آغاز عملیات ساخت و ساز زمین در بندر امام خمینی (ره)

  

فرماندار ماهشهر اعلام کرد : کار واگذاری زمین به شرکت های تعاونی مسکن مهر در بندرامام خمینی (ره) و عملیات آماده سازی زمین به پایان رسید و وارد مرحله ی ساخت و ساز شد .

مهندس مریدی در همایش تعاونی های مسکن مهر - که با حضور مدیرکل تعاون خوزستان برگزار شده بود – افزود : در منطقه ی بندر امام پیشرفت کار مسکن مهر از شهرستان ماهشهر جلوتر است و یکی از سه اتحادیه ی موجود ، با گرفتن پروانه ساخت ، خود را برای مرحله ی ساخت و ساز آماده کرده است .

وی اضافه کرد : در شهرستان ماهشهر 8510 نفر در 3 اتحادیه و در بندرامام 5720 نفر در 3 اتحادیه تعاونی متشکل شده و در حال فعالیت هستند ، اما انتظار داریم که در انجام کار تسریع کنند و مدیران تعاونی ها نیز سهم آورده ی 10 میلیون ریالی اعضای خود و تسهیلات آماده سازی را به حساب اتحادیه ها واریز کنند . وی افزود : برای متقاضیان واجد شرایط مسکن مهر که هنوز زمین دریافت نکرده اند پیگیری لازم برای تامین زمین انجام خواهد شد .

در ادامه این همایش مدیرکل تعاون خوزستان به تشریح تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی هیات دولت برای متقاضیان واجد شرایط مسکن مهر پرداخت و با اشاره به فعالیت های اتحادیه های تعاونی برای تسطیح و آماده سازی زمین های مسکن مهر گفت : اتحادیه تعاونی ها زمین را پس از آماده سازی ، تحویل تعاونی های مسکن مهر می دهند و تعاونی ها نیز نسبت به انتشار آگهی مناقصه برای انتخاب پیمانکار واجد شرایط و رتبه دار اقدام خواهند کرد ؛ چرا که خود اجازه ورود به ساخت و ساز را ندارند . مهدی قطبی زاده افزود : تعاونی های مسکن مهر اگر بدون برگزاری آگهی مناقصه به کار ساخت و ساز بپردازند تخلف کرده اند و با آنان برخورد خواهد شد . وی اضافه کرد : اتحادیه های تعاونی بعد از عملیات فیزیکی آماده سازی زمین کارشان به اتمام می رسد ، اما باید به فعالیت اصلی و پیش بینی شده در قانون بپردازند و اجازه ورود به ساخت و ساز را ندارند ، مگر این که تعاونی های مسکن مهر برای امر ساخت ، به اتحادیه های خود وکالت بدهند . مدیرکل تعاون خوزستان همچنین از تعاونی های مسکن مهر خواست که فعالیت های مالی را در دفاترقانونی خود ثبت و مجامع عمومی را به موقع برگزار کنند .

در ادامه ی این همایش ، فرماندار ماهشهر و مدیرکل تعاون خوزستان به پرسش های مدیران تعاونی ها و اتحادیه های تعاونی ، پاسخ های لازم را ارایه کردند .