ثبت نام 30 هزار نفر در مرحله دوم و سوم سهام عدالت در خرمشهر

رئیس هیات مدیره تعاونی سهام عدالت خرمشهر گفت: از آغاز ثبت نام مرحله دوم و سوم سهام عدالت تاکنون، بیش از 30هزار نفر در خرمشهر ثبت نام کرده‌اند.

شهرزاد جلیلیان افزود: تا کنون سه مرحله ثبت نام سهام عدالت در خرمشهر انجام شده که مرحله اول آن به پایان رسیده و ثبت نام مراحل دوم و سوم ادامه دارد.
وی اظهار داشت: در مرحله اول مددجویان بهزیستی، افراد زیر پوشش کمیته امداد و نیروهای مسلح شامل سپاه، بازنشستگان نیروهای مسلح و جانبازان بود که در این مرحله 15هزار و 520 نفر ثبت نام کرده و مرحله اول سود سهام خود به میزان 400 هزار ریال برای هر نفر دریافت کرده‌اند.
رئیس هیئت مدیره تعاونی سهام عدالت خرمشهر ادامه داد: در مرحله دوم ثبت نام نیز که شامل روستاییان و عشایر کم در آمد است تا کنون 6هزار و 700 نفر و در مرحله سوم که کارکنان دولتی و مستمری بگیران تامین اجتماعی را در برمی گیرد 23هزار و 660 نفر و در مجموع مراحل دوم و سوم سهام عدالت تا کنون بیش از 30هزار نفر در خرمشهر برای دریافت سهام عدالت ثبت نام کرده ‌اند.
جلیلیان با اشاره به اینکه ثبت نام مراحل دوم و سوم سهام عدالت هنوز هم ادامه دارد تصریح کرد: متقاضیان برای ثبت نام می‌توانند فرم‌های اولیه را از فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و ادارات محل خدمت خود دریافت کنند.
وی با بیان اینکه مهلت قانونی پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت به مددجویان، کمیته امداد و نیروهای مسلح آبان ماه گذشته بوده است اضافه کرد: پرداخت سود سهام‌ها تا حدوی از اختیار دولت خارج بوده و بستگی به شرکت‌های سهامی دارد و این شرکت‌ها نیز با توجه به مشکلات اقتصادی به وجود آمده و کاهش قیمت‌های جهانی تا کنون سود مرحله دوم را پرداخت نکرده‌اند.
رئیس هیئت مدیره تعاونی سهام عدالت خرمشهر در خصوص زمان پرداخت سود سهام ثبت نام کنندگان مراحل دوم و سوم نیز خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود پرداخت سود مراحل دوم و سوم تا پایان سال‌جاری به متقاضیان انجام شود.
جلیلیان در پایان از افرادی که تا کنون برگه سهام عدالت مرحله دوم و سوم را دریافت نکرده‌اند خواست تا قبل از پایان مهلت قانونی، ثبت نام و مدارک لازم را تحویل دهند.