60 پروژه تعاونی در دهه فجر به بهره‌برداری رسید
  مهدی قطبی زاده

سود سهام مشمولان مرحله نخست سهام عدالت به زودی پرداخت می‌شود

مدیر کل تعاون خوزستان گفت: 60 پروژه تعاونی تولیدی و توزیعی اشتغالزا در دهه فجردر خوزستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی این اداره کل، مهدی قطبی‌زاده توضیح داد: برای بهره‌برداری از این میزان پروژه‌ اعتباری به میزان 282 میلیارد و 976 میلیون ریال هزینه و یک هزار و 136 فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی افزود: این پروژه‌ها در بخش‌های دامداری و دامپروری، کشاورزی، تولید پوشاک، عسل، سوسیس و کالباس و کیت‌های مخابراتی، پرورش گل و گیاه، حمل و نقل، فنی مهندسی، خدمات آموزشی، بهداشتی و مسافرتی، لنج صیادی و باربری و ساخت و ساز مسکن است.

قطبی ‌زاده ادامه داد: این میزان پروژه در شهرستان‌های اهواز، آبادان، خرمشهر، ماهشهر، بهبهان، ایذه، رامهرمز، رامشیر، سوسنگرد، بستان، هندیجان و شوش ایجاد شده است.

مدیر کل تعاون خوزستان در ادامه به اقدامات صورت گرفته در طرح مسکن مهر اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون یک هزار و 412 شرکت تعاونی مسکن مهر با 112 هزار و 894 عضو برای دریافت زمین به سازمان مسکن و شهرسازی معرفی شده‌اند.

قطبی‌زاده بیان کرد: تا کنون به 52 هزار و 303 عضو تعاونی زمین واگذار شده و اتحادیه‌های تعاونی موجود در سطح شهرستان‌های استان در حال تسطیح و آماده‌سازی زمین هستند.

وی با اشاره به اختصاص خط اعتباری توسط بانک مرکزی به بانک‌های عامل در دیماه افزود: کار ارسال پرونده‌های تسهیلاتی تعاونی‌ها به بانک‌های عامل و افتتاح حساب توسط تعاونی‌ها آغاز شده است.

قطبی‌زاده خاطرنشان کرد: تا این تاریخ در شهرهای اندیمشک، بندرامام و خرمشهر برای حدود 4 هزار واحد مسکن، مبلغ 10 میلیون ریال‌ تسهیلات آماده‌سازی زمین به حساب تعاونی‌های ذیربط واریز شده است.

وی شرکت‌های تشکیل شده در 10 ماه امسال را 670 تعاونی و 4 اتحادیه برشمرد و عنوان کرد: این تعاونی‌ و اتحادیه‌ها 20 هزار و 416 نفر عضو و 96 میلیارد و 270 میلیون ریال سرمایه دارند. همچنین این تعداد تعاونی و اتحادیه 32 هزار و 648 فرصت شغلی ایجاد کرده‌اند.

قطبی‌زاده با اشاره به واگذاری سهام عدالت به دهک‌های پایین جامعه یادآور شد: تا کنون تعداد 20 شرکت تعاونی سهام عدالت در استان خوزستان تشکیل شده که تعداد یک میلیون و 302 هزار و 778عضو را در بر می‌گیرند.

وی تصریح کرد: سود سهام مشمولان مرحله نخست سهام عدالت بزودی پرداخت می‌شود.