عملیات ساخت واحدهای مسکن مهر در ماهشهر و بندرامام بزودی آغاز می شود

فرماندار شهرستان ماهشهر گفت: بزودی عملیات ساخت واحدهای مسکن مهر در شهرهای ماهشهر و بندرامام آغاز خواهد شد.

بهنام مریدی، با بیان این مطلب توضیح داد:‌ پس از پالایش‌های آماری انجام شده، از 14 هزار نفر ثبت نام شده در طرح مسکن مهر شهرستان ماهشهر، 9300 نفر در قالب طرح مسکن مهر در ماهشهر و بندرامام واجد شرایط تشخیص داده شد و ساخت مسکن برای این تعداد در برنامه قرار گرفت.

وی افزود: 5 هزار واحد مسکونی از این تعداد به شهر بندرامام و حدود 4300 واحد نیز به شهر ماهشهر مرتبط می‌شد. برای ساخت واحدهای مسکن مهر، حدود 57 هکتار زمین در شهر بندرامام و حدود 40 هکتار نیز در شهر ماهشهر در نظر گرفته شد.

مریدی تصریح کرد: در حال حاضر عملیات طراحی مسکن مهر در شهرستان ماهشهر به پایان رسیده است. در بخش خاکریزی آماده سازی زمین نیز تاکنون شاهد پیشرفت 70 درصد هستیم.

وی عنوان کرد: امیدواریم در صورت آماده سازی زمین بلافاصله عملیات ساخت واحدهای مسکونی آغاز شود. بر اساس پیش‌بینی‌ها، امسال نیز اعطای مجوز ساخت 9 هزار واحد مسکونی به شهرهای ماهشهر و بندرامام در برنامه کاری استانداری و سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان قرار دارد.

مریدی اظهار داشت: هم اینک میزان زمین‌های در نظر گرفته شده در شهرستان بندرامام پاسخوی تمام متقاضیان بوده است. در شهر ماهشهر نیز با توجه به برنامه‌های در دست پی‌گیری در سال جاری، به صورت کامل پاسخگوی متقاضیان خواهیم بود.

وی با اشاره به مزایای طرح مسکن مهر خاطر نشان کرد: ‌طرح مسکن مهر حرکت خوبی در بخش مسکن آغاز کرده است. اجرای این طرح در شهرستان ماهشهر موجب کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن شده و تقاضای مسکن در این شهرستان را به شکل چشم گیری کاهش داده است.