ارایه ی خدمات به تعاونی ها ، منوط به خود اظهاری آن ها در سامانه ی نظارتی است


ارایه ی هر گونه خدمات به تعاونی ها منوط به خود اظهاری کاربران این شرکت ها خواهد بود .

معاون اقتصاد ، برنامه ریزی و آموزش اداره کل تعاون خوزستان با اعلام این خبرافزود : در راستای مفاد مواد 65 و 66 قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران در خصوص نظارت بر اتحادیه ها و شرکت های تعاونی ، سامانه ی جامع نظارت بر تعاونی ها بر پایه ی خود اظهاری تعاونی ها و با هدف حمایت و پشتیبانی و حفظ سلامت و رشد و توسعه ی پایدار بخش تعاونی ، طراحی و آماده ی بهره برداری شد .

مهندس محمد حسین نوریانی تاکید کرد : شرکت های تعاونی موظف اند از پانزدهم تیرماه با مراجعه به سامانه ی نظارت جامع بر تعاونی ها با نشانی : http://nezarat.icm.ir  ثبت نام و نام کاربری و کلمه ی عبور خود را برای استفاده از سیستم دریافت و سپس اطلاعات خود اظهاری های خود را در سامانه وارد کنند .

وی با اشاره به این که ، نحوه ی کار با سامانه به صورت راهنمای جامع برای تعاونی ها در سایت فوق موجود است به بیان بخشی از وظایف تعاونی ها در سامانه ی نظارت خود اظهاری آن ها پرداخت و توضیح داد : کاربران تعاونی ها پس از ورود به سیستم ، در قسمت اطلاعات پرسش های مربوط به نظارت قانونی برای هر سال ، یک خود اظهاری و نیز اطلاعات حسابرسی خود را وارد کنند .

وی افزود : همچنین تعاونی های در دست اجرا باید ضمن ثبت اطلاعات مربوط به پروژه های ایجادی خود ، هر ماه یک خود اظهاری نیز برای پروژه ی خود ، ثبت کنند .