فعالیت بیش از 233 تعاونی در شهرستان آبادان

 رئیس اداره تعاون آبادان گفت: درحال حاضر بیش از 233 تعاونی در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی، خدماتی، حمل و نقل دریایی و مسکن مشغول فعالیت هستند.

سید ناصر مشعشعیان در گفتگو با خبرنگار فارس در آبادان با اعلام این خبر افزود: از این تعداد تعاونی تشکیل یافته ، 177واحد آن در بخش صنعتی، کشاورزی، خدماتی، حمل و نقل دریایی، 56 واحد دربخش مسکن مهر، فعالیت می کنند.
وی میزان اعضای فعال دراین تعاونی ها را بیش از 17 هزار و 945 نفر ذکر کرد و افزود: در اثر فعالیت این میزان تعاونی برای بیش از 24 هزار و 216 نفر فرصت شغلی فراهم شده است.
مشعشعیان اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح بنگاه های زود بازده بیش از 211 میلیارد ریال تسهیلات توسط 52 شرکت تعاونی در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی، خدماتی، حمل و نقل دریایی و مسکن جذب شده است.
رئیس اداره تعاون آبادان افزود: تاکنون با جذب این میزان تسهیلات، برای 850 نفر فرصت شغلی جدید فراهم شده است.
وی از افزایش 40 درصدی میزان تعاونی های تشکیل شده در آبادان نسبت به سالهای گذشته خبر داد و گفت: با تشکیل این تعاونی ها همچنین میزان فرصت های شغلی ایجاد شده 500 درصد افزایش یافته است.
مشعشیان در ادامه از صادرات بیش از 6 هزار تن کالا به ارزش 7 میلیارد و 700 میلیون ریال به خارج از کشور خبر داد و اظهار داشت: در مدت یک سال گذشته همچنین بیش از 5 هزار تن کالا به ارزش 3 میلیارد و 200 میلیون دلار از کشور های مختلف وارد شده است.