تشکیل 14 شرکت تعاونی در 6 ماه گذشته در آبادان
 
سید ناصر مشعشعیانخبرگذاری فارس: رئیس اداره تعاون شهرستان آبادان از تشکیل 14 شرکت تعاونی طی شش ماهه گذشته سال جاری در این شهرستان خبر داد.

سید ناصر مشعشعیان ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) و گرامیداشت هفته تعاون اظهار داشت: اداره تعاون شهرستان آبادان براساس وظایف قانونی خود و به‌منظور تامین شرایط و امکانات کار برای ایجاد اشتغال در شش ماهه گذشته 14 شرکت تعاونی در این شهرستان به ثبت رسانده است.
وی افزود: این تعاونی‌ها عموماً در بخش‌های صنعتی، خدماتی، کشاورزی، حمل و نقل دریایی و مسکن بوده است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد تعاونی‌ها در شش ماهه گذشته در بخش خدماتی بوده است، گفت: این تعاونی‌ها 212 نفر عضو دارد و برای 285 نفر از مردم آبادان فرصت شغلی ایجاد کرده است.
رئیس اداره تعاون شهرستان آبادان خاطرنشان کرد: این تعاونی‌ها با سرمایه‌گذاری 40 میلیارد ریالی تشکیل شده‌اند.
وی تشکیل شرکت‌های تعاونی‌ اشتغال‌زا برای فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای هدف عمده این اداره عنوان کرد و توسعه کمی و کیفی در بخش تعاون، تشکیل تعاونی‌های مسکن مهر به‌منظور تامین مسکن اقشار کم‌درآمد جامعه و تشکیل شرکت‌های تعاونی مورد نیاز متقاضیان به‌منظور کمک به توسعه اقتصادی منطقه را از اهداف دیگر این اداره برشمرد.
مشعشعیان با اشاره به رهنمود‌های مقام معظم رهبری و براساس سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی که باید سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور به 25 درصد افزایش یابد، تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های اقتصادی وزارت تعاون عملیات اجرایی این طرح در سطح کشور در حال انجام است که در شهرستان آبادان نیز این موضوع در حال پیگیری است.
وی اظهار داشت: اداره تعاون شهرستان آبادان براساس وظایف محوله قانونی نسبت به افزایش کمی و کیفی تعاونی‌ها اقدامات خوبی را در دست اقدام دارد که براساس برنامه زمان‌بندی اهداف تعیین شده تا محقق شدن این اهداف پیگیری خواهند شد.
رئیس اداره تعاون شهرستان آبادان از مسئولان خواست نسبت به راه‌اندازی و پرداخت به‌موقع تسهیلات بنگاه‌های زودبازده به‌منظور ایجاد اشتغال کامل اقدام کنند.