برای جذب تعاونی های مسکن باید زیر ساخت های شهر رامین آماده شوند
 
دکتر طباطبایی

خبرگزاری فارس: معاون عمرانی استاندار خوزستان در امور عمرانی گفت: متقاضیان مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر شهرستان اهواز ظرف یک ماه آینده پالایش می‌شوند.

دکترسیدعباس طباطبایی در نشست کمیته مسکن مهر ویژه شهرستان اهواز، با اشاره به اینکه ثبت‌نام اینترنتی متقاضیان مسکن مهر در شهرهای حمیدیه، ویس، شیبان و ملاثانی که شهرهای زیر 25 هزار نفر شهرستان اهواز هستند، در حال انجام است، تاکید کرد: پالایش این افراد و شناسایی واجدان شرایط مسکن مهر در این شهرها توسط اداره تعاون باید ظرف یک ماه آینده صورت گیرد.
وی در مورد زمین‌های پیشنهادی کمیته شناسایی و تامین زمین در این چهار شهر که تاکنون مشکل تامین زمین برای اجرای پروژه مسکن مهر داشتند، اظهار داشت: این کمیته ظرف یک هفته آینده باید بر اساس اولویت‌ها زمین مناسب را تعیین و معرفی کند، همچنین با توجه به اینکه زمین‌های بلااستفاده چهره این شهرها را نازیبا می‌کند، امکان استفاده از این زمین‌ها را نیز مدنظر قرار دهد.
معاون عمرانی استاندار خوزستان در پاسخ به اعتراض عضو هیات مدیره شهر جدید رامین نسبت به عدم همکاری برخی دستگاه ها مقصر اصلی عدم استقبال متقاضیان مسکن‌مهر شهر اهواز از رامین را عدم پیگیری به موقع مشکلات، مدیریت ضعیف و عدم اطلاع‌رسانی مناسب به مردم توسط مسوولان این شهر خواند و گفت: اگر مسوولان نشانه‌هایی از آبادانی از جمله فضای سبز در رامین ایجاد می‌کردند و مردم را در جریان عملیات اجرایی در شهر و چشم‌انداز آن قرار می‌دادند، متقاضیان به سکونت در این شهر رغبت می‌کردند.
همچنین مدیرکل تعاون خوزستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه جلسات متعدد برای ترغیب مردم به سکونت در شهرهای جدید فایده‌ای نداشته است، علت عدم استقبال اهوازی‌ها از شهرهای جدید شیرین‌شهر و رامین را فاصله آنها از اهواز و هزینه‌های تردد همچنین نبود زیرساخت‌های شهری عنوان کرد و افزود: در شیرین‌شهر تنها یک هزار و 963 متقاضی و متقاضیان رامین از این تعداد نیز کمتر است.
مهدی قطبی‌زاده در مورد 5 هزار و 200 متقاضی بنیاد تعاون ناجا در مسکن‌مهر شیرین‌شهر، گفت: ثبت‌نام این افراد بدون اظهارنظر تعاون صورت گرفته و مسئولیتی در قبال آنها متوجه ما نیست.
مدیرعامل شهر جدید شیرین‌شهر نیز در ادامه این نشست علت عدم پیشرفت پروژه‌ها در این شهر را کمبود اعتبارات عنوان کرد و گفت: احداث یک مسجد، مرکزبهداشت و چهار مدرسه نیمه کاره به دلیل کمبود اعتبارات کند پیش می‌رود.
علی الیاسی شیرین‌شهر را گزینه مناسبی برای رفع بحران مسکن اهواز دانست و افزود: 50 درصد ظرفیت مسکن‌مهر استان در اهواز هستند که می‌توانند در شهرهای جدید متمرکز شوند.
وی با اشاره به بی‌نتیجه بودن پیگیری‌ها برای کشیدن خط تلفن ثابت، از نماینده شرکت مخابرات خوزستان درخواست تسریع در نصب امکانات تلفن ثابت را کرد.
وی گفت: برای مسکن‌مهر شیرین‌شهر یک هزار و 963 واحد مربوط به تعاونی‌های آزاد همچنین 5 هزار و 200 واحد برای بنیاد تعاون ناجا ساخته می‌شود.
عضو هیئت ‌مدیره شهر جدید رامین نیز متقاضیان مسکن مهر در این شهر را 944 نفر در قالب 12 تعاونی عنوان کرد.
عبدالرحیم رشیدی‌پور گفت: علاوه بر رفع معارض در این شهر، آماده‌سازی 20 هکتار زمین و بسترسازی خیابان‌ها و بلوک‌ها انجام گرفته است و در صورت حل مشکل تسهیلات بانکی و اجرای تعهدات دستگاه‌ها در خصوص احداث زیرساخت‌ها این شهر پیشرفت می‌کند.
بر اساس این گزارش تاکنون 480 متقاضی در حمیدیه 500 نفر در ملاثانی و بیش از یک هزار و 100 نفر در شیبان ثبت‌نام اینترنتی انجام دادند.