تعاونی های مسکن مهر از فرصت ارزانی مصالح استفاده کنند‌

استاندار خوزستان با اشاره به احتمال افزایش نرخ مصالح‌ گفت: تعاونی‌های مسکن مهر باید از فرصت ارزانی مصالح استفاده لازم را ببرند.‌

 سیدجعفر حجازی در نشست شورای مسکن استان با بیان اینکه در یکسال گذشته به دلیل کاهش نرخ مصالح زمان مناسب برای ساخت و ساز فراهم بود، اظهار داشت: با توجه به تغییرات قیمت نفت پیش‌بینی می‌شود با بالا رفتن نرخ مصالح، قیمت‌های تمام شده ساخت و ساز افزایش یابد و تعاونی‌ها باید برای جلوگیری از ضرر احتمالی و استفاده از این فرصت، برای ساخت و ساز مسکن شتاب کنند. 

وی شهرستان‌های امیدیه، بندرامام، ماهشهر، بهبهان، خرمشهر، شوش، شوشتر و هندیجان را به عنوان شهرستان‌هایی که بهترین عملکرد و پیشرفت را در زمینه مسکن مهر داشتند معرفی کرد. 
حجازی افزود: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات، روند یکنواختی در شهرستان‌ها ندارند و باید با نظارت بر روند آنها این روند اصلاح شود. 
نماینده عالی دولت در خوزستان، با پیش‌بینی اینکه حدود 15 درصد از سهمیه 84 هزار واحد خوزستان به 37 شهر زیر 25 هزار نفر اختصاص می‌یابد، بنیاد مسکن و فرمانداران را موظف به تامین زمین در شهرهای زیر 25 هزار نفر ظرف یک ماه آینده کرد. 
وی اذعان داشت: عملکرد بانک صادرات در پرداخت تسهیلات به طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی مطلوب نبوده و در صورت حل نشدن مشکل تسهیلات، گزارش عملکرد این بانک طی نامه‌ای به دفتر بازرسی ریاست جمهوری اعلام و توبیخ می‌شود. 
وی تاکید کرد: ثبت‌نام و پالایش واجدان شرایط در شهرهای زیر 25 هزار نفر باید تا پایان شهریور ماه توسط تعاون و مسکن و شهرسازی تعیین تکلیف شود. 
حجازی توضیح داد: اگر پروژه مسکن مهر به سرانجام برسد انقلابی در نرخ مسکن و کاهش تورم بوجود می‌آید و جوانان امیدواتر می‌شوند. همچنین باید تلاش شود این پروژه زودتر نمود پیدا کند و مردم اثرات آن را ببینند. 
رئیس سازمان مسکن و شهرسازی در این نشست گفت: پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان‌ها در صورت تمایل متقاضیان مسکن مهر می‌تواند به عنوان مسکن مهر واگذار شود. 
نصرالله دهقانی اظهار داشت: 964 واحد در استان با پیشرفت فیزیکی متفاوت هستند که در صورت مصوب شدن در کارگروه مسکن امکان واگذاری آنها به متقاضیان وجود دارد. 
مدیرعامل توزیع برق استان نیز در این نشست برآورد هزینه دسترسی شبکه برق برای مسکن مهر 18 شهرستان را 8 میلیارد و 650 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: یک سوم این هزینه توسط منابع داخلی شهرستان، یک سوم در تعهد استان و یک سوم از منابع ملی تامین می‌شود.