امیدواریم نخستین واحد مسکن مهر تا 18 ماه آینده به مردم واگذار شود

فرماندار شهرستان اندیمشک گفت: با وجود مشکلات پیش‌رو امیدواریم تا 18 ماه آینده شاهد واگذاری نخستین واحد مسکن مهر شهر اندیمشک به مردم باشیم.

محسن کرمی با بیان این مطلب اظهارکرد: در فاز نخست پروژه مسکن مهر اندیمشک 1000 واحد مسکونی در قالب 14 تعاونی‌ مسکن‌مهر ساخته می‌شود.

وی با بیان این که در این فاز از اجرای پروژه مسکن مهر حدود20 هزار نفر برای استفاده از تسهیلات این طرح در شهر اندیمشک ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: براساس بررسی‌های انجام شده و اولویت دادن به افرادی که نیاز بیشتری به مسکن دارند، از این تعداد هفت هزار نفر واجد شرایط دریافت تسهیلات این طرح شناخته شدند.

کرمی خاطرنشان‌کرد: در فازهای بعدی اجرای این طرح تعداد واحدهای مسکن مهر اندیمشک به هفت هزار واحد می‌رسد. متاسفانه به‌دلیل نبود زمین کافی برای اجرای فازهای بعدی طرح مسکن مهر، هم اینک اجرای این فازها با مشکل روبه‌رو شده است. باید توجه داشت تامین زمین مورد نیاز این طرح نیز بر عهده سازمان مسکن و شهرسازی است.

وی عنوان‌کرد: همچنین در حال حاضر با وجود انجام کارهای مقدماتی به دلیل برخی مشکلات، عملیات اجرایی فاز نخست طرح مسکن مهر در اندیمشک با کندی روبه‌رو شده است.

کرمی گفت: پس از تایید نقشه‌ها، برخی مسایل میان تعاونی‌ها مسکن مهر و سازمان نظام مهندسی ساختمان در موضوع انتخاب پیمانکار و روش کار، عملیات اجرایی ساخت واحدها را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است.

وی بیان‌کرد: براساس تعهد شرکت‌های آب وفاضلاب، برق، گاز و مخابرات استان خوزستان زیرساخت‌های مورد نیاز مسکن مهرتا ورودی منطقه‌هایی که برای ساخت مسکن در قالب این طرح درنظر گرفته شده، فراهم می‌شود.

فرماندار شهرستان اندیمشک یادآورشد: جوان بودن بخش بزرگی از جمعیت اندیمشک و وجود خط راه‌آهن سراسری، قرارگرفتن در مسیر جاده ترانزیتی و همچنین مجاورت با سد‌کرخه و دز موجب مهاجرپذیری و افزایش تقاضای مسکن در این شهرستان شده است. طرح مسکن مهر پاسخ‌گوی بخش بزرگی از تقاضای مسکن در شهرستان اندیمشک خواهد بود.