آغاز عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکونی مهر در هندیجان

رئیس اداره تعاون هندیجان از آغاز عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکونی مهر در این شهرستان خبر داد.

غلامحسین عباسپور افزود: تاکنون بیش از 3 هزار نفر متقاضی هندیجانی در سایت مسکن مهر ثبت‌نام کرده‌ و واجد شرایط واگذاری هستند.
وی اظهار داشت: از این تعداد 2 هزار نفر در قالب 28 شرکت تعاونی از جمله کارمندی، کارگری و مردمی آزاد عضویت دارند که اغلب آنها زوج‌های جوان هستند که پرونده درخواست آنها بررسی شده است.
رئیس اداره تعاون هندیجان ادامه داد: زمینی به مساحت 268 هزار مترمربع برای تفاهمنامه مسکن و شهرسازی در اختیار این تعاونی قرار گرفته است و تاکنون 118 هزار مترمربع عملیات تسطیح و زیرسازی آن توسط اتحادیه مسکن مهر به اتمام رسیده است.
عباسپور تصریح کرد: همچنین شهرداری به بخش دیگری از اراضی کلنگ‌زنی شده طرح مسکن مهر شهرستان برای تسطیح توسط پیمانکار پروانه ساختمانی صادر کرده است.
وی اضافه کرد: تاکنون مبلغ 16 میلیارد ریال سهم آورده آماده‌سازی اعضای تعاونی‌ها نزد بانک عامل تایید شده و بانک عامل نیز تسهیلات آماده‌سازی به اعتبار 7 میلیارد و 250 میلیون ریال برای 725 واحد مسکونی به حساب تعاونی‌ها واریز کرده است.
رئیس اداره تعاون هندیجان خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید رئیس‌جمهور و سعی و تلاش دولت نهم برای خانه‌دار شدن اقشار فاقد مسکن، در آینده نزدیک شاهد تحولی چشم‌گیر در بخش مسکن مهر و خانه‌دار شدن اقشار کم درآمد جامعه خواهیم بود.
عباسپور با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته در راستای مسکن مهر در دولت نهم بی‌نظیر بوده است، ابراز امیدواری کرد روند ساخت مسکن مهر در شهرستان هندیجان نیز با شتاب بهتر و بیشتری نسبت به گذشته انجام شود تا متقاضیان و به‌ویژه زوج‌های جوان هندیجانی هر‌چه زودتر صاحب مسکن شوند.
وی از مسئولان خواست تا با پیگیری مستمر خود زمینه لازم برای تسریع در اخذ تسهیلات آماده‌سازی و ساخت و ساز توسط بانک عامل در تعاونی‌های مسکن مهر را فراهم کنند تا روند اجرای کار مطابق برنامه زمان‌بندی شده انجام گیرد.