بانک مسکن متعهد به پرداخت تسهیلات به تعاونی های مهر شد

معاون استاندار خوزستان در امور عمرانی از حل مشکل ارائه تسهیلات به تعاونی‌های مسکن مهر خبر داد و گفت: بانک مسکن متعهد به پرداخت تسهیلات مسکن مهر است.

سید عباس طباطبایی در کمیته مسکن اظهار داشت: عمده مشکلات تعاونی‌ها، تسهیلات بانکی بود که اخیرا به‌منظور حل این مشکل، بانک مسکن موظف به پرداخت تسهیلات به تعاونی‌‌های مهر شده است.
وی با اشاره به ابهاماتی در این زمینه از جمله تشکیل پرونده تعاونی‌های مهر در بانک‌های دیگر به جز بانک مسکن که تاکنون به انعقاد قرارداد نرسیده‌اند، افزود: مقرر شده است تا آخر هفته جاری این‌گونه بانک‌ها با مدیران عامل بانک‌های مرکز در خصوص ارائه تسهیلات توسط بانک مربوطه یا ارجاع به بانک مسکن مکاتبه و نتیجه را اعلام کنند.
طباطبایی با اشاره به اینکه در کمیته مسکن، مشکلات مسکن مهر در شهرستان‌های امیدیه، آبادان، ماهشهر و شوشتر مورد بررسی قرار گرفته است، تصریح کرد: مشکل دو تعاونی امیدیه و آبادان برطرف شد و در مورد دیگر شهرها نیز تصمیمات و راهکارهای اجرایی گرفته شد.
وی گفت: عمده تعاونی‌های مسکن مهر اهواز در رامین و شیرین شهر هستند که در سفر دوم هیئت دولت گام بسیار مثبتی در این زمینه برداشته شد و پنج درصد اعتبار معادل 18 میلیارد تومان برای اجرای زیرساخت‌هایی همچون آب و فاضلاب، برق، جاده ارتباطی و تصفیه‌خانه برای این منظور اختصاص یافته است.
معاون عمرانی استاندار خوزستان ظرفیت اسکان در این دو شهر جدید اهواز را 30 هزار نفر اعلام کرد و افزود: تخصیص این اعتبار که موجب تسریع در اجرای زیرساخت‌ها شده، موجبات امیدواری بیشتر تعاونی‌های مسکن مهر در رامین و شیرین شهر را فراهم آورده است.
طباطبایی خاطرنشان کرد: موضوع مسکن برای شخص رئیس جمهور مهم بوده و هر در همین راستا هم جلسات متعدد و منظمی در استانداری خوزستان هر دو هفته یکبار در حال برگزاری است.