سالانه 50 درصد خرمای تولیدی کشور از بین می‌رود
 
سید سعید هاشمی نور

مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان گفت: تغییر و تحولات در منطقه آزاد اروند و همکاری نکردن این سازمان با بنیاد، ایجاد و احداث شهرک صنعتی خرما در این منطقه را به تاخیر انداخته است.

سید سعید هاشمی‌نور با اشاره به اخذ مجوز سرمایه‌گذاری تاسیس و ایجاد شهرک صنعتی خرما در منطقه آزاد اروند عنوان کرد: به تاخیر افتادن احداث شهرک در حالی است که تفاهم نامه ایجاد شهرک صنعتی خرما و احداث کارخانه‌های فرآوری این محصول با منطقه آزاد اروند به امضای 2 طرف رسیده است.

وی تصریح کرد: با وجود آنکه پیگیری‌های فراوانی از سوی اداره کل تعاون خوزستان برای ایجاد شهرک صنعتی خرما در منطقه آزاد اروند صورت گرفت اما با عدم همکاری مسئولان این منطقه مواجه شدیم.

هاشمی‌نور خاطرنشان کرد: طبق توافقات قبلی مجوز اعطای 200 هکتار زمین به بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان داده شد که 103 هکتار از آن به بنیاد واگذار شد. از این میزان نیز 80 هکتار برای احداث کارخانجات فرآوری خرما و 23 هکتار هم برای احداث نخستین دانشکده فرآوری خرما در جهان در نظر گرفته می‌شود.

وی جایگاه استان در تولید خرما را مناسب ارزیابی و عنوان کرد: خوزستان رتبه اول تا سوم تولید و صادرات خرمای کشور را به خود اختصاص داده است. همچنین از حدود هفت میلیون تن خرمای تولیدی در جهان حدود یک میلیون تن در ایران تولید می‌شود.

هاشمی‌نور با بیان اینکه اصلی‌ترین مشکل تولید خرما در کشور نبود یک برنامه‌ریزی ریشه‌ای است، افزود: متاسفانه هر ساله 50 درصد از خرمای تولیدی کشور به علت تنوع ارقام و پایین بودن قیمت محصول و استفاده نشدن از چرخه مصرف خارج می‌شود. ضعف در صادرات خرما نیز یکی از اصلی‌ترین عوامل از بین رفتن نیمی از تولیدات این محصول در کشور است.

مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون خوزستان یادآور شد: در صورت احداث کارخانجات فرآوری خرما، این محصول قابلیت تبدیل شدن به عسل خرما، شکلات، الکل، تمر و 50 محصول دیگر را خواهد داشت.