10هزار خرمشهری در طرح مسکن مهر ثبت نام کردند

رییس اداره تعاون شهرستان خرمشهر گفت: تاکنون بیش از 10هزار خرمشهری برای عضویت در طرح مسکن مهر ثبت نام کردند.

رضا پیوسته در گفتگو با فارس  اظهارداشت: در مرحله ثبت‌نام اینترنتی 19‌هزار نفر ثبت‌نام کردند و با پیگیری‌های انجام شده توسط اداره تعاون 10 هزار نفر مراجعه و تشکیل پرونده داده‌اند که رقم چشمگیری است.
وی با اشاره به اینکه مردم بیشتر از پروژه‌هایی که به مرحله ساخت برسند استقبال می‌کنند، افزود: پیش‌بینی می‌شود پس از عملیاتی شدن این طرح، استقبال مردم نیز از طرح مسکن مهر بیشتر شود.
رئیس اداره تعاون شهرستان خرمشهر تصریح کرد: طرح مسکن مهر خرمشهر در حال حاضر شامل سه فاز ادارات، فرهنگیان و آزاد است.
پیوسته در خصوص فاز فرهنگیان گفت: تاکنون 438 واحد در مرحله سقف طبقه اول است که رشد چشمگیری داشته و در سطح استان چنین پروژه‌ای با این پیشرفت نبوده است.
وی در خصوص مسکن مهر ادارات نیز تصریح کرد: مراحل آماده‌سازی و زیرسازی یک هزار و 80 واحد در قالب 53 بلوک در حال انجام است که امیدواریم روند اجرای این طرح نیز با شتاب خوبی انجام شود.
پیوسته اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود عملیات آماده‌سازی و زیرسازی واحدهای 600 نفر از اعضا تا پایان شهریور ماه جاری به اتمام برسد.
وی در خصوص طرح مسکن مهر ویژه اعضای آزاد که از عموم مردم تشکیل می‌شود، گفت: بیش از 5 هزار نفر برای این طرح تشکیل پرونده داده‌‌‌اند که از این تعداد یک هزار و 100 نفر آورده یک میلیون تومانی داشته‌اند.
رئیس اداره تعاون شهرستان خرمشهر افزود: 3هزار و300 واحد در زمینی که برای این طرح در نظر گرفته، جاسازی شده‌ که نقشه شهرسازی فاز یک به تایید رسیده است و در مرحله تایید نقشه شهرسازی فاز دو هستیم.
رئیس اداره تعاون شهرستان خرمشهر با اشاره به تاثیر طرح مسکن مهر در سطح ملی افزود: این طرح قیمت مسکن در بازار را کنترل کرد و هدف کلی این طرح خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد است.
وی تصریح کرد: برای سرعت بخشیدن به روند اجرایی این طرح کافی است شرکت‌ها با پیمانکاران توانمند قرارداد ببندند که بتوانند با همین آورده یک میلیون تومانی پیشبرد این طرح را سرعت ببخشند.
رئیس اداره تعاون شهرستان خرمشهر در خصوص تاخیر در اجرایی شدن مسکن مهر ادارات و آزاد در شهرستان خرمشهر گفت: با توجه به سستی زمین‌های شهرستان خرمشهر مراحل آماده‌سازی و زیرسازی زمین‌ها بسیار وقت‌گیر است.
پیوسته اضافه کرد: با توجه به اینکه ساختمان‌های مسکن مهر ادارات و آزاد در مقایسه با ساختمان‌های مسکن مهر فرهنگیان در طبقات بیشتری ساخته می‌شود، نیاز به زیرسازی محکم‌تری هم دارد که بسیار وقت‌گیر بوده ‌است.