در صورت اجرای دستورالعمل سازمان آب و برق تولید ماهی خوزستان در سال جاری به صفر می‌رسد

مدیرعامل تعاونی تولید مجتمع پرورش ماهی آزادگان گفت: حدود 6 هزار هکتار مزرعه پرورش ماهی در سطح خوزستان تولیدی بالغ بر 24 هزار تن در سال دارد که در صورت اجرا شدن دستورالعمل سازمان آب و برق این میزان تولید به صفر خواهد رسید.

فراز زاهدی‌فرد در گفت و گو با (ایسنا)  توضیح داد: طبق دستورالعمل سازمان آب و برق هرگونه آبگیری در استخرها ممنوع شده و در صورت آبگیری، مرکز پرورش دهنده پلمپ خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: چندین تعاونی پرورش ماهی در طی این چند سال اخیر برای بهبود و توسعه سیستم آبیاری مراکز خود در تلاش بوده‌اند و از بانک تسهیلات دریافت کرده‌اند. این تعاونیها در صورتیکه بخواهند دستورالعمل سازمان آب و برق را اجرا کنند تولیدشان به صفر می‌رسد که در آن صورت قادر به بازپرداخت وام نخواهند بود.

زاهدی‌فرد تصریح کرد: متاسفانه بیمه در بخش پرورش ماهی بسیار ناکارآمد عمل کرده است بنابراین از سوی پرورش دهندگان ماهی مورد استقبال قرار نگرفته است. 

مدیرعامل تعاونی تولید مجتمع پرورش ماهی آزادگان یادآور شد: مجتمع پرورش ماهی آزادگان در 20 کیلومتری جاده اهواز - آبادان واقع شده است. این مجتمع در مجموع 12 هزار و 400 هکتار مساحت دارد و در 2 فاز تعریف شده است. فاز نخست این مجتمع به بهره‌برداری رسیده که شامل 2 هزار و 700 هکتار زمین کشاورزی است.