بخش تعاونی بهترین گزینه برای به هم پیوستن سرمایه‌های اندک است
 
فرماندار آبادان گفت: بخش تعاونی بهترین گزینه برای به هم پیوستن سرمایه‌های اندک برای انجام کارهای مهم اقتصادی است

سید خلف موسوی در جلسه هماهنگی هفته تعاون اظهار داشت: آبادان دارای ظرفیت‌های فراوان و مستعدی در زمینه تعاون است.
وی اظهار داشت: بخش تعاونی بهترین گزینه برای افرادی است که سرمایه کمی دارند تا با به هم پیوستن آنها این سرمایه‌ها را مستعد انجام فعالیت‌های مناسب اقتصادی کنند.
فرماندار آبادان ادامه داد: از مهم‌ترین قابلیت‌های بخش تعاون امکان سرمایه‌گذاری و فعالیت در بخش‌های مختلف تولید، خدماتی و کشاورزی است.
موسوی تصریح کرد: با این وجود با سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و نخل‌داری می‌توان موفقیت‌های چشمگیری را کسب کرد و به الگویی برای سایر کشاورزان تبدیل شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون بیش از 800 تعاونی فعال در زمینه‌های مختلف اقتصادی و خدماتی در آبادان مشغول به فعالیت هستند.
فرماندار آبادان خاطرنشان کرد: در زمینه اشتغال‌زایی نیز بخش تعاون بیش از 31 هزار فرصت شغلی را در این شهرستان به وجود آورده است.
موسوی افزود: در سال جاری اعتباری بالغ بر 290 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های زودبازده اختصاص یافته است.
وی گفت: این اعتبار در راستای گسترش فعالیت بنگاه‌های زودبازده در زمینه اجرای طرح‌های کوچک اقتصادی و ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی برای جوانان جویای کار آبادان تخصیص داده شده است.
فرماندار آبادان تصریح کرد: اهتمام دولت نهم نسبت به تعاونی‌ها و افزایش اهمیت و جایگاه تعاونی‌ها در طول این چهار سال اخیر زمینه مناسبی را برای توسعه و گسترش فعالیت‌های این بخش فراهم آورده است.
موسوی در پایان با بیان اینکه موفقیت تعاون در گرو همکاری سایر بخش‌ها و نهادهای مرتبط است از همه ادارات و بخش‌های مختلف دولتی آبادان خواست تا هماهنگی و حمایت‌های لازم را از طرح‌ها تعاونی انجام دهند.