون در ادامه سفر خود به شهرستان هفتکل، در دیدار عمومی با مردم این شهرستان حضور می‌یابد.