احمدی‌نژاد هر دوماه یکبار مشکلات مسکن مهر را پی گیری می کند
 
معاون استاندار خوزستان با اشاره به نشست رئیس‌جمهور با معاونان عمرانی استان‌ها به منظور رسیدگی به روند ساخت مسکن مهر گفت: در این نشست که از این پس هر دو تا سه ماه یکبار برگزار می‌شود، احمدی‌نژاد پیگیر مشکلات پیش روی این پروژه خواهدبود.

سیدعباس طباطبایی ظهر شنبه در نشست بررسی فعالیت تعاونی‌های رامین و شیرین‌شهر، اظهار داشت: مسکن مهر از جمله موضوعاتی است که شخص رئیس‌‌جمهور پیگیر آن بوده و هرگونه تخلف و امهال در این راستا قابل قبول نیست و بانک‌های استان نیز موظف به همکاری در این زمینه هستند.
وی با بیان اینکه برای ساخت مسکن مهر سهمیه اعتباری جدا از منابع و مصارف بانک، تخصیص یافته است ، افزود: بانک‌ها با استفاده از این سهمیه مکلف هستند در راستای ساخت مسکن مهر همکاری کنند و هر گونه تخلف در این زمینه به بانک مرکزی و شخص رئیس‌جمهور اعلام می‌شود.
طباطبایی با اشاره به نشست رئیس‌جمهور با استانداران و معاونان عمرانی استان‌ها به منظور رسیدگی به روند ساخت مسکن مهر گفت: در این نشست که از این پس هر دو تا سه ماه یک بار برگزار می‌شود، احمدی‌نژاد پیگیر مشکلات پیش روی این پروژه خواهدبود.
وی به سخنان و دستورهای رئیس‌جمهور اشاره کرد و افزود: بر این اساس از این پس اتحادیه و تعاونی‌ها در صورت اهمال و کم کاری کنار گذاشته می‌شوند و به صورت گروهای دو و سه نفره برای مسکن مهر اقدام می‌شود.
معاون عمرانی استاندار خوزستان ساخت مسکن مهر را فرصتی برای اقشار کم‌درآمد دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه تامین مسکن از مشکلات عمده دهک‌های پائین جامعه است، باید از این فرصت طلایی به نحو احسن استفاده و تمام موانع باید برداشته شود.
طباطبایی با تاکید بر اینکه پروژه مسکن مهر از موفق‌ترین پروژه‌های دولت نهم است، ادامه داد: از این پس نیز فرمانداران شهرها مسوولیت پیگیری این موضوع را عهده‌دار می‌شوند و در زمینه‌های مسکن مهر، مسکن شهرهای زیر 25 هزار نفر و همچنین مسکن روستایی باید پاسخگو باشند.
وی با بیان اینکه ساخت مسکن در شهرهای کوچک می‌تواند سریع‌تر از شهرهای بزرگ انجام شود، افزود: با توجه به اینکه در این شهرها از جمله شهرهای ملاثانی، ویس، حمیدیه و شیبان ساخت مسکن در طبقات کمتر و ساده‌تر انجام می‌شود و نیاز به محاسبات سازه‌ای پیچیده نیست می‌توان سریع تر به نتیجه رسید.
معاون عمرانی استانداری خوزستان بر ضرورت رفع مشکلات و ساخت سریع مسکن در شهرهای جدید رامین و شیرین‌‌شهر تاکید کرد و گفت: رامین و شیرین‌شهر از جمله شهرهایی بودند که تا چند ماه گذشته ساخت و ساز در آنها انجام نشده‌بود اما در حال حاضر اقدامات خوبی انجام شده و باید ظرف 3 تا 4 ماه آینده تحول ویژه‌ای در این شهرها صورت گیرد.
طباطبائی تصریح کرد: این امر مستلزم استفاده از فرصت ها در تعاونی های مسکن مهر است.