ساخت 1500 واحد مسکن مهر از مرداد ماه در آبادان آغاز می شود

 
رئیس اتحادیه تعاونی مسکن مهر آبادان گفت: ساخت 1500 واحد مسکن مهر از اواسط مرداد ماه آینده در شهر آبادان آغاز می شود.
"مرتضی رخیفی" افزود:‌ از بین ثبت‌نام ‌کنندگان طرح مسکن مهر در آبادان تاکنون 3100 نفر واجد شرایط واگذاری هستند که در فاز نخست این طرح 1500 واحد مسکونی ساخته و به واجدان شرایط واگذار خواهد شد.
وی گفت:‌ در زمان حاضر طرح مسکن مهر آبادان تمام مراحل انجام مناقصات، واگذاری زمین و بودجه مورد نیاز و حتی زیرسازی های لازم انجام شده است و در مرحله تعیین پیمانکار طرح قرار دارد.
رخیفی افزود: متاسفانه پیمانکاران انبوه‌ساز در سطح درجه یک یا دو آبادان وجود ندارد و پیمانکاران موجود توانایی لازم برای انجام پروژه‌های انبوه‌سازی را نداشته و یا تاکنون برای ثبت‌نام مراجعه نکرده‌اند.
وی گفت: البته در خصوص تعیین پیمانکار اقدامات لازم انجام شده و باتوجه به شرایط موجود و حساسیت اجرای مناسب و به‌موقع طرح درصدد جذب بهترین پیمانکار برای اجرای پروژه طرح مسکن مهر هستیم.
رخیفی تصریح کرد: با مشخص شدن پیمانکار تا دو هفته آینده و سپردن مراحل انجام کار به وی و در صورت عدم بروز مشکل در این زمینه پیش‌بینی می‌شود کلنگ احداث مسکن مهر در آبادان از نیمه مرداد مرداد ماه سال جاری به زمین زده خواهد شد.
وی در خصوص اعتبارات لازم برای اجرای این طرح گفت: با توجه به اینکه روند اختصاص اعتبارات به این طرح براساس پیشرفت کار انجام می‌شود و تاکنون مبلغ 100 میلیون ریال برای آماده‌سازی زمین دریافت شده و با انجام مراحل دیگر، مابقی اعتبارات نیز همزمان با پیشرفت کار اعطا می‌شود.
رییس اتحادیه تعاونی مسکن مهر آبادان افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده توسط مسئولان بنیاد مسکن، تعاونی مسکن مهر و به ‌ویژه فرماندار آبادان هیچ مشکلی در خصوص تامین اعتبار طرح وجود ندارد و بانک عامل نیز تاکنون همکاری مناسبی را داشته است.
وی در خصوص زمان پایان فاز نخست طرح مسکن مهر گفت: در قرار‌داد منعقده با بانک عامل مقرر شده است روند اجرا و ساخت واحدهای طرح مسکن مهر طی دو سال انجام شود و براین اساس تا خرداد ماه سال 1390 فاز نخست طرح مسکن مهر در آبادان پایان خواهد یافت.
وی از تلاش‌های مسئولان این شهرستان در پیگیری طرح مسکن مهر قدردانی و ابراز امیدواری کرد: در ادامه روند ساخت واحدهای مسکونی شاهد همکاری و هماهنگی بیشتری میان مسئولان مربوطه باشیم.