١١٧٨٣٠نفر در تعاونی سهام عدالت آبادان عضویت دارند
سید ناصر مشعشعیان

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تعاون شهرستان آبادن گفت: در حال حاضر 117 هزار و 830 نفر در تعاونی سهام عدالت این شهرستان عضو هستند.

سیدناصر مشعشعیان اظهار داشت: تعاونی سهام عدالت یکی از طرح‌های بسیار خوب در دولت نهم بوده که در شهرستان آبادان نیز تشکیل و راه‌اندازی شده است.
وی افزود: تاکنون 117 هزار و 830 نفر در این تعاونی عضو هستند که تقریبا تمام اعضای تعاونی مشمول دریافت سود سهام عدالت شده‌اند و به همین منوال افراد عضو از مزایای این تعاونی استفاده خواهند کرد.
رئیس اداره تعاون شهرستان آبادان ادامه داد: با تشکیل این تعاونی و توزیع سهام عدالت از طریق آن، سطح عمومی مالکیت افزایش یافته و رفاه خانوادگی در جامعه در میان مدت وضعیت مطلوب‌تری نسبت به قبل پیدا می‌کند
وی در خصوص تعاونی مسکن مهر نیز گفت: براساس تبصره قانون بودجه سال 86 در جهت تامین مسکن اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر جامعه و اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت خدمت‌گزار در خصوص تامین مسکن متقاضیان این اداره نسبت به تشکیل 40 تعاونی مسکن در قالب مسکن مهر اقدام کرده است.
مشعشعیان تصریح کرد: با مساعدت فرماندار شهرستان آبادان و سازمان مسکن و شهرسازی 60 هکتار زمین به‌صورت رایگان به این طرح اختصاص یافت.
رئیس اداره تعاون شهرستان آبادان اضافه کرد: 4 هزار و 770 واحد مسکونی در این 60 هکتار زمین ساخته خواهد شد.
وی اظهارداشت: اتحادیه تعاونی‌های مسکن مهر شهرستان آبادان پس از انجام تشریفات قانونی عملیات طرح آماده‌سازی زمین را به ‌اجرا در آوردند.
مشعشعیان با بیان اینکه در حال حاضر 65 درصد از این طرح به اتمام رسیده است،خاطرنشان‌کرد: همزمان با اجرای طرح آماده‌سازی زمین‌ها، شرکت‌های تعاونی با همکاری عملی شهرداری نسبت به اخذ پروانه ساخت و همچنین عقد قرارداد ساخت و ساز با سازمان مسکن و شهرسازی اقدام کردند.
رئیس اداره تعاون آبادان افزود: شرکت‌های تعاونی تمهیدات لازم برای استفاده از تسهیلات بانکی را انجام داده و بانک ملی شهرستان نسبت به پرداخت وام آماده‌سازی تعاونی‌ها اقدام کرده است.
وی گفت: یکی از تعاونی‌های مسکن مهر این شهرستان عملیات ساختمانی را برای ساخت و ساز 140 واحد مسکونی آغاز کرده است و مقرر شد سایر تعاونی‌ها پس از انجام مراحل قانونی به همین ترتیب اقدام کنند.