تخصیص 70 درصد نقدینگی بانک توسعه تعاون به 150 هزارتعاونی فعال

مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون اعلام کرد : بانک توسعه ی تعاون به عنوان تنها بانک دولتی - که براساس اصل 44 قانون اساسی ایجاد شده است و به لحاظ  این که تلاش می کند تا 70 درصد نقدینگی خود را به 150 هزار شرکت تعاونی فعال با گرایش‌های مختلف در سراسر کشور تخصیص دهد که در نتیجه معضل بیکاری را در کشورریشه کن کند - جایگاه ارزشمند و بسیار بالایی در جامعه دارد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، کریم میرزاخانی در آیین معارفه رییس جدید اداره سرپرستی صندوق تعاون خوزستان در اهواز – که با حضور محمد خلیفه و محمدحسین نوریانی دو تن از معاونان اداره کل تعاون خوزستان برگزار شد - افزود : با تشکیل شعب بانک های توسعه ی تعاون در استان ها ، ضرورت مشتری مداری ، اجرای دقیق منشور اخلاقی و لزوم افزایش سرعت گردش مالی و همکاری اداره های تعاون ، بیش از پیش احساس می شود .


وی در پایان سخنانش ضمن قدردانی از تلاش ها و خدمات مجید طهماسبی رییس پیشین اداره سرپرستی صندوق تعاون استان ، محمد شیخ حسینی را به عنوان رییس جدید اداره سرپرستی صندوق تعاون خوزستان – که به زودی به شعبه بانک توسعه تعاون تبدیل می شود – معرفی کرد .

در ادامه این آیین ، رییس جدید اداره سرپرستی صندوق تعاون خوزستان در سخنانی یکی از اهداف تاسیس بانک توسعه تعاون را ، افزایش حاکمیت مردم بر اقتصاد و ایجاد بستر لازم برای مشارکت هر چه بیش تر مردم به منظور توزیع عادلانه ی ثروت بر شمرد و تاکید کرد : بخش تعاونی و تاسیس شرکت های مردمی تعاونی در توزیع عادلانه ی ثروت نقش مهمی دارند . بنابراین بانک توسعه ی تعاون یک بازوی اقتصادی قوی در اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی و دست یابی به سهم 25 درصدی تعاون در اقتصادی ملی است .

محمد شیخ حسینی ، بر ضرورت آشنایی مدیران شعب بانک توسعه تعاون با علوم و فنون جدید بانکداری ، مشتری مداری و رفتار حرفه ای تاکید کرد و ضمن اعلام همکاری همه جانبه و تعامل با اداره کل تعاون استان و اداره های تعاون شهرستان ها ، از اتحادیه ها و شرکت های تعاونی و قشرهای مختلف جامعه درخواست کرد : منابع خود را در شعب بانک توسعه تعاون واریز کنند تا تعاونی ها بتوانند ضمن برخورداری از توانمندی ها و مزیت های استان ، از تسهیلات بانک توسعه تعاون نیز بهره مند شوند .

در این آیین ، مجید طهماسبی رییس پیشین اداره سرپرستی صندوق تعاون خوزستان ، گزارشی از فعالیت های انجام شده در ارایه ی تسهیلات به شرکت های تعاونی ، ارایه کرد