تعاونی‌های مهر‌3 روز برای دریافت زمین در شهر جدید رامین فرصت دارند

مدیرکل تعاون استان خوزستان گفت: اتحادیه‌های مسکن مهر با کسب اختیار از تعاونی‌ها حداکثر تا 3 روز آینده فرصت دارند آمادگی خود را برای دریافت زمین در شهر جدید رامین اعلام کنند.

مهدی قطبی‌زاده در همایش مسکن مهر که در محل اداره کل بهزیستی با حضور اعضای اتحادیه‌های تعاونی مسکن مهر و برخی مسئولان دولتی برگزار شد، اظهار کرد: در غیر این صورت تفاهم‌نامه‌ها با تعاونی‌ها منعقد خواهد شد.

وی افزود: خط اعتباری پرداخت وام به متقاضیان مسکن مهر تا 29 اسفندماه ادامه دارد.

قطبی‌زاده تصریح کرد: هدف ما بر طرف کردن مشکلات مردم است. از امروز تا ظهر سه‌شنبه هفته جاری (8بهمن‌ماه) فرصت برای اعلام کتبی رضایت به منظور دریافت زمین در شهر جدید رامین وجود دارد، همچنین در صورتی که تفاوتی بین نظر واقعی تعاونی و اتحادیه‌های مسکن وجود نداشته باشد با آنها برخورد خواهد شد.

مدیر کل تعاون خوزستان تصریح کرد: افرادی که تمایل دارند در شهر جدید رامین زمین برای ساخت مسکن مهر دریافت کنند باید کتبا موافقت خود را به اتحادیه‌ها اعلام کنند.

برطرف شدن بیش از80 درصدی دغدغه ساخت و ساز در شهرهای جدید

نصراله دهقان، رییس سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان نیز در این همایش عنوان کرد:دولت 16 میلیارد تومان یارانه به منظور احداث شهر‌های جدید اختصاص داده است و باید گزارشات خود را برای هزینه کردن این میزان اعتبار تا اواخر اسفندماه سال جاری ارائه دهیم.

وی تاکید کرد: در صورتی که گزارشات لازم برای جذب این میزان اعتبار و یارانه را نداشته باشیم این میزان اعتبارات به استان‌های دیگر اختصاص خواهد یافت.

دهقان یادآور شد: احداث شهرهای جدید با مطالعات قبلی صورت می‌گیرد. بسیاری از استان‌های کشور به ایجاد چندین شهر جدید پرداخته‌اند؛ ‌این در حالی است که در خوزستان برخی افراد نسبت به احداث مسکن در این شهر‌ها تردید دارند.

وی ادامه داد: در شیرین شهر راه‌های ارتباطی موجود و آب نیز به این شهر انتقال یافته است. باید هر چه سریع‌تر وارد عملیات اجرایی احداث شهر‌های جدید شویم و اعضای تعاونی و اتحادیه‌ای مسکن مهر را از سیاست‌ها و توجه دولت به این بخش آگاه سازیم.

دهقان افزود: در شوشتر، آبادان، دزفول، مسجدسلیمان، اندیمشک، ماهشهر و بهبهان طرح ایجاد واحدهای مسکونی پیش رفته است اما در این زمینه در اهواز عقب هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 80 درصد دغدغه مربوط به ساخت و ساز در شهرهای جدید بر طرف شده و باقی آن نیز حل شدنی است.