فعالیت 500 تعاونی مختلف در آبادان
سید ناصر مشعشعیان

رئیس اداره تعاون آبادان گفت: در حال حاضر بیش از 500 تعاونی مختلف در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

سید ناصر مشعشعیان در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در دولت نهم فعالیت تعاونی‌ها در سطح شهرستان آبادان روند رو به رشدی را طی کردند. 
وی افزود: در طول چهار سال اخیر حجم تعاونی‌های تشکیل یافته در شهرستان آبادان افزایش جدی یافت به طوری که هم‌اکنون بیش از 500 تعاونی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، کشاورزی، صنعتی، حمل و نقل دریایی، خدماتی و مسکن فعالیت می‌کنند. 
رئیس اداره تعاون آبادان خاطرنشان کرد: با فعالیت این تعداد تعاونی در شهرستان آبادان بیش از 12 هزار و 200 فرصت شغلی در این شهرستان فراهم شده که در حد خود قابل توجه است. 
مشعشعیان تصریح کرد: بیش از یک ‌هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای فعالیت این تعداد تعاونی اختصاص یافته است که امیدواریم با افزایش فعالیت آنها شاهد افزایش میزان جذب نیروی انسانی در آنها باشیم. 
وی افزود: در حال حاضر بیش از 31 هزار و 500 نفر در تعاونی‌های موجود در این شهر فعالیت می‌کنند. 
وی اظهار داشت: تعاونی‌های مسکن این شهرستان نیز در حال حاضر به شکل جدی پیگیر پروژه‌های مسکونی خود هستند و تاکنون شاهد پیشرفت فیزیکی خوبی در این بخش هستیم. 
رئیس اداره تعاون آبادان گفت: با توجه به آیین‌نامه تسهیلات بنگاه‌های زود‌بازده و کارآفرین بیش از 77 شرکت تعاونی در بخش‌های مختلف اقتصادی در شهرستان آبادان آغاز به‌کار کرده‌اند. 
وی افزود: برای راه‌اندازی تعاونی‌های این بخش بالغ بر 290 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که با آغاز به‌کار فعالیت آنها برای بیش از یک‌ هزار نفر فرصت شغلی جدید فراهم شد. 
مشعشعیان خاطرنشان کرد: اداره تعاونی آبادان آمادگی همکاری برای تاسیس هرگونه تعاونی در این شهرستان است و امیدواریم شهروندان به‌ویژه افراد جویای کار با تشکیل تعاونی‌های چند نفره به فعالیت‌های اقتصادی زودبازده روی آوردند. 
وی از آمادگی این اداره برای تشکیل تعاونی‌های سه نفره در زمینه مسکن مهر خبر داد و گفت: امیدواریم افرادی که تاکنون موفق به عضویت در تعاونی‌های مسکن مهر نشده‌اند هر چه سریعتر برای ثبت‌نام و تشکیل تعاونی مربوطه اقدام کنند.