تسهیلات اصلی‌ترین مشکل پرورش‌دهندگان میگو است

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های آبزی‌پروران خوزستان گفت: اصلی‌ترین مشکل پرورش‌دهندگان میگو در خوزستان، پرداخت تسهیلات بانکی و امهال سود تسهیلات پرداخت شده است.

محمد معلم داشت: مشکل اساسی در شرکت آبزی‌پروران استان خوزستان نبود نقدینگی لازم برای آغاز به‌کار کشت سال جاری است و این مشکل برای بیشتر پرورش‌دهندگان میگو معضل‌آفرین شده است.
وی افزود: در سال گذشته بیش از 56 مزرعه برای کشت میگو اعلام آمادگی کرده بودند که به‌دلیل نبود نقدینگی و بیماری مزارع تولید مناسب نداشتند و بیشتر پرورش‌دهندگان میگو در حال حاضر در مرز ورشکستگی به سر می‌برند.
مدیر عامل تعاونی آبزی‌پروران خوزستان خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات موجود برای پرورش‌دهندگان میگو در سال جاری تنها 20 مزرعه برای کشت میگو اعلام آمادگی کرده‌اند و این آمار فقط 35 درصد پرورش‌دهندگان میگو استان خوزستان است.
معلم با اشاره به مشکلات صنعت میگو در استان خوزستان تصریح کرد: در سال گذشته بیش از یک ماه به دلیل نبود نقدینگی پرورش‌دهندگان قادر به خرید غذا برای میگوها نبودند و این امر باعث شد تا محصول به دست آماده بسیار کم‌وزن و بیمار باشد.
وی تاکید کرد: باید برای پرورش میگو در استان خوزستان چاره‌ای اساسی اندیشید و نباید تنها با شرایط کنار آمد، می‌توان با انجام پروژه‌های تحقیقاتی و علمی علل بروز بیماری‌های به وجود آمده را بررسی کرد و برای مبارزه با آنها چاره‌اندیشی کرد.
مدیر عامل تعاونی آبزی‌پروران خوزستان اضافه کرد: مشکل تسهیلات بانکی پرورش دهندگان میگو استان نیز باید با نظر مساعد بانک و همکاری بیشتر برای رونق گرفتن این صنعت در خوزستان برطرف شود.