امسال در 30 رشته 900 تعاونی راه اندازی می شود  مهدی قطبی زاده مدیر کل تعاون خوزستان

مدیر کل تعاون خوزستان اعلام کرد : در سال نوآوری و شکوفایی ، قصد داریم در 30 رشته ی اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی و در هر رشته 30 شرکت تعاونی  الگو در سطح استان تشکیل دهیم ، که در مجموع 900 تعاونی می شود 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، مهدی قطبی زاده - که در دیدار با مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سخن می گفت -  افزود : به زودی با مشخص شدن این رشته ها ، از افراد بیکار به ویژه خانواده های معظم شهیدان و ایثارگران برای ثبت نام ، دسته بندی ، ساماندهی و تشکیل تعاونی های اشتغال زا  دعوت خواهیم کرد . وی افزود : در موضوع  تعاونی های مسکن مهر ، در رشته های مختلف شغلی ، از جمله : بنا ، جوشکار ، برقکار ، گچ کار ، رنگ کار ، نصاب و کارگر ساده ، نیرو مورد نیاز است . وی اضافه کرد : نیروهایی که تخصص ندارند با هماهنگی تعاون و بنیاد شهید و برای فراگیری آموزش به اداره کل آموزش فنی حرفه ای استان معرفی می شوند . مهدی قطبی زاده در زمینه ی جذب نیروی کارورز گفت : این اداره کل آمادگی دارد که در هر شهرستان دو تا سه نیروی کارورز از نیروهای تحت پوشش بنیاد شهید را  با ارایه ی آموزش های لازم ، برای کار در تعاونی ها ی مسکن مهر جذب کند . مدیر کل تعاون خوزستان همچنین از برنامه ریزی های در حال انجام برای تشکیل یک تعاونی چند منظوره ی تولیدی و توزیعی خاص ایثارگران استان خبر داد و گفت : با تشکیل تعاونی چند منظوره ایثارگران خوزستان - که مورد حمایت مسوولان نیز قرار خواهد گرفت - می توان ضمن ایجاد طرح های اشتغال زای صنعتی ، کشاورزی و خدماتی دراستان ، از اجرای اصل 44 قانون اساسی به منظور واگذاری کارخانه ها و شرکت های دولتی استقبال کرد .

در ادامه ی این نشست ، مهندس ذراتی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان در سخنانی با اشاره به آمار 13 هزار و 500 فرزند شهید در استان از برنامه های اداره کل تعاون خوزستان استقبال کرد  و خواستار کارهای فرهنگی و تبلیغی برای تشکیل شرکت های تعاونی اشتغال زا در سطح استان شد .