باید نرخ ساخت و ساز مسکن مهر در شوشتر یکسان شود
 
فرماندار شوشترفرماندار شوشتر گفت: ساخت و ساز واحدهای مسکن مهر شهرستان باید از نظر قیمت در همه تعاونی‌ها یکسان‌سازی شود.

علی‌اصغر قوچانی در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در فاز نخست مسکن مهر این شهرستان، بیش از 4 هزار واحد مسکونی ساخته می‌شود که این ساخت و سازها به تعاونی‌های مختلف تعلق دارد و در مناقصه، پیمانکار هر تعاونی مشخص شده و در مرحله دریافت وام هستند.
وی افزود: در حال حاضر برخی از تعاونی‌ها با قیمت‌های بسیار مناسب و برخی دیگر با قیمت‌های بسیار گزاف، ساخت و ساز را آغاز کرده‌اند و این در حالی است که در آغاز عملیات ساخت و ساز باید این قیمت‌ها در مرحله انعقاد قرارداد یکسان‌سازی شوند و این مشکل برطرف شود.
قوچانی با اشاره به اختلاف قیمت‌ در ساخت و سازها و قراردادهای منعقد شده، گفت: برخی تعاونی‌ها با قیمت 230 هزار تومان در مترمربع تا مرحله نازک‌کاری با پیمانکار قرارداد منعقد کرد‌ه‌اند و برخی دیگر تا همین مرحله با قیمت 285 هزار تومان در حال انعقاد قرارداد هستند و این رویه باید قبل از انعقاد قرارداد ساماندهی شود.
وی با اشاره به تبعات اجرای چنین قراردادهایی در شهرستان شوشتر گفت: برخی تعاونی‌ها با قیمت‌های مناسب ساخت و ساز را آغاز می‌کنند و برخی دیگر با قیمت‌های بسیار بالا اقدام می‌کنند که تنها زیان این گونه روش تعیین قیمت ساخت و ساز، بر اعضای تعاونی‌ها تحمیل می‌شود.
قوچانی تاکید کرد: در نشستی مشترک با پیمانکاران این تعاونی‌ها با بررسی‌های کارشناسانه و دقیق برای یکسان‌سازی قیمت‌ها در تعاونی‌ها تصمیم‌گیری می‌شود و نتیجه این نشست، پایه‌ای برای ساخت و ساز در مسکن مهر شهرستان محسوب می‌شود.
در حال حاضر تعاونی‌های مسکن مهر در فاز نخست در حال اتمام مراحل پی‌گذاری و شناژ بندی هستند و فاز اجرای اسکلت از روزهای آینده آغاز می‌شود.