آغاز ساخت 863 واحد مسکونی مهر در هندیجان

رییس اداره تعاون هندیجان از آغاز ساخت عملیات اجرایی 863 واحد مسکونی مهر در این شهرستان خبر داد.

غلامحسین عباسپور در گفتگو با فارس افزود: به‌منظور بهره‌مندی اقشار کم‌درآمد شهرستان از مسکن و در راستای اجرای طرح‌های مختلف مسکن مهر هندیجان تاکنون بیش از 3 هزار و 570 نفر در سایت مسکن مهر وزارت تعاون ثبت‌نام کرده‌اند.
وی اظهار داشت: تاکنون حدود 2 هزار نفر از متقاضیان در قالب 27 شرکت تعاونی و در بخش‌های کارمندی، کارگری و مردمی عضویت و ساماندهی شده‌اند.
مدیر اداره تعاون هندیجان گفت: با پایان مراحل ثبت‌نام، کار بررسی شرایط موردنیاز متقاضیان برای استفاده از این طرح نیز آغاز شده است.
عباسپور ادامه داد: 370 هزار متر‌مربع از اراضی مسکونی توسط مسکن و شهرسازی در اختیار این تعاونی‌ها قرار گرفته که بیش از نیمی از این اراضی کارهای ابتدایی و تسطیح زمین‌ها انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: در روز سوم خرداد ماه عملیات کلنگ‌زنی احداث واحدهای مسکونی طرح مهر برای ساخت 863 واحد آپارتمانی آغاز و همزمان در بخش دیگری از اراضی نیز عملیات تسطیح و زیرسازی توسط اتحادیه آغاز شد که با پیشرفت 20 درصد فیزیکی در حال انجام است.
مدیر اداره تعاون هندیجان اضافه کرد: با همکاری بانک عامل تسهیلات آماده‌سازی به میزان 8 میلیارد و 630 میلیون ریال مصوب و به تعاونی‌هایی که پرونده آنها نزد این بانک ها تکمیل شده پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: مراحل جذب یارانه وام 140 میلیون ریالی توسط اتحادیه نیز در حال اقدام است که با پیگیری و حمایت فرماندار شهرستان و دستگاه‌های اجرایی در موعد مقرر دریافت خواهد شد.
عباسپور ابراز امیدواری کرد با تامین اعتبارات لازم برای اجرای طرح مسکن مهر هندیجان در آینده نزدیک شاهد خانه‌دار شدن متقاضیان واجد شرایط شهرستان باشیم.