اداره کل تعاون و نهضت سوادآموزی خوزستان تفاهم‌نامه مشترک امضا کردند

اداره کل تعاون و نهضت سواد آموزی خوزستان به منظور ارتقای سطح فرهنگی و معیشتی مناطق حاشیه‌نشین، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

مدیرکل تعاون خوزستان در این‌باره گفت:زیرپوشش قرار دادن سواد آموزان و فراگیران در ‪ ۲۱۹‬مرکز یادگیری محلی استان، آموزش و هدایت ‪ ۴۳۸‬مربی در این مراکز، تشکیل حداقل ‪ ۳۵‬تعاونی به منظور تولید و فروش محصولات حرفه آموزی در ابتدای آغاز فعالیت از اهداف امضای این تفاهم نامه است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان "مهدی قطبی زاده" افزود: بالابردن سطح اطلاعات دانش آموزان و فراگیران در زمینه تعاونی، آشنایی سواد آموزان با تعاونیها، گسترش مشارکت بین بخشی، استفاده از ظرفیت‌های موجود در مراکز یادگیری محلی، ترویج فرهنگ تعاون و همکاری در بین سواد آموزان و فراگیران و فراهم آوردن ظرفیت حمایت از آموزش‌های شغلی در مراکز یادگیری محلی از دیگر اهداف این تفاهم نامه مشترک است.

وی گفت:براساس این تفاهم نامه اداره کل تعاون و نهضت سوادآموزی خوزستان موظفند همراه با آموزش مدیران و مربیان مراکز یادگیری و نیز تشویق و ترغیب سوادآموزان و فراگیران به امر تشکیل تعاونی برای فروش بهینه‌ای تولیدات آنها و فراهم کردن زمینه‌ها زمینه تشکیل تعاونی در مراکز یادکیری محلی شهرستانها از تعاونی‌های تشکیل شده در این مراکز حمایت کنند.

مدیرکل تعاون خوزستان اظهارداشت: تشکیل تعاونی تولیدی وخدماتی اشتغالزا و مسکن برای حاشیه فرهنگی باعث برطرف کردن مشکلات اشتغال و ارتقای سطح فرهنگی و توزیع بهینه درآمد در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی کمک خواهد کرد.

مدیرنهضت سوادآموزی خوزستان نیز در این آیین به لزوم ایجاد اشتغال برای سوادآموزان به ویژه بانوان اشاره کرد و گفت: تعاونیها می‌توانند در بهبود وضعیت اقتصادی و فرهنگی مردم ایفای نقش کنند.

"ابوالقاسم مفتخر" افزود: تلاش خواهد شد با تشکیل تعاونی‌های مختلف در مناطق محروم به ویژه مرزی وضعیت معیشتی خانواده‌ها تغییر داده شود.

وی گفت:لازم است حوزه‌ها فعالیت خود را در بیشتر شهرها به سوی روستاها سوق دهند و با انجام برنامه‌های آموزشی و اجرایی به گونه‌ای عمل کنند تا اوضاع نابسامان اقتصادی مردم بهبود و سامان یابد.