اداره کل تعاون با نهضت سواد آموزی خوزستان تفاهم نامه امضا کرد   اداره کل تعاون و نهضت سواد آموزی خوزستان به منظور ارتقای سطح فرهنگی و معیشتی ، تفاهم نامه ی همکاری امضا کردند .

اداره کل تعاون و نهضت سواد آموزی خوزستان در راستای تحقق سیاست‌های کلی اصل ‪ ۴۴ و ترویج فرهنگ کارآفرینی و تعاون و کاهش فقر فرهنگی و اقتصادی در مناطق حاشیه نشین استان ، تفاهم نامه مشترک همکاری امضا کردند.تحت پوشش بردن سوادآموزان و فراگیران در 219 مرکز یادگیری محلی استان ، آموزش و هدایت 438 مربی در این مراکز و تشکیل حداقل 35 تعاونی به منظور تولید و فروش محصولات حرفه آموزی در ابتدای شروع کار، از اهداف امضای این تفاهم نامه است.

بالا بردن سطح اطلاعات و دانش سوادآموزان و فراگیران در زمینه تعاونی ، آشنایی سوادآموزان با تعاونی ها ، گسترش مشارکت بین بخشی ، استفاده از ظرفیت های موجود در مراکز یادگیری محلی ، ترویج فرهنگ تعاون و همکاری در بین سوادآموزان و فراگیران و فراهم آوردن ظرفیت حمایت از آموزش های شغلی در مراکز یادگیری محلی ، از دیگر اهداف این تفاهم نامه مشترک است.

بر اساس این تفاهم نامه ، اداره کل تعاون و نهضت سواد آموزی خوزستان موظفند ضمن آموزش مدیران و مربیان مراکز یادگیری و نیز تشویق و ترغیب سوادآموزان و فراگیران به امر تشکیل تعاونی برای فروش بهینه ی تولیدات آن ها و فراهم کردن زمینه تشکیل تعاونی در مراکز یادگیری محلی شهرستان ها ، از تعاونی های تشکیل شده در این مراکز ، حمایت کنند .

این تفاهم نامه در آیینی با حضور مهدی قطبی زاده مدیر کل تعاون خوزستان و ابوالقاسم  مفتخر مدیر نهضت سواد آموزی استان ، امضا شد.

مدیر کل تعاون خوزستان در این آیین بر ضرورت تلاش برای ارتقای سطح فرهنگی و اقتصادی در مناطق حاشیه نشین شهرها تاکید کرد و گفت : از تشکیل تعاونی های تولیدی و خدماتی اشتغالزا و مسکن برای حاشیه نشینان استقبال کرده ایم و در این مورد نیز کارهایی انجام شده است . چرا که به حل مشکل اشتغال و ارتقای سطح فرهنگی و توزیع بهینه درآمد در زمینه های اقتصادی و فرهنگی کمک خواهد کرد .

همچنین مدیر نهضت سوادآموزی خوزستان در سخنانی با اشاره به این نکته که در سایه ی تعاون و همکاری با همنوعان ، می توان نیازهای خود را مرتفع کرد و بر مشکلات پیروز شد ، لزوم اشتغالزایی سوادآموزان به ویژه خانم های سرپرست خانوار را یادآور شد و خاطر نشان کرد : تعاونی ها می توانند هم در بهبود وضعیت اقتصادی و فرهنگی  مردم ایفای نقش کنند و هم ریشه های همبستگی اجتماعی را تقویت و حمایت کنند . چرا که در زندگی ما ملموس هستند . 

ابوالقاسم  مفتخر افزود : ما تلاش خواهیم کرد با تشکیل تعاونی های مختلف در مناطق محروم به ویژه مرزی وضعیت معیشتی خانواده ها را تغییر دهیم . برای مثال می توان به تلاش اداره تعاون شهرستان ایذه درایجاد تعاونی های فرش دستباف در منطقه ی دهدز اشاره کرد .

وی تصریح کرد : لازم است حوزه های فعالیت خود را در بیش تر شهرها به سوی روستاها سوق دهیم و با انجام برنامه های آموزشی و اجرایی به گونه ای عمل کنیم تا اوضاع نابسامان اقتصادی مردم بهبود و سامان یابد .