دستگاه‌های خدمات‌ شهری نباید از تعاونی‌های مسکن مهر پول بگیرند

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: دستگاه‌های اجرایی برای انجام خدمات، حق گرفتن پول از تعاونی‌های مسکن مهر را ندارند.

سید عباس‌ طباطبایی در جلسه پیگیری پروژه‌های مسکن مهر درخوزستان با ابراز نارضایتی از عملکرد شهرداری اندیمشک به دلیل گرفتن هزینه صدور پروانه از تعاونی مسکن‌ مهر در این شهر گفت: با توجه به اینکه پرداخت 50 درصد هزینه صدور پروانه به عهده سازمان مسکن و شهرسازی و 50 درصد به صورت اقساط پنج ساله است، شهرداری اندیمشک حق گرفتن این پول را به صورت یک‌ جا نداشت.
طباطبایی گفت: آماده‌سازی زیرساخت‌ها به عهده دولت است و تمام شرکت‌های آب و فاضلاب، گاز و برق با اعتبارات داخلی خود موظف به ارائه خدمات هستند و تعاونی‌ها فقط حق انشعاب را می‌پردازند.
وی با اشاره به افت صدور پروانه در شهرداری‌ها گفت: شهرداری‌ها باید از فرصتی که مسکن مهر برای درآمدزایی در اختیارشان گذاشته استفاده کنند و در قبال آن تخفیفاتی قائل شوند.
وی تاکید کرد: در شهرهای بزرگ شهرداری‌ها حق ندارند بیش از مبلغ 5 میلیون ریال بابت صدور پروانه اخذ کنند و با متخلفان شدیدا برخورد می‌شود.
رئیس کارگروه مسکن و شهرسازی از انتقال تسهیلات تکلیفی بانک رفاه به بانک مسکن خبر داد.
طباطبایی با اظهار تاسف از تاخیر اجرای پروژه مسکن مهر در دزفول از تعاونی‌های این شهر خواست با اعتمادسازی، در زمین‌هایی که فعلا بدون مشکل و معارض هستند کار خود را شروع تا از تسهیلات مسکن مهر در سال ‌جاری برخوردار شوند.
رئیس سازمان مسکن و شهرسازی در این جلسه گفت: 15 میلیارد و 300میلیون تومان یارانه به بخش‌های طراحی، پروانه ‌ساخت، تامین زمین، خدمات فنی ـ ‌مهندسی و ابنیه مسکن مهر تعلق گرفته است.
نصرالله دهقانی افزود: اگر تا فروردین 88 خوزستان نتواند این اعتبار را به وسیله پیشرفت پروژه مسکن مهر جذب کند، این اعتبار به استان‌های دیگر تعلق می‌گیرد.
در ادامه این جلسه مشکلات تعاونی مسکن مهر در آبادان، اندیمشک، ماهشهر، بندر امام و دزفول به بحث گذاشته شد.