هیچ مشکلی نباید مانع اجرای پروژه مسکن مهر شود
 
ساخت و ساز مسکن مهر - زمستان 87 بهبهان

استاندار خوزستان گفت: هیچ مشکلی نباید مانع تسریع و تداوم روند اجرایی پروژه مسکن مهر شود.

سید جعفر حجازی، در نشست شورای مسکن که با حضور فرمانداران شهرستان‌های استان خوزستان در محل استانداری خوزستان برگزار شد، با بیان این مطلب اظهارداشت: به‌زودی وضعیت استان‌ها مختلف کشور در اجرای پروژه مسکن مهر، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و از آنجایی که رتبه خوزستان در میان استان‌های کشور متوسط است، فرمانداران باید تمام تلاش خود را برای ارتقای این وضعیت به‌کار گیرند.

وی اشتغال، مسکن و توسعه شهرستان‌ها را سه وظیفه مهم فرمانداران دانست و افزود: بر همین اساس قرار است حدود 80 هزار واحد مسکونی در استان ساخته شود.

حجازی با اشاره به وجود معارض برای برخی قطعات زمین‌های مسکن مهر و اقدامات قضایی در این زمینه، از سازمان مسکن شهرسازی خواست، فهرست شهرستان‌هایی را که با دستگاه قضایی در این رابطه مشکل دارند، تهیه کرده و به استانداری خوزستان تحویل دهدتا حل این مشکلات از طریق قوه قضاییه پی‌گیری شود.

وی بر افتتاح حساب برای تعاونی‌های مسکن مهر در بانک‌های عامل تاکیدکرد و گفت: باید میزان آورد اعتبار متقاضیان مسکن مهر در حساب بانک‌ها واریز شود و از روز شنبه آینده هیچ پولی در صندوق تعاونی‌ها باقی نماند. فرمانداران نیز موظف‌اند اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها را برای واریز پول به بانک عامل توجیه کنند.

حجازی تصریح‌کرد: همچنین برای اشتراک‌های آب، برق و گاز واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر، منابع مالی ویژه‌ای پیش‌بینی شده و جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

استاندار خوزستان گفت: با توجه به گزارشات دریافتی، شهرستان بهبهان پیشتاز اجرای طرح مسکن مهر در استان خوزستان است.

در این نشست فرمانداران شهرستان‌های استان نیز گزارشی از آمار ثبت‌نام شدگان، متقاضیان مسکن مهر، انصراف دهندگان و دیگر اقدامات اجرایی در رابطه با مسکن مهر ارایه دادند.