بانک مسکن متعهد به پرداخت تسهیلات مسکن مهر شد

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: بانک مسکن موظف به پرداخت تسهیلات به تعاونی‌های مسکن مهر شده است.

سید عباس طباطبایی، در نشست کمیته مسکن مهر، با بیان این مطلب افزود: مشکل بزرگ تعاونی‌های مسکن مهر، پرداخت نشدن تسهیلات بانکی بوده است. متعهد شدن بانک مسکن به پرداخت تسهیلات به این تعاونی‌های تا حد زیادی مشکل را حل می‌کند.

وی با اشاره به ابهامات برخی پرونده‌های تعاونی‌های مسکن مهر که برای دریافت تسهیلات در بانک‌هایی به جز بانک مسکن تشکیل شده اند، خاطرنشان‌کرد: قرار شد سرپرستان بانک‌های خوزستان تا پایان هفته جاری با مدیران عامل بانک‌های کشور در خصوص ارایه تسهیلات یا ارجاع متقاضیان به بانک مسکن برای دریافت تسهیلات، مکاتبه و نتیجه را ارایه دهند.

طباطبایی با بیان این‌ که در نشست کمیته مسکن مهر، مشکلات تعاونی‌های شهرستان‌های امیدیه، آبادان، ماهشهر و شوشتر بررسی شد، تصریح‌کرد: در این نشست مشکل تعاونی‌ مسکن مهر امیدیه و آبادان حل شد.

وی عنوان‌کرد: عمده تعاونی‌های مسکن مهر اهواز در شهرهای رامین و شیرین‌شهر تشکیل شده است. در دور دوم سفر هیات دولت به خوزستان گام‌های مناسبی در رابطه با این گروه از تعاونی‌ها برداشته شد.

طباطبایی بیان‌کرد: تخصیص پنج درصد اعتبارات، معادل 18 میلیارد تومان به ایجاد زیرساخت‌هایی شهرهای رامین و شیرین‌شهر از جمله فعالیت های مهم صورت گرفته در این خصوص است.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان یادآورشد: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، شهرهای رامین و شیرین شهر قابلیت پذیرش 30 هزار نفر جمعیت را دارند.